ЛОР КОНСУЛЬТАЦІЯ ДІАГНОСТИКА ЛІКУВАННЯ ХАРКІВ

Видалення бічної кісти шиї. Операція при кісті шиї Харків "Doctor ENT" в Харкові

Біль і почервоніння в горлі, що посилюється при ковтанні? Біль і почервоніння в області шиї, яке з'являється періодично протягом тривалого часу? Припухлість на шиї збоку? На шиї є утворення протягом тривалого часу і яке постійно повільно зростає? Утруднення вдиху? Невідповідність зовнішнього вигляду шиї?

Причиною цих симптомів може бути бічна кіста шиї!

Для вирішення даної проблеми Вам необхідно записатися на прийом до ЛОР лікаря в Харкові.

Вам може допомогти доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом!

У нашій клініці з успіхом застосовуються сучасні методи лікування бічної кісти шиї, різної форми перебігу та ступеня тяжкості:

Хірургічне лікування захворювань шиї:

  • Видалення бічної кісти шиї класичним способом;
  • Видалення бічної кісти шиї, із застосуванням радіохвильового ножа;
  • Видалення бічної кісти шиї, із застосуванням лазерного скальпеля;
  • Пластика м'яких тканин шиї
  • Гістологічне дослідження тканин кісти

Завжди будемо раді Вам допомогти!

З повагою,
Лік. Карчинський О.О.

Операція на шиї при бічній кісті. Видалення бічної кісти шиї в Харкові "Doctor ENT"!

Бічна кіста шиї - бранхіогенна пухлина (від грец. Branha - зябра) кіста і свищ.

Причини розвитку бічної кісти шиї
Бічна кіста шиї або бранхіогенная пухлина (назва захворювання походить від грецького слова "kystis" - міхур) відноситься до вроджених доброякісних пухлинних утворень, яка є наслідком патологічного ембріонального розвитку плода. Багаторічні дослідження вказують на прямий зв'язок з аномальним внутрішньоутробним розвитком плоду на початковому терміні вагітності. Виникнення бранхіогенной кісти і нориці пов'язано з аномалією розвитку 1-й і 2-й зябрових щілин і дуг.

Вже починаючи з четвертого тижня вагітності відбувається формування у зародка зябрового апарату, що складається з 5-и пар порожнин або «зябрових кишень», зябрових щілин і дуг, що їх з'єднують, які беруть участь в розвитку і формуванні структур голови і шиї дитини. При нормальному анатомічному розвитку плода, зяброві кишені поступово заростають, але в деяких випадках, вони зберігаються і утворюють різні види кіст.

Ознаки та симптоми бічної кісти шиї
Бічна кіста шиї є безболісне утворення округлої форми з чіткими межами, має щільну і еластичну консистенцію, яка розташовується в області так званого «сонного трикутника шиї». Як правило, шкіра над бічною кістою достатньо рухлива і не має зміни кольору шкірного покриву. Клінічна практика показує, що бічні кісти можуть досягати значних розмірів, що і призводить до здавлення в області гортані, трахеї і викликає не тільки дисфагію, порушення дихальної функції, але і розлад мови людини. Зазвичай наявність бічної кісти шиї не представляє небезпеки здоров'ю, але тим не менш, внаслідок прихованої форми захворювання, шийна кіста може розвинутися в злоякісну пухлину.

Ранню стадію розвитку шийної кісти виявити буває вкрай складно. Це пов'язано з тим, що існує досить багато інших хвороб, що мають схожу симптоматику. Однак існують параметри симптомів наявності бічної кісти шиї, які проявляються внаслідок різних інфекційних запальних процесів або травмування:

- поява невеликої за розмірами припухлості в області сонної артерії;
- порушення ковтального процесу їжі;
- больові відчуття, внаслідок тиску на судинно-нервовий пучок;
- відчуття еластичного, безболісного новоутворення рухомого характеру при пальпації;
- збільшення лімфатичних вузлів на шиї;
- зміщення гортані;
- порушення дихання та дикції, наявність стридора (свистячого звуку при диханні);
- нагноєння, з утворенням абсцесу, в разі інфікування кісти.

Діагностика бічної кісти шиї
Для підтвердження діагнозу «бічна кіста шиї» необхідний диференційний підхід до медичного обстеження із застосуванням сучасного діагностичного обладнання - комп'ютерна томографія, УЗД і при необхідності пункція.

