Ви хотіли б стати більш привабливою (им)? Вам хочеться зменшити форму носа? Вам не подобаються ваші вушка? Ви хотіли б зменшити щічки? В'яла шкіра на повіках очей? Хотіли зробити більш вираженЕ підборіддя? Хто робить пластичні операції на ЛОР органах? Виправити результат первинної операції? Як видалити шрам або рубець? Ви давно мрієте про зміну зовнішності? Відновити естетичний вигляд і функціональний стан ЛОР органів?
Якщо ви вирішили зайнятися цими питаннями, то Вам необхідно звернутися до ЛОР лікаря в Харкові.
Доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом зможе вам допомогти!
З урахуванням вимог в реконструктивній та естетичній хірургії, на сьогоднішній день в світі і Україні, зокрема в нашій клініці, виконується наступний перелік оперативних втручань на зовнішньому носі:
1. Блефаропластика Харків - пластика повік дозволяє позбутися від зморшок, складок, припухлостей під очима, скорегувати нависання верхньої повіки. Є третьою за популярністю в США і другою - в світі. Показання до даного виду хірургічного втручання в основному пов'язані з віковими змінами. Операція займає сорок хвилин і не вимагає перебування в стаціонарі. Тривалість ефекту - від семи років і більше. Перед блефаропластикою рекомендується пройти обстеження у лікаря-офтальмолога, особливо в тому випадку, якщо у пацієнта є захворювання очей. Протягом двох тижнів після операції не можна носити контактні лінзи. Набряки і невеликі крововиливи проходять за десять днів.
2. Броуліфт Харків - Пластика брів (броуліфт) дозволяє «перемістити» брови в більш високе положення. Броуліфт зазвичай виконується в складі пластики чола. Операція полягає в ослабленні м'язів і зв'язок, що фіксують брову, і переміщенні шкіри вгору з фіксацією в новому місці. Процедура розгладжує лоб і надає обличчу свіжий та відпочилий вираз з відкритим поглядом. Операція триває одну годину і вимагає одноденного перебування в стаціонарі. Підготовка до операції стандартна і включає планове лабораторне обстеження пацієнта, для виявлення можливих протипоказань. Післяопераційний період може супроводжуватися незначними набряками в області чола і верхніх повік, тривалість ефекту становить від 5 до 15 років.
3. Кантопластика і кантопексія Харків - ці операції спрямовані на виправлення форми нижньої повіки. Ектропіон, або виворіт нижньої повіки, може виникнути в результаті вікових змін зв'язкового апарату очей або в результаті попередньої операції на нижніх повіках. Під час операції по кантопластиці проводиться укорочення хрящової пластинки нижньої повіки. Кантопексія - різновид операції на зв'язках очей, при якій проводиться фіксація зв'язки нижньої повіки до окістя периорбитальної зони, - застосовується при зниженні тонусу нижньої повіки. Операція вимагає знаходження в хірургічному стаціонарі протягом двох годин, ефект зберігається п'ять-десять років або більше. Після операції слід очікувати невелику набряклість або припухлість під очима. Відновлювальний період триває недовго - близько п'яти днів.
4. Отопластика Харків - пластична операція по виправленню вушних раковин і позбавлення від капловухості. Отопластика проводиться у випадках порушення анатомічної будови вушної раковини (капловухість, тощо), і передбачає хірургічне втручання, що зачіпає хрящові і м'які тканини вушної раковини. Нерідко рекомендується проведення операції в дитячому та підлітковому віці (з 6 років), оскільки капловухість і інші вроджені проблеми можуть викликати психологічні розлади у дитини.
5. Ринопластика Харків - це виправлення вроджених або придбаних деформацій носа, а також повне відновлення відсутнього носа. Ринопластика є операцією, яка виконується в пластичній хірургії, оториноларингології та передбачає не тільки способи відновлення відсутнього носа і його частин, шляхом заміщення дефектів живими тканинами, а й виправлення хірургічним шляхом вроджених і набутих неправильних форм носа. Завдання пластичних операцій полягає у відновленні правильних форм, які були порушені на стадії ембріогенезу або в результаті яких-небудь захворювань, або механічних (травматичних) пошкоджень протягом життя, або в разі вродженого дефекту. Ринопластику не рекомендується проводити до 18 років (виняток - операції з усунення наслідків травм носа). Операцію проводять під загальним наркозом. Її тривалість, як правило, не перевищує 3-4 годин. Після пластики носа пацієнт знаходиться в стаціонарі 1-3-5 днів. Подальша реабілітація ділиться на два періоди: «до виходу в люди» - близько двох тижнів; остаточне відновлення - від двох до шести місяців.
