ЛОР КОНСУЛЬТАЦІЯ ДІАГНОСТИКА ЛІКУВАННЯ ХАРКІВ

Сфеноїдит, діагностика і лікування в Харкові "Doctor ENT"!

Утруднення носового дихання? Гнійні виділення з носа? Неприємний запах в носі. Сильний головний біль? Відтік гнійних виділень по задній стінці глотки? Немає результату від консервативного лікування?

Причиною цих симптомів може бути Сфеноїдит - запалення клиноподібної пазухи основи черепа!

Для вирішення даної проблеми Вам необхідно записатися на прийом до ЛОР лікаря в Харкові.

Вам може допомогти доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом!

У нашій клініці з успіхом застосовуються сучасні методи лікування гострого та хронічного сфеноїдита, різної форми перебігу та ступеня тяжкості:

1. Консервативне медикаментозне лікування

2. Місцеве безопераційне лікування з використанням мікроревізійної техніки, під контролем ендоскопа

3. Хірургічне лікування сфеноїдита:

Ендоскопічна трансназальная сфенотомія;
Ендоскопічна транссептальная сфенотомія;
Ендоскопічна трансетмоїдальная сфенотомія.
Ревізія основної пазухи

4. Комбіноване лікування сфеноїдита.
Завжди будемо раді Вам допомогти відновити повноцінний здоровий стан порожнини носа "Doctor RNT"!
З повагою,
Лік. Карчинський О.О.

Сфеноїдит: діагностика, лікування в Харкові!

Багато хто задається питанням: що це таке сфеноїдит у дорослих людей? Насправді це підступне захворювання, яке може привести до тяжких наслідків. Сфеноїдит є запальний процес на слизових прошарках основної пазухи. В основному клініка сфеноїдита зводиться до головних болів, підвищення температури тіла, проблем з нюхом, погіршення зору, гнійним і катаральним виділенням. Якщо виникають симптоми сфеноїдита у дорослих, то необхідно терміново пройти обстеження. Терапія зводиться до медикаментозного лікування, а при необхідності можлива операція. В цілому, таке захворювання вважається досить рідкісним в практиці отоларинголога. Воно зустрічається всього в 3% випадків.

Симптоми і ознаки
Симптоми і лікування сфеноїдита у дорослих взаємопов'язані. Клінічні прояви захворювання малоспеціфічні. Головні симптоми цього захворювання наступні:

  • головні болі, причому вони відчуваються в центрі голови і переходять на віскі, очі;
  • незначне підвищення температури тіла;
  • виділення з носової порожнини;
  • проблеми з нюхом;
  • погіршення зору;
  • погіршення апетиту, проблеми зі сном, запаморочення, слабкість і загальне нездужання.

Початкова форма хвороби - катаральний сфеноїдит. В цьому випадку виділення з носової порожнини будуть прозорими. Надалі виділення стають гнійними, тому така форма називається - гнійний сфеноїдит.

Що стосується локалізації запальних процесів, то захворювання може розвиватися з різних сторін (лівобічний і правобічний сфеноїдит), або з обох сторін симетрично (двосторонній сфеноїдит).

Залежно від інтенсивності і характеру запальних процесів, виділяють гострий і хронічний сфеноїдит. У першому випадку, симптоматика яскраво виражається в перебігу приблизно 3 тижні. Захворювання розвивається на тлі гострої форми хвороби дихальних шляхів, викликаної бактеріальною або вірусною інфекцією. Хронічний сфеноїдит характеризується періодами ремісії і загострення. Розвивається така проблема на тлі відсутності своєчасного лікування або неправильної тактики терапії, через що відбувається хронізація запальних процесів.

Причини виникнення
Головна причина сфеноїдита - гострі або хронічні запальні процеси на слизових прошарках клиноподібної пазухи. Патологія викликана інфекціями. В основному це можуть бути стрептококи і стафілококи, а також мікроорганізми, які відносяться до грибкової та вірусної категорії.

