Вас турбує округле утворення нижньої губи? Кіста губи? Хотіли б видалити кісту нижньої губи? Де можна видалити кісту нижньої губи? Хто видаляє кісту нижньої губи?
Можливо у вас ретенційна кіста нижньої губи!
Якщо ви вирішили зайнятися цими питаннями, то Вам необхідно звернутися до ЛОР лікаря в Харкові.
Доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом зможе вам допомогти!
У нашій клініці, виконується наступний перелік оперативних втручань на губах при ретенційній кісті:
1. Видалення ретенційної кісти нижньої губи - класичною методикою;
2. Лазерне видалення ретенційної кісти нижньої губи - видалення кісти лазером;
3. Радіохвильове видалення ретенційної кісти нижньої губи - видалення кісти радіохвилею.
Операції на губах в нашій клініці Харкова проводяться з обов'язковим дотриманням правил функціональної реконструкції.
Залежно від обсягу і побажань пацієнта, застосовуються різні моделі анестезіологічної допомоги, в тому числі і загальний наркоз.
У нашій клініці зможуть Вам видалити кісту і відновити красиву форму губ!
З повагою,
Phd.MD.Op.Dr.ENT. Карчинський О.О.
Лікування ретенційної кісти нижньої губи Харків. Видалення ретенційної кісти в Харкові. Лікування в Харкові!
Ретенційна кіста нижньої губи
Є поширеною патологією слизової рота. Вона являє собою новоутворення доброякісної природи у формі кульки. Патологія зазвичай розвивається внаслідок закупорки протоки малої слинної залози. Причиною цього може служити звичайнісінька травма або запальний процес.
Кіста в рівній мірі зустрічається як у жінок, так і у чоловіків. Її поява не залежить від віку. Кіста відрізняється здатністю дуже швидко збільшуватися в розмірах, що позначається на повсякденному способі життя людини. Саме тому лікарі рекомендують її видаляти.
Основні причини появи кісти
Новоутворення найчастіше формується внаслідок механічних пошкоджень і травм губи. До їх числа відносяться опіки, удари і прикусування. В результаті постійного травмування залози, вивідний канал забивається, секрет починає затримуватися, формується невеликий горбок. Поступово він заповнюється рідиною і збільшується в розмірах. Запальний процес після травмування також може призводити до утворення патології. Ретенційна кіста нижньої губи може виникнути у людини в будь-якому віці. Новоутворення нерідко є наслідком вродженого розвитку зародкових компонентів так званих залізистих клітин.
Крім травматичної дії, причиною виникнення кісти може служити атрофія вивідних проток. Зазвичай таке порушення обумовлюється пухлиною, яка безпосередньо здавлює протоку, або рубцем. Останній звужує канал, а секрет, що накопичився, поступово розширює залозисту частку.
Як розпізнати патологію?
Ретенційна кіста нижньої губи - капсула зі сполучної тканини з в'язким вмістом всередині. Зовні вона нагадує невелику кульку. Утворення безболісне, але може завдавати дискомфорт під час розмови або прийняття їжі. Кіста схильна до швидкого зростання і може досягати до 2 см в діаметрі. Слизова над нею зазвичай не піддається істотним змінам. Іноді вона набуває синюшного відтінку, що пояснюється накопиченням вмісту. Шарик покриває сполучна тканина, а всередині нього знаходиться прозора рідина, що нагадує слину. При пальпації утворення м'яке. При прийомі їжі капсулу легко пошкодити, через що її внутрішній вміст виливається назовні, але після кіста наповнюється знову. Як правило, утворення складається з однієї камери, але відомі випадки багатокамерних кіст.
Підтвердження діагнозу
Розпізнати ретенційну кісту для кваліфікованого фахівця не складає труднощів. При натисканні пальцем утворення пропадає, проте через деякий час з'являється знову. Більш точний діагноз можна поставити після ультразвукового дослідження. Під час процедури лікар оцінює структуру кісти, її розміри і вміст. За допомогою зондування каналів визначається ширина протоки і присутність слинного каменю. Тільки після повного обстеження фахівець може порекомендувати лікування ретенційної кісти нижньої губи.
Необхідність диференціальної діагностики.
Для того, щоб точно поставити діагноз і згодом призначити грамотне лікування, важливо вміти розпізнати цю патологію серед інших новоутворень доброякісної природи. Виділяють наступні види кіст слинної залози: ранул; підщелепна; білявушна; малої слинної залози. Ранул локалізується над під'язиково-щелепним м'язом. Відомі випадки проникнення в підщелепну область. Дане утворення відрізняється великими розмірами. Воно може зміщувати вуздечку язика, заважаючи тим самим людині повноцінно приймати їжу і вести бесіди. Кіста підщелепної залози характеризується повільним розвитком. Під час пальпації легко виявити округле утворення. Коли ця кіста розростається, вона може охоплювати верхні області ротової порожнини. У такій ситуації зазвичай спостерігається вибухання утворення в під'язикову частину. Патологія привушної залози зустрічається досить рідко. До числа основних причин її утворення відносять механічні пошкодження, запальні процеси і закупорку проток. Саме такі ж чинники провокують формування іншої аномалії ротової порожнини під назвою ретенційна кіста нижньої губи (фото представлено в цій статті). Розвиток патології на початковому етапі не супроводжується яскраво вираженою симптоматикою. В результаті механічних пошкоджень може утворитися так звана екстравазальна кіста. Дане утворення відрізняється тим, що навколо нього формується грануляційна тканина.
