ЛОР КОНСУЛЬТАЦІЯ ДІАГНОСТИКА ЛІКУВАННЯ ХАРКІВ

Пухлина гортані, доброякісного походження. Папілома, фіброма гортані: діагностика, лікування в Харкові "Doctor ENT" Харків

Осиплість голосу? Повна або часткова відсутність голосу? Надсадний кашель, який іноді закінчується кровохарканням? Утруднення вдиху?

Причиною цих симптомів може бути доброякісна пухлина гортані!

Для вирішення даної проблеми Вам необхідно записатися на прийом до ЛОР лікаря в Харкові.

Вам може допомогти доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом!

У нашій клініці з успіхом застосовуються сучасні методи лікування доброякісних новоутворень гортані, різної форми перебігу та ступеня тяжкості:

1. Консервативне медикаментозне лікування

2. Внутрішньо-гортанні ін'єкції - блокади

3. Хірургічне лікування гострого і хронічного ларингіту:

  • Видалення папіломи гортані
  • Видалення співочих вузликів голосових складок гортані
  • Видалення гранульом голосових складок гортані
  • Видалення кісти надгортанника або гортані
  • Видалення кісти голосових складок гортані
  • Видалення фіброми голосової складки
  • Трахеостомія - класична
  • Лазерне видалення папіломи гортані
  • Лазерне видалення співочих вузликів голосових складок гортані
  • Лазерне видалення гранульом голосових складок гортані
  • Лазерне видалення кісти надгортанника або гортані
  • Лазерне видалення кісти голосових складок гортані
  • Лазерне видалення фіброми голосової складки
  • Лазерна трахеостомія
  • Радіохвильове видалення папіломи гортані
  • Радіохвильове видалення співочих вузликів голосових складок гортані
  • Радіохвильове видалення гранульом голосових складок гортані
  • Радіохвильове видалення кісти надгортанника або гортані
  • Радіохвильове видалення кісти голосових складок гортані
  • Радіохвильове видалення фіброми голосової складки
  • Радіохвильова трахеостомія

4. Комбіноване лікування ларингіту.

Завжди будемо раді Вам допомогти відновити повноцінне дихання і голос!

З повагою,
Лік. Карчинський О.О.

Пухлина гортані, доброякісного походження: діагностика, лікування в Харкові!

Пухлини гортані можуть мати злоякісний і доброякісний характер. У структурі пухлинних захворювань гортані домінують доброякісні утворення (вони зустрічаються в 10 разів частіше, ніж злоякісні). За даними медичної статистики, найвища захворюваність реєструється серед чоловіків молодого і середнього віку (від 20 до 45 років).

Доброякісні пухлини горла не несуть в собі такої серйозної небезпеки для життя і здоров'я пацієнта, як злоякісні. Проте, навіть доброякісні пухлини обов'язково потрібно своєчасно лікувати. По-перше, завжди є ризик переродження доброякісних утворень в злоякісні (наприклад, папілома горла перероджується в рак в 7-20% випадків, що є досить високим показником).

Доброякісні пухлини гортані:

  • папілома
  • фіброма
  • аденома
  • ліпома
  • ангіома
  • міксома
  • невринома

Ці утворення можуть локалізуватися в будь-якій частині гортані. Папіломи і нейрофіброми можуть стати злоякісними.

Доброякісні пухлини гортані - локалізуються в гортані пухлинні утворення, що відрізняються повільним зростанням, відсутністю виразок і метастазування. Доброякісні пухлини гортані можуть протікати безсимптомно. В інших випадках вони проявляються осиплостью і охриплостью голосу, кашлем, порушенням дихання. При значних розмірах пухлини можлива повна афонія і виникнення асфіксії. Діагностика доброякісних пухлин гортані проводиться отоларингологом і включає ларингоскопію, ендоскопічну біопсію і гістологічне дослідження. Лікування доброякісних пухлин гортані здійснюється хірургічним шляхом. Його методика залежить від виду пухлини і характеру її росту.