Шляхи зараження
Клиновидні пазухи відносяться до групи навколоносових пазух, але вони знаходяться глибше, ніж інші. Назва пов'язана з тим, що вони розташовуються глибоко в клиноподібній кістці. Запальні процеси в цьому місці виникають через те, що туди проникають респіраторні інфекції через осередки гратчастого лабіринту з інших пазух носа. Найчастіше вони виходять з лобової або гайморової. Також інфекція може перейти з глотки, самої носової порожнини. Дуже часто інфекція поширюється з мигдалин носоглотки.

Сфеноїдит є наслідком грипу, скарлатини, ангіни або навіть звичайного риніту, зазвичай він розвивається як ускладнення цих хвороб. Якщо відсутні такі захворювання, то в інших випадках ризик захворіти сфеноїдитом вкрай малий, так як інфекція проникає в клиноподібні пазухи, викликаючи запальні процеси слабкої інтенсивності, після чого вони швидко проходять. Так що заразитися сфеноїдитом можна тільки від людей, які хворіють на ангіну, грип, скарлатину або звичайну застуду, але при цьому у людини повинні теж розвинутися подібні хвороби, а потім дати ускладнення у вигляді сфеноїдита.

Фактори ризику
Щоб інфекція розвивалася і привела до сфеноїдита, необхідна дія певних чинників:

  • ослаблена імунна система, що може бути викликано сильним фізичним або психічним виснаженням, авітамінозом, переохолодженням, соматичними захворюваннями, ендокринними патологіями, а також реабілітаційним періодом після хірургічного втручання;
  • алергічна форма риніту;
  • часті застуди;
  • наявність в ротовій порожнині або носоглотці вогнищ з хронічними інфекціями;
  • аномалії в розвитку (вони можуть бути вродженими чи набутими);
  • паління;
  • погана екологічна ситуація;
  • шкідливі умови праці;
  • поступово зростаюча стійкість до антибіотиків у різних мікроорганізмів, які викликають захворювання;
  • важкі специфічні захворювання (туберкульоз, сифіліс, тощо), які призводять до того, що деформується або руйнується сфеноїдальна (клиноподібна) кістка.

Ці фактори підвищують ризик розвитку сфеноїдита. Через них інфекція проникає в слизову прошарку клиновидних пазух і призводить до запальних процесів.

Ускладнення
Сфеноїдит може викликати такі наслідки:

  • ураження нервів в черепно-мозковій області, в тому числі це стосується і зорового нерва, що може привести до втрати зору (часткової або повної);
  • перехід інфекції в порожнину черепа;
  • перехід інфекції в інші навколоносові пазухи;
  • інфікування очниць.

Так як клиноподібна пазуха розташовується поруч з багатьма важливими структурами, запальні процеси в ній можут призвести до тяжких ускладнень.

Коли слід звернутися до лікаря?
Якщо з'являються характерні ознаки сфеноїдита, то необхідно звернутися до лікаря. До них відноситься наступне: головні болі, астеновегетативні прояви, проблеми з нюхом і зором, виділення з носової порожнини.

Підготовка до відвідування лікаря
Перед відвідуванням лікаря-отоларинголога не потрібна специфічна підготовка. Необхідно тільки записати всі симптоми, які виникали останнім часом, щоб надати доктору повну картину.

Діагностика
Через глибоке розташування клиновидних пазух, діагностика сфеноїдита є досить складною. Це захворювання розпізнати важче, ніж синусити в інших пазухах.

Якщо при підозрі на гайморит або фронтит зазвичай проводять рентгенографію, то при сфеноїдиті такий традиційний варіант вважається малоінформативним. Це пов'язано з тим, що поруч розташовується достатня кількість структур, які знаходяться на шляху рентгенівських променів, тому знімки не дають достатньо даних для діагностики. Через це, переважно проводити магнітно-резонансну або комп'ютерну томографію, причому на обладнанні з високою точністю і дозволом. Також використовується ендоскопічна діагностика. Але в першу чергу лікар-отоларинголог проводить огляд пацієнта (проводиться ото-, рино-, фарингоскопія), а також вивчає анамнез, вислуховує скарги.