Яке потрібне лікування?
Після підтвердження діагнозу можливі два варіанти вирішення проблеми. Спеціаліст може відправити пацієнта додому, вважаючи, що утворення розсмокчеться самостійно. Другий варіант передбачає видалення ретенційної кісти нижньої губи хірургічним способом.
Протипоказання до операції
До абсолютних протипоказань відносяться:
- виражена серцева недостатність;
- серйозні порушення роботи нирок;
- ендокринні патології, зокрема - декомпенсований тип цукрового діабету;
- порушення згортання крові, які можуть ускладнюватися кровотечею або тромбоутворенням;
- онкологічні захворювання;
- активна форма туберкульозу.
Відносні протипоказання:
- ряд захворювань верхніх дихальних шляхів і порожнини рота, які значно підвищують ризик ймовірності інфекційних ускладнень;
- дисморфофобія - психічна патологія, при якій пацієнт не в змозі адекватно оцінити власну зовнішність, а отже, і результат операції;
- загострення будь-яких інфекційно-запальних процесів;
- менструація у жінок;
- вагітність.
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
Перед операцією пацієнти проходять комплексне обстеження. Список досліджень включає:
- Аналіз крові (з лейкоцитарною формулою, ШОЕ, тромбоцити, тривалість кровотечі і час зсідання крові);
- Клінічний аналіз сечі;
- Біохімічний аналіз крові: глюкоза, сечовина, креатинін, білірубін загальний, білірубін непрямий, загальний білок, АЛТ, АСТ;
- Коагулограма: МНО, фібриноген, ПТІ;
- Група крові, резус-фактор;
- RW (сифіліс), HCV (гепатит С), HBs (гепатит В);
- ЕКГ (електрокардіографія);
- Флюорографія або рентгенографія легенів;
- Висновок терапевта про відсутність протипоказань до планової операції.
- ІФА або ПЛР тест SARS-Cov-2
Додаткові дослідження:
- Ехокардіографія - при наявності хронічних захворювань серцево-судинної системи
Примітка: 1 аналіз дійсний протягом 10 днів, 2-7,9 - протягом 1 місяця, 8 - протягом 6 місяців.
За 2-5 днів до оперативного втручання фахівці призначають пацієнтам, яким належить хірургічне втручання, прийом лікарських засобів, що знижують ризик кровотечі. Безпосередньо в день операції забороняється їсти і пити.
Ви повинні ретельно виконувати рекомендації свого лікуючого лікаря. Це дозволить звести до мінімуму ризик розвитку ускладнень, як під час оперативного втручання, так і в післяопераційному періоді.
Якщо під час комплексного обстеження профільні фахівці виявляють соматичну патологію, можливо, операцію доведеться відкласти. Лікар призначить відповідне медикаментозне лікування, за результатами якого буде прийматися рішення про можливість проведення операції.
Сама операція триває не більше 30 хвилин і передбачає використання місцевої анестезії. Помічник лікаря вивертає нижню губу і міцно її утримує. Хірург робить кілька розрізів уздовж утворення, звільняє кісту від її внутрішнього вмісту і накладає шви. За словами багатьох пацієнтів, сама операція під контролем досвідченого хірурга проходить практично безболісно. Основні неприємності починаються під час реабілітаційного періоду, коли вже починає поступово гоїтися ретенційна кіста нижньої губи. Операція може здійснюватися з використанням лазера. Однак до його допомоги вдаються вкрай рідко через сильну кровоточивості і високий ризик перфорації оболонки залози.
Післяопераційний період
Після хірургічного втручання пацієнтам рекомендується щодня обробляти уражену область спеціальним антисептичним розчином і стежити за своїм станом. Деякі відзначають, що перша доба після операції найважча. Говорити, їсти - всі ці прості дії викликають хворобливий дискомфорт, але вже приблизно через місяць все повертається в норму. Слід зауважити, що тривалість реабілітаційного періоду безпосередньо залежить від розміру утворення. Багато пацієнтів говорять про візуальне перекошування губи і легке оніміння навіть через місяці після операції. Щоб уникнути негативних наслідків, патологію рекомендується видаляти на початковому етапі її формування.
ДЛЯ БІЛЬШ ДЕТАЛЬНОЇ ІНФОРМАЦІЇ АБО ЗАПИСУ НА ПРИЙОМ - ТЕЛЕФОНУЙТЕ!
НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА У "DOCTOR ENT"!
Почніть дихати вільно!
Phd.MD.Op.Dr.ENT. Карчинський О.О.
Doctor ENT 2021