6. Ментопластика Харків - це пластична операція з усунення дефектів підборіддя: корекції форми і розміру, формуванні пропорцій обличчя. Залежно від виду операції, розріз при ментопластиці робиться або зовнішній - в шкірній складці під підборіддям, або внутрішній - на внутрішній стороні нижньої губи. Ментопластика підрозділяється на збільшуючу і зменшуючу операції.
7. Видалення грудок (грудочок) Біша Харків - естетична операція, спрямована на поліпшення форми щік і скул шляхом видалення частини жирової грудки щоки. Грудочки Біша не завжди видаляються повністю - кількість тканини, що видаляється, залежить від результату, який очікує отримати людина. Дану операцію проводять у разі, якщо пацієнт (ка) бажає позбутися обвислих щік, які утворилися внаслідок вікових змін, а також від припухлостей в області щік в більш молодому віці. Видалити грудки Біша можна тільки хірургічним шляхом. Така операція може бути проведена класичним інструментальним методом або з використанням лазера або радіохвилі.
8. Хейлопластика Харків (пластика губ) - пластична операція зі зміни (корекції) форми і розміру губ. У 90% випадків виконується з метою досягнення косметичного і естетичного результату, 10% припадає на усунення наслідків травм і вроджених дефектів. Сучасні методики дозволяють кардинально змінити розмір губ, надати бажану форму і об'єм, відновити симетрію, прибрати зморшки навколо контуру і в куточках рота, виправити хейлосхізіс (вроджене розщеплення піднебіння), видалити доброякісні новоутворення.
9. Булхорн - метод хірургічної підтяжки верхньої губи за рахунок зменшення відстані між облямівкою губ і основою носа. Корекція верхньої губи показана жінкам, у яких через вікові зміни або у разі індивідуальних особливостей збільшено відстань між основою носа і облямівкою губ. Відповідно до принципу золотого перетину ця відстань не повинна перевищувати 1,2-1,5 см. Але в силу будови обличчя ця ділянка подовжується, що візуально робить обличчя старше. Невелика корекція верхньої губи зробить обличчя молодшим і цікавішим.
10. Пластика вуздечки губи Харків - хірургічне втручання по підрізанню складки слизової оболонки ротової порожнини, яка відповідає за додаткове кріплення губи до щелепи. Операція виконується ЛОР-хірургом або ЧЛХ. Вона проводиться з метою виправлення прикусу або інших проблем, пов'язаних з дефектами дикції. Пластику вуздечки виконують під місцевим знеболенням, при цьому вуздечку розтинають і знову зшивають в потрібному місці. Розрізняють три основних види пластики вуздечки. Кожен з них показаний при різних захворюваннях або аномаліях кріплення:
- Френотомія - передбачає розсічення вуздечки в разі, якщо вона занадто вузька або коротка. Така операція дозволяє усунути дискомфорт при жуванні і скорегувати прикус пацієнта.
- Френулопластика - операція, при якій край вуздечки закріплюється в іншому місці (як правило, вище). Проводять Y-подібну і Z-подібну френулопластику (відмінність полягає в типі розрізу).
- Френектомія - резекція широкої вуздечки верхньої губи. Найбільш радикальний вид пластики, в результаті якої частково або повністю видаляється міжзубий сосочок і тканини слизової оболонки.
Операція на вуздечці губи ділиться на види, в залежності від способу проведення. Сьогодні таку пластику проводять лазером або скальпелем. Лазерний спосіб - більш сучасний, безболісний і комфортний для пацієнта. Вся процедура займає кілька хвилин і не вимагає тривалої реабілітації.
11. Пластика вуздечки язика Харків - хірургічна операція, яка виконується для запобігання можливих наслідків неправильного кріплення вуздечки. Якщо язикова вуздечка прикріплена належним чином, вона не завдає ніяких незручностей.
Порушення в розвитку вуздечки язика. У нормі вуздечка під язиком досягає в довжину не більше трьох сантиметрів. Вона знаходиться під язиком приблизно посередині. Якщо розглядати вуздечку поздовжньо, її локалізація - там, де до дна порожнини рота примикає слизова оболонка. Суть аномалії розміщення вуздечки під язиком в особливостях її кріплення. Коли верхній кінчик вуздечки впирається не в середину язика, а спрямований до його кінчика або впирається в сам кінчик язика - ця аномалія і називається «короткою вуздечкою». Синонім цього терміна - анкілоглоссія. При цьому сама вуздечка може і не мати відхилень в розмірі. Складка, що не дає язику нормально функціонувати і обмежує його рухливість, знаходиться поблизу його кінчика. Ця особливість зазвичай проявляється в перші ж дні життя дитини (частіше у хлопчиків).
