ЛОР КОНСУЛЬТАЦІЯ ДІАГНОСТИКА ЛІКУВАННЯ ХАРКІВ

Носова кровотеча Харків. Як зупинити носову кровотечу в Харкові

Вас турбує носова кровотеча? Ви не знаєте що робити при носовій кровотечі і до кого звернутися? Як зупинити носову кровотечу? Чому йде кров з носа? Дитяча носова кровотеча? Хто зупиняє носову кровотечу? Що робити при носовій кровотечі? Методи зупинки носової кровотечі? Яка профілактика носової кровотечі? Де в Харкові можна зупинити носову кровотечу? Порадьте Гарного ЛОР лікаря для зупинки носової кровотечі.

Для вирішення даної проблеми Вам необхідно записатися на прийом до ЛОР лікаря в Харкові.

Вам може допомогти доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом!

Ви б хотіли швидко і якісно зупинити носову кровотечу? У вас не виходить самостійно зупинити носову кровотечу і ви не знаєте, що з цим робити? Вас цікавлять сучасні ендоскопічні методи зупинки носової кровотечі з використанням сучасного обладнання?

ТОДІ ЦЕ ДО НАС!

У нашій клініці з успіхом застосовуються сучасні методи лікування носової кровотечі:

1. Класична зупинка носової кровотечі

2. Зупинка носової кровотечі за допомогою гемостатичної губки

3. Зупинка носової кровотечі лазером

4. Зупинка носової кровотечі радіохвильовим коагулятором

5. Зупинка носової кровотечі методом балонування судини, що кровоточить в порожнині носа

6. Хірургічний метод зупинки носової кровотечі

7. Ендоваскулярний метод зупинки носової кровотечі

8. Припікання судин в носі

9. Припікання судин в носі лазером

10. Припікання судин в носі радіохвилею

11. Припікання судини в носі коагулятором

Носова кровотеча в Харкові у дітей і дорослих. Причини, механізм походження, лікування. Методи зупинки носової кровотечі в Харкові. Лікування носової кровотечі Харків.

З проблемою спонтанних носових кровотеч стикаються багато. У більшості випадків це поодинокі і епізоди, що самостійно закінчуються. Але можливі й рецидивуючі (повторювані) часті носові кровотечі, причому у людей практично будь-якого віку.

В цьому випадку рекомендується обов'язково звернутися до лікаря для виявлення їх причини та підбору оптимальної лікувальної тактики.

Що називають носовою кровотечею і звідки витікає кров
Носовою кровотечею або епістаксис (epistaxis) - це витікання крові з носа, яке виникає при пошкодженні судинної стінки. При цьому кров має яскраво-червоний колір і витікає краплями або струменем. Рясне виділення крові може загрожувати життю.
Залежно від розташування пошкодження виділяють:
• кровотеча з передніх відділів - при цьому страждають дрібні кровоносні судини носової порожнини. Така кровотеча не є небезпечною і схильною до самостійного припинення;
• кровотеча із задніх відділів - травмуються великі судини, розташовані в глиблежачих відділах носа. Кров витікає масивно і не може сама зупинитися.

При епістаксисі кров може виділятися з ніздрів, застигати в просвіті носових ходів і напередодні носа, стікати по задній стінці глотки. В останньому випадку говорять про задню носову кровотечу. Часто воно супроводжується заковтуванням крові з наступною блювотою або виділенням дьогтьоподібного стула (мелени).

Джерелом рецидивуючого епістаксису можуть бути:

  1. Судинне сплетіння, розташоване в передньо-нижній частині носової перетинки, - найчастіше джерело кровотечі. Цю область називають зоною Кіссельбаха-Літтла. Судини тут поверхневі, множинні, а слизова оболонка схильна до витончення.
  2. Задньобічна область носової порожнини (так зване сплетіння Вудраф). Теж досить ймовірне джерело частих носових кровотеч, адже судини цієї області позбавлені м'язового шару і тому не здатні скорочуватися при пошкодженні.
  3. Задньоперетинкові артеріоли. Вони є гілками клиновидно-піднебінної артерії, яку іноді навіть називають «артерією епістаксис». Адже саме ця судина є джерелом рясних рецидивуючих носових кровотеч заднього типу.
  4. Артерії гратчастого лабіринту. Правда, спонтанно кровоточать вони вкрай рідко.