Причини виникнення доброякісних пухлин гортані

Виникнення вроджених доброякісних пухлин гортані пов'язано з генетичною схильністю і впливом на плід різних тератогенних факторів. До останніх відносяться інфекційні захворювання матері в період вагітності (краснуха, кір, вірусний гепатит, хламідіоз, мікоплазмоз, сифіліс, ВІЛ), радіаційний вплив, прийом вагітною жінкою ембріотоксичність медикаментів.

Причинами розвитку доброякісних пухлин гортані придбаного характеру є порушення в імунній системі, деякі вірусні захворювання (ВПЛ, аденовірусна і герпетична інфекція, грип, кір), хронічні запальні захворювання (хронічний ларингіт і фарингіт, тонзиліт, аденоїди), тривалий вплив подразнюючих речовин (вдихання дрібнодисперсного пилу, тютюнового диму, робота в задимленому приміщенні), зміни в роботі ендокринної системи, важкі голосові навантаження.

Також, сприяючими причинами можуть бути (при цьому пряма залежність в провокуванні розвитку доброякісних пухлин не доведена):

  • кислотний рефлюкс;
  • надмірне напруження голосових зв'язок;
  • інфекційні захворювання;
  • паління;
  • хронічний ларингіт;
  • стероїдні інгалятори;
  • надмірне споживання алкоголю;
  • хронічний синусит.

Фактори ризику
Фактори ризику розвитку хронічного ларингіту включають:

  • паління;
  • робота, яка передбачає частий контакт з дратівливими хімічними речовинами або пилом;
  • діяльність, пов'язана з тривалою напругою голосових зв'язок.

Симптоми доброякісних пухлин гортані
Основна скарга пацієнтів з доброякісними пухлинами гортані - це зміна голосу. Голос стає охриплим або хрипким. Для доброякісних пухлин гортані, що мають довгу ніжку, характерні перемежовуючі зміни в голосі і часте покашлювання. Якщо пухлина локалізується в області голосових зв'язок і заважає їх змикання, то може спостерігатися повна відсутність голосу (афонія). Доброякісні пухлини гортані великого розміру викликають утруднення дихання і можуть стати причиною асфіксії, що частіше відзначається у маленьких дітей.

Фіброма - доброякісна пухлина гортані сполучнотканинного походження. Зазвичай це поодинокі утворення сферичної форми, що розташовуються на вільному краї або верхній поверхні голосової складки. Їх розмір варіює від 0,5 до 1,5 см. Фіброми гортані мають сіре забарвлення і гладку поверхню, можуть бути на ніжці. У разі, коли в структурі фіброми міститься велика кількість кровоносних судин, вона має червоне забарвлення (ангіофіброма). Клінічно ці доброякісні пухлини гортані проявляються різними змінами голосу. При досягненні великих розмірів можуть призводити до порушення дихання.

Поліпи гортані є окремим видом фибром, в структуру яких крім сполучнотканинних волокон входять клітинні елементи і велика кількість рідини. Ці доброякісні пухлини гортані мають менш щільну консистенцію, ніж фіброми, мають товсту ніжку або широку основу, можуть досягати розмірів горошини. Локалізуються частіше в передній частині однієї з голосових складок. Як правило, єдиним проявом поліпа є захриплість. Зміни дихання або кашель зазвичай не спостерігаються.

Папіломи гортані у дорослих є поодинокі, рідше множинні, щільні вирости грибовидної форми з широкою основою. Вони мають білясте або рожеве забарвлення, при інтенсивному кровопостачанні можуть бути темно-червоними. В окремих випадках спостерігається поширення папілом на слизову трахеї. У дітей спостерігаються ювенільні папіломи, які найчастіше з'являються в період від 1 до 5 років. Цей вид доброякісних утворень гортані схильний до спонтанного зникнення в період статевого дозрівання дитини. У дитячому віці частіше розвиваються множинні папіломи, що займають цілі ділянки слизової. У таких випадках говорять про папіломатоз. Ззовні такі доброякісні пухлини гортані відрізняються дрібночасточною будовою і нагадують цвітну капусту. Ураження зазвичай локалізується на голосових складках, проте процес може поширюватися на надгортанник, підскладкому ділянку, черпалонадгортанні складки, трахею. Клінічно папіломатоз гортані проявляється охриплостью, що переходить в афонію. При значному розростанні папілом виникає хронічний стеноз гортані.