Лікування
Лікування сфеноїдита в клініці Харкова направлено на те, щоб зменшити набряклість слизових оболонок носоглотки і сфеноїдальних пазух, прискорити відтік патологічних мас, а також знищити патогенну мікрофлору. Терапія вибирається залежно від ступеня тяжкості недуги. Вона може включити такі заходи:

  • антибактеріальна терапія. Вона є головним методом лікування, так як має вирішальне значення. Зазвичай використовують антибіотики з широким спектром дії, наприклад, лікар призначає препарати, що містять пеніцилінові або цефалоспоринові компоненти. При необхідності береться матеріал з пазухи і проводиться бактеріологічний посів, щоб в подальшому вивчити чутливість патогенної мікрофлори до обраних медикаментів. Надалі, в залежності від результатів такого дослідження, коригується терапія - лікар може призначати інші препарати. Але антибіотики не допоможуть, якщо захворювання викликане грибками або вірусами. В цьому випадку призначають противірусні та противомікозні препарати;
  • симптоматична терапія. Лікар призначає судинозвужувальні засоби, які зменшують набряклість носових пазух. Крім того, використовуються знеболюючі, жарознижуючі і нестероїдні протизапальні медикаменти. Якщо яскраво виражена інтоксикація, то проводиться інфузійна терапія з введенням препаратів через вену. Додатково лікар призначає пробіотики, щоб запобігти наслідкам тривалого вживання антибіотиків;
  • операція при сфеноїдиті. Проводиться сфенотомія. Її призначають, коли не вдається відновити нормальну прохідність в клиноподібній пазусі.
    Доктор вибирає методику лікування, в залежності від стану хворого, перебігу хвороби, ускладнень, що з'явилися.

Домашні засоби лікування
При лікуванні в домашніх умовах необхідно постійно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. Також важливо дотримуватися постільного режиму. Необхідно пити якомога більше рідини. Особливо корисний чай з лимоном і медом. Підійде як зелений, так і чорний. Рекомендується також заварювати чай з м'яти, меліси, липи. Корисний відвар із сухофруктів, журавлинний морс, відвар на основі ягід шипшини. У напої можна додавати малинове варення, шматочки імбиру.

Профілактика
Найголовніше в профілактиці сфеноїдита - це зміцнення імунної системи. Саме через ослаблений імунітет розвивається сфеноїдит - організм просто не може боротися з патогенною мікрофлорою, інфекціями. Щоб посилити захисні заходи організму, потрібно розвивати стійкість до стресу. Також важливо дотримуватися розпорядку дня, правильно харчуватися, вести здоровий спосіб життя. Піде на користь ще загартовування, але його потрібно проводити строго за правилами.

Якщо вам потрібна ЛОР консультація чи лікування цього захворювання, вам необхідно зв'язатися з нами

по телефону, або через соціальні контакти, які вказані на сайті!

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА В "DOCTOR ENT"!

Почніть дихати вільно!

Лор лікар в Харкові.

Doctor ENT 2021


 

Додати коментар


Консультант:
Лікар отоларинголог (ЛОР) Phd.MD.Dr.ENT
Карчинський Олександр Олександрович
тел .: +38097 626 5560
Часи роботи:
Пн-Сб 09 00-18:00

Україна,
проспект Незалежності, 13,
м. Харків, Харківська обл. 61000
2-й поверх 4-х поверхового корпусу.
Кутовий будинок, з перехрестям
по вулиці Трінклера

З питань щодо консультативної допомоги, лікувальної тактики ведення ЛОР захворювань ви можете писати на email: dr.ent@lor.kh.ua 

Мапа сайту - це файл, в якому відображені посилання на всі важливі сторінки