Слід розуміти, що не завжди виділення крові з ніздрів є кровотечею саме носовою (тобто тим, що відбувається з порожнини носа). Його джерелом можуть бути глотка, стравохід і шлунок, пошкоджені досить великі судини при переломах кісток черепа. У таких випадках грамотніше говорити про кровотечу з носа.

Чому виникають носові кровотечі
Часті носові кровотечі не є самостійним захворюванням і далеко не завжди обумовлені ЛОР-патологією. Їх причиною можуть бути:

  • механічні пошкодження слизової оболонки носа - наприклад, внаслідок шкідливих звичок, неправильно здійснюваному промиванні носа;
  • атрофічні зміни слизової оболонки носа на тлі хронічного риніту, риносинуситу різного походження, викривлень носової перетинки;
  • вроджені аномалії судинних сплетінь порожнини носа;
  • поліпоз носа і придаткових пазух і інші новоутворення цієї галузі;
  • системні порушення в системі згортання крові. Нерідко підвищена кровоточивість виникає при інфекційних захворюваннях, дефіциті вітамінів К і С, прийомі ряду препаратів (особливо антикоагулянтів, дезагреганти, нестероїдних протизапальних засобів), лейкемії. Можливі й вроджені порушення гемостазу;
  • артеріальна гіпертензія (підвищення артеріального тиску). Вона може бути обумовлена ​​гіпертонічною хворобою, хронічною нирковою патологією, пухлинами надниркових залоз.
  • хронічні захворювання печінки;
  • у жінок фактором для розвитку носових кровотеч нерідко стає значний гормональний дисбаланс. Таке можливо під час вагітності, на тлі прийому лікарських гормональних препаратів і оральних контрацептивів, в менопаузі. Описано також епістаксис в період аномального становлення менструального циклу у дівчаток-підлітків, його називають вікарним;
  • травматизація слизової оболонки носа в результаті механічної дії;
  • запальні захворювання носової порожнини;
  • виникнення пухлин;
  • гіпертермія (підвищення температури тіла) через вплив інфекції, тривалого перебування на сонці;
  • різкий стрибок артеріального тиску;
  • порушення гормонального фону;
  • застосування нестероїдних протизапальних засобів;
  • розширення судин через вживання алкоголю;
  • патології серцево-судинної системи і кровоносної системи.

Симптоми носової кровотечі

За обсягом крововтрати виділяють кілька ступенів:
• кровотеча легкого ступеня - крововтрата становить до 500 мл;
• кровотеча середнього ступеня - від 500 мл до 1400 мл;
• кровотеча тяжкого ступеня - понад 1400 мл.

До клінічних проявів носової кровотечі відносяться:
• витікання крові з носа або стікання її по глотковій стінці;
• слабкість, нудота і запаморочення;
• головні болі і закладеність вух;
• прискорення серцебиття;
• зниження артеріального тиску;
• збліднення обличчя і кінцівок.

Діагностика носової кровотечі
Діагностика носової кровотечі не представляє труднощів і проводиться на підставі скарг і загального огляду за допомогою фарінгоскопіі або риноскопії.

Для встановлення причини виниклої патології лікарі призначають кілька додаткових методів дослідження:
• загальноклінічні аналізи крові і сечі, коагулограма;
• ультразвукова діагностика внутрішніх органів;
• електрокардіографія;
• рентгенологічне обстеження носових пазух і порожнини черепа;
• комп'ютерна томографія і магнітно-резонансна томографія пазух носа.

Чи небезпечні носові кровотечі?

Одноразова носова кровотеча і така, що швидко зупинилася - не представляє небезпеки для життя. А ось та, що повторюється і затяжні епізоди епістаксису здатні стати причиною досить серйозних ускладнень.

До можливих наслідків частих носових кровотеч відносять:

  • Розвиток хронічної залізодефіцитної анемії. Вона супроводжується загальною слабкістю, стомлюваністю, зниженням концентрації уваги, погіршенням стану шкіри і її придатків. А тривало існуюча анемія стає причиною гіпоксії (нестачі кисню) тканин з розвитком не завжди оборотних змін серця та інших органів.
  • Погіршення роботи шлунково-кишкового тракту, що пов'язано з негативним впливом крові, що заковтується при епістаксисі.
  • При сильній кровотечі - розвиток геморагічного шоку. У важких випадках епістаксис навіть може стати причиною смерті від вираженої крововтрати, в медичній літературі описано кілька подібних випадків.

Рецидивуючий епістаксис не варто залишати без уваги, навіть якщо між епізодами кровотечі немає чітко окреслених скарг. Рекомендується звернутися до ЛОР-лікаря і пройти призначене ним обстеження. При цій необхідності пацієнт може бути направлений і до фахівців іншого профілю.