Ангіоми - доброякісні пухлини гортані судинного походження. Як правило, мають вроджений характер і є одиничними утвореннями. Гемангіоми (пухлини з кровоносних судин) мають червоне забарвлення, можуть розростатися в навколишні тканини і сильно кровоточать при травмуванні. Лімфангіоми (пухлини з лімфатичних судин) мають жовтуватий колір і не схильні до розростання.

Кісти гортані можуть розвинутися з зародкових зябрових щілин в результаті порушень ембріогенезу. У дітей також спостерігаються ретенційні кісти, що утворюються з залоз слизової оболонки гортані при закупорці їх вивідних проток. Вони рідко бувають великої величини і тому практично не викликають ніяких симптомів.

Хондроми - щільні доброякісні пухлини гортані, що беруть свій початок з хрящової тканини. З плином часу можуть зазнавати злоякісне переродження з розвитком хондросаркоми.

Ліпоми - доброякісні пухлини гортані жовтого забарвлення і овоїдної форми, часто мають ніжку. Як і ліпоми інших локалізацій, ліпоми гортані складаються з жирової тканини.

Діагностика доброякісних пухлин гортані

Доброякісні пухлини гортані малих розмірів, що не перешкоджають змиканню голосових зв'язок, протікають безсимптомно і можуть бути випадково виявлені отоларингологом при обстеженні пацієнта з приводу іншого захворювання. Клінічно доброякісні пухлини гортані мають досить типові симптоми, що дозволяють їх діагностувати. Однак при цьому слід проводити диференціацію доброякісних пухлин гортані від сторонніх предметів, склероми і злоякісних процесів, які можуть давати подібну симптоматику.

Підтвердження діагнозу доброякісної пухлини гортані проводиться за даними мікроларингоскопії, що дозволяє детально розглянути її зовнішній вигляд. Точно встановити вид утворення можливо після проведення його гістологічного дослідження. Гістологія доброякісної пухлини гортані частіше проводиться після її видалення. У деяких випадках показана ендоскопічна біопсія утворення. Дослідження голосової функції, ступеня змикання і рухливості голосових зв'язок проводиться за допомогою фонетографіі, стробоскопії, визначення часу максимальної фонації і електроглоттографії. Для діагностики поширеності доброякісних пухлин гортані може застосовуватися рентгенографія черепа, УЗД, КТ або МРТ.

Діагностика новоутворення гортані

  • Консультація оториноларинголога.
  • Непряма ларингоскопія. КТ гортані.
  • Рентгенографія шиї в 2-х проекціях.
  • Фіброларингоскопія.
  • Біопсія гортані, гістологічне дослідження.

Лікування доброякісних пухлин в Харкові "Doctor ENT"

Зважаючи на розвиток ускладнень (порушення голосу і дихання), а також через імовірність малігнізації, доброякісні пухлини гортані підлягають хірургічному видаленню.

При невеликих розмірах фибром і поліпів проводиться їх ендоскопічне видалення спеціальної петлею або гортанними щипцями. Таким же чином видаляють ізольовані папіломи гортані. Невеликі кісти гортані січуть разом з їх оболонкою. При великій величині кіст гортані попередньо виробляють їх прокол і відсмоктування рідини, що в них знаходиться, потім кісту розкривають і видаляють її стінки. Для попередження рецидиву кісти, після її видалення виробляють кріообробку основи.

Метод видалення доброякісних пухлин гортані судинного генезу залежить від поширеності пухлини і характеру її росту. Локальні гемангіоми, які характеризуються екзофітним зростанням, січуть, після чого проводять антирецидивну обробку ураженої ділянки шляхом діатермокоагуляції, кріовпливу, радіохвильової деструкції або лазерного опромінення. При поширеному характері і ендофітньому зростанні цього виду доброякісних пухлин глотки застосовують їх склерозування або оклюзію судин, що їх живлять.