12. Зменшення губ Харків - зменшення розміру верхньої або нижньої губи досягається за допомогою видалення тонкого шару тканини. Розріз проводиться на внутрішній поверхні губ або по зовнішньому краю губи. Тривалість операції - одна-дві години, реабілітація займе близько тижня, результат операції постійний.
Операції на ЛОР-органах в нашій клініці Харкова проводяться з обов'язковим дотриманням правил функціональної реконструкції.
Всі методики корекції ЛОР-органів, здійснюються під контролем ендоскопа.
Залежно від обсягу і побажань пацієнта, застосовуються різні моделі анестезіологічної допомоги, в тому числі і загальний наркоз.
У нашій клініці зможуть Вам відновити красиву форму обличчя!
З повагою,
Phd.MD.Op.Dr.ENT. Карчинський О.О.
Пластика вуха, горла і носа. Пластична Хірургія Харків. Отопластика. Блефаропластика.
Ринопластика. Септопластика. Риносептопластика. Пластична хірургія носа. Лікування в Україні!
Пластичну хірургію називають «медициною молодості і краси». Сучасні технології естетичної і анти-age терапії дозволяють добитися максимального косметичного ефекту при мінімальному впливі на організм.
Іноді для щастя, задоволеності і впевненості в собі нам не вистачає всього лише невеликих змін у власній зовнішності. Довгі роки уявний чи реальний недолік дратує, турбує, заважає насолоджуватися життям, досягати висот у кар'єрі й особистому житті, навіть просто із задоволенням милуватися своїм відображенням у дзеркалі.
Естетична операція, виконана досвідченим хірургом відповідно до непорушних законів гармонії і естетики, дійсно може кардинально змінити життя на краще, а також вирішити медичні завдання.
Рішення про такий вид хірургічного втручання не повинен бути миттєвим, але якщо Ви впевнені, що більш витончений ніс, високі груди або плоский живіт зроблять Вас щасливішими - варто зважитися і, як мінімум, відвідати консультацію фахівця.
РІЗНОВИДИ ПЛАСТИЧНОЇ ХІРУРГІЇ
Під терміном "Пластична хірургія" ховається багато різних напрямків, які поділяють на два основних види:
- Естетична хірургія,
- Реконструктивна хірургія.
Кожен напрямок має свої нюанси, а практикуючі лікарі досягають різних цілей.
РЕКОНСТРУКТИВНА ХІРУРГІЯ
Дана назва повністю відображає суть завдання лікарів - вони повинні відновити або привести в норму пошкоджені тканини або органи, відкоригувати дефекти, що утворилися в результаті травм або вроджених хвороб.
Реконструктивна хірургія неймовірно велика, і цей вид хірургії активно застосовується при наступних показаннях:
- зміна форми, в результаті травми деяких частин тіла, тканин або органів,
- обширних опіках, коли виникає потреба в пересадці шкіри.
- для видалення шрамів або рубців,
- присутність доброякісних новоутворень на шкірі, які слід усунути.
Згідно зібраної статистики, ефективність реконструктивної хірургії досягає 90%. Ситуації відторгнення тканин або результат, що не влаштовує пацієнта, зустрічаються досить рідко.
ЕСТЕТИЧНА ХІРУРГІЯ
- Даний вид хірургії застосовується для кардинальної зміни зовнішності, або для мінімального коригування, щоб довести вигляд до ідеалу. Головний нюанс естетичної хірургії в тому, що вона здійснюється виключно за власним бажанням пацієнта.
У більшості випадків звертаються до естетичної хірургії жінки, і це не дивно. Вони ретельно стежать за своєю зовнішністю і регулярно удосконалюються, намагаючись примножити свою привабливість.
Пластична хірургія обличчя: на шляху до досконалості
Відповідно до звітів Міжнародного товариства естетичних пластичних хірургів (ISAPS), щорічно в світі виконується близько 5 000 000 пластичних операцій. І це не дивно, адже саме обличчя в першу чергу впливає на те, як сприймається людина в цілому. Незважаючи на складність і відносно високу вартість операції, вона може стати справжнім порятунком для людей, які незадоволені своєю зовнішністю.
Хто є кандидатом на пластику ЛОР-органів?
- Люди c аномальною формою ЛОР-органів у результаті вроджених дефектів, травм або захворювань.