Як правило, діагностику бічної кісти шиї виконують при наявності у пацієнта ускладнення, при якому вже спостерігається помітне збільшення кісти в розмірах, флегмона або характерний абсцес. Дуже важливо при проведенні діагнозу кісти шиї виключити інші захворювання в області шиї, що мають подібні прояви і подібні симптоми. Бранхіогенна кіста може диференціюватися з наступними захворюваннями шиї: ліпома шиї, лімфосаркома, лімфангіома, тератома шиї, лімфаденіт, включаючи неспецифічну туберкульозну форму, пухлина гломуса (блукаючий нерв), бранхіогенна карцинома, метастази при онкології щитовидної залози.

Діагностика бічної кісти шиї складається з наступних етапів:

- повний збір анамнезу хвороби, включаючи спадковий фактор;
- зовнішній огляд з пальпацією області шиї і лімфовузлів;
- комп'ютерна томографія шиї з контрастуванням, для уточнення розмірів пухлини, її локалізації, виду свища, вмісту порожнини;
- УЗД шиї;
- пункція кісти (за показаннями);
- фістулограмма або фарбування норицевого ходу.

Лікування бічної кісти шиї
Лікування бічної (бранхіогенної) кісти проводиться тільки хірургічним шляхом. Щоб уникнути ускладнень, розвитку запальних процесів і нагноєнь, проводити операцію з видалення кісти потрібно якомога раніше. У наш час операції по радикальному розсіченню кісти не належать до складних оперативних втручань, але вимагають високого професіоналізму, уваги і досвіду, так як частинки епітелію новоутворення, що залишилися, можуть в подальшому спричинити рецидив з подальшим хірургічним лікуванням.

Дані операції проводяться під ендотрахеальним наркозом (інтубування трахеї), тривалість операції від 30 хвилин до однієї години, в залежності від локалізації пухлини, віку пацієнта та складності випадку. Після закінчення операції пацієнтові проводять антибактеріальне, протизапальне лікування. Фізіотерапевтичні процедури і УВЧ. Через п'ять-сім днів після операції знімаються шви. Для виключення рецидиву пацієнт знаходиться на диспансерному спостереженні протягом одного року.

Особливості розвитку шийної кісти і лікування в дитячому віці
Бічні кісти шиї у новонароджених і дітей молодшего віку протікають в латентній формі і не виражаються клінічною симптоматикою до тих пір, поки не з'являється провокуючий фактор - травматизація дитини, поява респіраторної інфекції або інших запальних процесів. Іноді таким фактором може стати і гормональна перебудова організму.

Клінічна практика показує, що у дітей формуванню бічної кісти завжди передують ГРЗ, грип та інші захворювання верхніх дихальних шляхів. Простежується зв'язок пухлини з лімфатичними шляхами, при яких відбувається проникнення мікробів патогенного характеру у внутрішню порожнину кістозного утворення, які викликають нагноєння.

У дитячому віці хірургічне лікування бічної кісти проводять від трьох років поза стадії загострення. Але в разі серйозних ускладнень, що ведуть до загрози життю, хірургічне втручання показано і в ранньому віці дитини.


Прогноз бічної кісти шиї залежить від наступних факторів:

- загальний стан здоров'я пацієнта;
- вік;
- розмір кісти і її локалізація по відношенню до важливих органів, великих судинах;
- тривалість розвитку кісти;
- форми кісти - запалення, нагноєння;
- зміст порожнини - гній або ексудат;
- вид фістули;
- наявність або відсутність хронічних захворювань.

В цілому прогноз від лікування бічної кісти шиї можна вважати сприятливим. Ризик переродження бічної кісти в злоякісну форму вкрай малий.

Якщо вам потрібна ЛОР консультація чи лікування цього захворювання, вам необхідно зв'язатися з Нами

по телефону, або через соціальні контакти, які вказані на сайті!

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА В "DOCTOR ENT"!

Почніть дихати вільно!

Лор лікар в Харкові.

Doctor ENT 2021


 

Додати коментар


Консультант:
Лікар отоларинголог (ЛОР) Phd.MD.Dr.ENT
Карчинський Олександр Олександрович
тел .: +38097 626 5560
Часи роботи:
Пн-Сб 09 00-18:00

Україна,
проспект Незалежності, 13,
м. Харків, Харківська обл. 61000
2-й поверх 4-х поверхового корпусу.
Кутовий будинок, з перехрестям
по вулиці Трінклера

З питань щодо консультативної допомоги, лікувальної тактики ведення ЛОР захворювань ви можете писати на email: dr.ent@lor.kh.ua 

Мапа сайту - це файл, в якому відображені посилання на всі важливі сторінки