Утруднення носового дихання? Гнійні виділення з носа? Неприємний запах в носі. Сильний головний біль? Відтік гнійних виділень по задній стінці глотки? Немає результату від консервативного лікування?
Причиною цих симптомів може бути Сфеноїдит - запалення клиноподібної пазухи основи черепа!
Для вирішення даної проблеми Вам необхідно записатися на прийом до ЛОР лікаря в Харкові.
Вам може допомогти доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом!
У нашій клініці з успіхом застосовуються сучасні методи лікування гострого та хронічного сфеноїдита, різної форми перебігу та ступеня тяжкості:
1. Консервативне медикаментозне лікування
2. Місцеве безопераційне лікування з використанням мікроревізійної техніки під контролем ендоскопа
3. Хірургічне лікування сфеноїдита:
- Ендоскопічна трансназальная сфенотомія;
- Ендоскопічна транссептальная сфенотомія;
- Ендоскопічна трансетмоїдальна сфенотомія.
- Ревізія основної пазухи
- Реоперація на основний пазусі
- Розширена сфенотомія
4. Комбіноване лікування сфеноїдита.
Завжди будемо раді Вам допомогти відновити повноцінний здоровий стан порожнини носа "Doctor ЕNT"!
З повагою,
Лік. Карчинський О.О.
Сфеноїдит: діагностика, лікування в Харкові!
Сфенотомія - це різновид отоларингологічної операції, виконуваної на клиноподібному синусі. Її суть полягає в розтині синуса, його огляду, створення шляхів вентиляції та дренування. Такий метод лікування зазвичай застосовується, якщо консервативна медицина не в змозі допомогти пацієнтові.
Існують різні способи проведення таких хірургічних операцій, але всі їх можна розділити на три великі категорії:
- Ендоскопічна трансназальная сфенотомія;
- Ендоскопічна транссептальная сфенотомія;
- Ендоскопічна трансетмоїдальная сфенотомія.
У першому випадку мається на увазі методика, при якій проводиться доступ до клиноподібної пазухи через порожнину носа. При цьому способі максимально зберігаються всі структури порожнини носа. При транссептальній операції до пазухи пробираються через перетинку порожнини носа. Ну і звичайно трансетмоїдальний метод, який має на увазі доступ до основного синусу через гратчастий лабіринт однієї з половин порожнини носа.
Показання для ОПЕРАЦІЇ
Сфенотомію проводять в декількох випадках:
- неефективність медикаментів, які використовуються для лікування хронічної форми сфеноїдита;
- ушкодження клиноподібної пазухи (наприклад, переломи її стінок);
- новоутворення в основний пазусі - поліпи, кісти, тощо.
При сфеноїдиті втручання виконується з метою видалення патологічно змінених тканин, а також формування постійного сполучення між порожниною носа і пазухою.
Якщо показанням до сфенотоміі стала травма, то під час операції прибирають пошкоджені тканини, зупиняють кровотечу, відновлюють правильне розташування кісткових уламків.
ПІДГОТОВКА ДО СФЕНОТОМІЇ
Перед тим, як призначити сфенотомію, пацієнту треба буде пройти обстеження. Обов'язково виконуються необхідні аналізи (крові, сечі), ЕКГ. Це необхідно для того, щоб підтвердити наявність показань та відсутність протипоказань до операції. Перед початком хірургічного втручання лікар уточнює анатомічні особливості клиновидних пазух. Для цього може бути проведена комп'ютерна томографія ННП і ендоскопічне обстеження.
ЯК ПРОВОДИТЬСЯ СФЕНОТОМІЯ
Виходячи з вище викладеного в Лор-хірургії на основний пазусі використовуються три доступи і деякі модифікації в їх використанні:
- Ендоскопічна трансназальна сфенотомія;
- Ендоскопічна транссептальна сфенотомія;
- Ендоскопічна трансетмоїдальна сфенотомія.
На сьогоднішній день практично всі сфенотомії здійснюються за принципом функціональної ендоскопічної синусохірургії! Йдеться про ендоназальну сфенотомію, яка проводиться з використанням ендоскопа. Це найбільш сучасний, вдосконалений метод оперативного лікування, що дозволяє без розрізів, крові, шрамів і післяопераційного болю допомогти пацієнтові. Перший час після сфенотомії контролюється стан пацієнта і, якщо все добре, незабаром настає повне одужання.
Залежно від загального стану хворого, його віку та індивідуальних особливостей підбирається метод анестезії. Після операції лікар знайомить пацієнта з рекомендаціями, які необхідно дотримуватися в період реабілітації. Якщо він їх буде неухильно дотримуватися, то ризик ускладнень зводиться до мінімуму.
Критерії вибору оптимальної конфігурації доступу та санації клиноподібної пазухи приймаються індивідуально, в кожному конкретному випадку. В умовах вибору обов'язково враховуються особливості будови лицьового скелета, архітектоніки порожнини носа, ступінь тяжкості і наявність внутрішньочерепних ускладнень, а також переваги пацієнта. Звичайно, якщо вони не суперечать вищезазначеним критеріям вибору і перевагам за медичними показаннями.
Це технічно складне втручання, яке під силу акуратно і ефективно виконати тільки професіоналам. Саме такий фахівець є в "Doctor ENT". Досвідчений ЛОР-лікар, що має необхідну кваліфікацію і використовує новітнє обладнання, проведе сфенотомію на вищому рівні. Перед операцією буде виконано обстеження, яке в подальшому дозволить виключити можливі ускладнення. Після виконання необхідних хірургічних маніпуляцій може призначатися медикаментозна терапія.
Якщо вам потрібна ЛОР консультація чи лікування цього захворювання, вам необхідно зв'язатися з нами
по телефону, або через соціальні контакти, які вказані на сайті!
НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА В "DOCTOR ENT"!
Почніть дихати вільно!
Лор лікар в Харкові.
Doctor ENT 2021