Найбільш складне завдання представляє лікування папіломатозу гортані. Операція полягає в висіченні змінених ділянок слизової. Вона проводиться з використанням хірургічного мікроскопа для більш точного визначення кордону здорових тканин. Обмежені ділянки папилломатоза можуть бути вилучені шляхом діатермокоагуляції, лазеро- або кріодеструкції. Для профілактики рецидивів, проведення хірургічного втручання повинно супроводжуватися противірусною та імуномодулюючою терапією. З метою підвищення імунітету у дітей з папіломатозом застосовують аутовакцинацію, проводять дезінтоксикаційне лікування. Рецидивування папіломатоза після проведеної операції і значне збільшення папіломних розростань є показанням до хіміотерапії цитостатичними препаратами.

Папіломи гортані мають вигляд сосочкового розростання, з різним ступенем зроговіння і схильністю до рецидиву після їх видалення. Прояви папілом залежать, перш за все, від їх локалізації. При локалізації в області голосової щілини з'являється захриплість, тривала зміна голосу, іноді голос взагалі пропадає. При розвитку папілом в надскладковому відділі, хворі відзначають відчуття чужорідного тіла. Ураження, що локалізується під голосовими складками, викликає легке першіння, лоскотання і покашлювання, в подальшому можуть спостерігатися труднощі при диханні. Запропоновано багато способів лікування папілом. В даний час ефективними є ендоларингеальне видалення пухлини.

На початкових стадіях захворювання гортані терміном не більше 7-10 днів можна зробити наступні лікувальні заходи:

  • знизити навантаження на голосові зв'язки;
  • пити велику кількість рідини;
  • обмежити споживання кофеїну та алкоголю;
  • відмовитися від паління;
  • полоскати горло сольовим розчином.

Для лікування хронічного ларингіту необхідно з'ясувати причину його виникнення.

Наприклад, при кислотному рефлюксі рекомендується внести зміни в дієту: уникати жирних, смажених або пряних продуктів. У разі бактеріальної інфекції лікар може призначити прийом антибіотиків.

Профілактика

Деякі прості профілактичні заходи можуть допомогти не допустити розвиток ларингіту:

  • відмовитися від паління;
  • уникати надмірного напруження голосових зв'язок;
  • обмежити вживання алкоголю і кофеїну;
  • підтримувати вологість повітря в приміщенні;
  • регулярно мити руки;
  • проводити протигрипозну вакцинацію;
  • пити достатню кількість рідини.

Так як вчасно не ліковані захворювання вуха, горла, носа досить часто призводять до грізних ускладнень, вражаючи і інші органи і системи (серце, суглоби, шлунок, нирки). Отоларинголог не тільки виявить причину захворювання, а й проведе лікування, профілактику, реабілітацію!

Що варто запам'ятати?
Якщо симптоми ларингіту не проходять протягом тижня, необхідно звернутися до ЛОР лікаря в Харкові! 

Якщо вам потрібна ЛОР консультація чи лікування цього захворювання, вам необхідно зв'язатися з Нами

по телефону, або через соціальні контакти, які вказані на сайті!

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА В "DOCTOR ENT"!

Почніть дихати вільно!

Лор лікар в Харкові.

Doctor ENT 2021


 

Додати коментар


Консультант:
Лікар отоларинголог (ЛОР) Phd.MD.Dr.ENT
Карчинський Олександр Олександрович
тел .: +38097 626 5560
Часи роботи:
Пн-Сб 09 00-18:00

Україна,
проспект Незалежності, 13,
м. Харків, Харківська обл. 61000
2-й поверх 4-х поверхового корпусу.
Кутовий будинок, з перехрестям
по вулиці Трінклера

З питань щодо консультативної допомоги, лікувальної тактики ведення ЛОР захворювань ви можете писати на email: dr.ent@lor.kh.ua 

Мапа сайту - це файл, в якому відображені посилання на всі важливі сторінки