Лікування носових кровотеч: як правильно чинити

Якщо пацієнт звертається до лікаря під час носової кровотечі, лікування в першу чергу повинне бути спрямоване на якнайшвидшу його зупинку. Для цього можуть бути використані різні методики. Їх вибір визначається розташуванням і калібром судини, що кровоточить, об'ємом крововтрати, характером змін слизової оболонки і загальним станом пацієнта.

Після цього приймається рішення про подальшу тактику. Базова схема лікування частих носових кровотеч визначається лікарем за результатами проведеного комплексного обстеження. Основні зусилля повинні бути спрямовані на попередження повторення епізодів епістаксису. А це часто вимагає комплексного впливу з використанням консервативних і хірургічних заходів, в тому числі за участю кількох фахівців.

Консервативні методи зупинки носової кровотечі:
• проведення передньої тампонади - метод полягає у введенні марлевого тампона, змоченого перекисом водню або гемостатиками, в носову порожнину;
• проведення задньої тампонади - тампон простягають за допомогою гумового катетера з носової порожнини до хоан і закріплюють нитками, які виводяться з носа і рота;
• паралельно тампонаді призначається застосування кровоспинних препаратів.

Медикаментозна терапія для корекції рівня артеріального тиску.
Заходи для нормалізації стану системи згортання крові.
По можливості - усунення місцевих причин частих носових кровотеч. Таке лікування проводиться ЛОР-лікарем, при цьому нерідко комбінуються консервативні і хірургічні методики.
Вплив на джерело частих носових кровотеч - один з найважливіших профілактичних моментів. Таке лікування може включати видалення пухлиноподібних утворень, комплексну терапію хронічних ринітів і синуситів і інші заходи. Найкращий результат в перспективі дає ліквідація судини, що кровоточить (або його радикальне вилучення зі кровотоку).

При неефективності консервативної терапії можливе застосування хірургічних методів лікування:
• електрокоагуляція;
• кріокоагуляція;
• радіохвильовий метод;
• лазерна коагуляція.

Раніше широко використовувалися різні хірургічні методики. В подальшому активно впроваджувалися більш щадні способи - склеротерапія, електрокоагуляція, локальна кріотерапія. В даний час при лікуванні носових кровотеч перевага віддається лазерній коагуляції судин.

Лазерна коагуляція судин відноситься до найбільш щадним і при цьому результативним методикам лікування носових кровотеч.

До її переваг відносять:

Вплив здійснюється прицільно, без формування обширних пошкоджень слизової оболонки і м'яких тканин.

Коагулювати можна підслизисті судини будь-якої локалізації, при необхідності видаляючи виявлені телеангіектазії і гемангіоми.

Судина випаровується під дією високої температури вузьконаправленого лазерного променя, миттєво і необоротно вимикаючись з кровотоку.

Лазерна коагуляція не провокує масивного тромбоутворення і не призводить до формування великих набряків.

Випробовуваний пацієнтом фізичний дискомфорт не вимагає використання загальної анестезії (наркозу). Тому лазерна коагуляція судин при частих носових кровотечах може проводитися в амбулаторних умовах навіть при наявності у пацієнта супутніх соматичних захворювань.

Важливо!!! Самостійне лікування носової кровотечі поза клінікою може виявитися не тільки неефективним, а й небезпечним.

ДЛЯ БІЛЬШ ДЕТАЛЬНОЇ ІНФОРМАЦІЇ АБО ЗАПИСУ НА ПРИЙОМ - ТЕЛЕФОНУЙТЕ!
НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА У "DOCTOR ENT"!
Почніть дихати вільно!
Phd.MD.Op.Dr.ENT. Карчинський О.О.
Doctor ENT 2021


 

Додати коментар


Консультант:
Лікар отоларинголог (ЛОР) Phd.MD.Dr.ENT
Карчинський Олександр Олександрович
тел .: +38097 626 5560
Часи роботи:
Пн-Сб 09 00-18:00

Україна,
проспект Незалежності, 13,
м. Харків, Харківська обл. 61000
2-й поверх 4-х поверхового корпусу.
Кутовий будинок, з перехрестям
по вулиці Трінклера

З питань щодо консультативної допомоги, лікувальної тактики ведення ЛОР захворювань ви можете писати на email: dr.ent@lor.kh.ua 

Мапа сайту - це файл, в якому відображені посилання на всі важливі сторінки