- Люди з непривабливими ЛОР-органами, або вони диспропорційні з іншими рисами обличчя.
Пластична хірургія обличчя вносить гармонію в риси і пропорції голови, а також може виправити порушення їх функціонування, викликане структурними порушеннями в них.
Ви зважаєтеся кандидатом на пластичну операцію, якщо:
- Ваші наміри виправити риси обличчя носять стійкий і тривалий характер походження.
- Ви відчуваєте внутрішній дискомфорт і занепокоєння, викликані не естетичною формою обличчя, протягом тривалого часу.
- У вас є значні функціональні порушення ЛОР-органів, в поєднанні з диспропорцією форми обличчя.
- У вас є травма ЛОР-органів, яка призвела до їх стійкої деформації, яка спотворює естетичний вигляд обличчя.
- Ріст і розвиток вашого обличчя завершено (вам повинно бути не менше 18 років).
- Ви фізично і психічно здорові.
- У вас є позитивний погляд і реалістичні цілі для поліпшення зовнішності.
Пластичні операції такого роду проводять, щоб змінити розмір або форму ЛОР-органів зовнішньої локалізації.
Слід зазначити окремо категорію пацієнтів на пластику обличчя в плановому порядку за медичними показаннями, таких як:
- вроджені деформації ЛОР-органів, які порушують нормальне функціонування;
- травми ЛОР-органів;
- опіки;
- відмороження;
- відновлення естетики обличчя після операцій, що його скалічили (наприклад, видалення новоутворення).
До абсолютних протипоказань відносяться:
- виражена серцева недостатність;
- серйозні порушення роботи нирок;
- ендокринні патології, зокрема - декомпенсований тип цукрового діабету;
- порушення згортання крові, які можуть ускладнюватися кровотечею або тромбоутворенням;
- онкологічні захворювання;
- активна форма туберкульозу.
Відносні протипоказання:
- ряд захворювань верхніх дихальних шляхів і порожнини рота, які значно підвищують ризик ймовірності інфекційних ускладнень;
- схильність до утворення келоїдних рубців;
- системні колагенози - аутоімунні патології, що вражають сполучну тканину, в тому числі і ту, що лежить в основі шкіри і хрящів;
- дисморфофобія - психічна патологія, при якій пацієнт не в змозі адекватно оцінити власну зовнішність, а отже, і результат операції;
- загострення будь-яких інфекційно-запальних процесів;
- менструація у жінок;
- вагітність.
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ДО ПЛАСТИКИ ЛОР-ОРГАНІВ
Перед операцією пацієнти проходять комплексне обстеження. Список досліджень включає:
- Аналіз крові (з лейкоцитарною формулою, ШОЕ, тромбоцити, тривалість кровотечі і час зсідання крові);
- Клінічний аналіз сечі;
- Біохімічний аналіз крові: глюкоза, сечовина, креатинін, білірубін загальний, білірубін непрямий, загальний білок, АЛТ, АСТ;
- Коагулограма: МНО, фібриноген, ПТІ;
- Група крові, резус-фактор;
- RW (сифіліс), HCV (гепатит С), HBs (гепатит В);
- ЕКГ (електрокардіографія);
- Флюорографія або рентгенографія легенів;
- Висновок терапевта про відсутність протипоказань до планової операції.
- ІФА або ПЛР тест SARS-Cov-2
Додаткові дослідження:
- Ехокардіографія - при наявності хронічних захворювань серцево-судинної системи
Примітка: 1 аналіз дійсний протягом 10 днів, 2-7,9 - протягом 1 місяця, 8 - протягом 6 місяців.
За 5 днів до оперативного втручання фахівці призначають пацієнтам, яким належить хірургічне втручання, прийом лікарських засобів, що знижують ризик кровотечі. Безпосередньо в день операції забороняється їсти і пити.
Ви повинні ретельно виконувати рекомендації свого лікуючого лікаря. Це дозволить звести до мінімуму ризик розвитку ускладнень, як під час оперативного втручання, так і в післяопераційному періоді.
Якщо під час комплексного обстеження профільні фахівці виявляють соматичну патологію, можливо, операцію доведеться відкласти. Лікар призначить відповідне медикаментозне лікування, за результатами якого буде прийматися рішення про можливість проведення операції.
Пластика ЛОР-органів може змінити:
- Розмір ЛОР-органів по відношенню до обличчя (пропорцію);
- Ширину носа на перетинці або розмір і форму ніздрів;
- Профіль ЛОР-органів;
- Форму ЛОР-органів;
- Асиметрію ЛОР-органів.
Якщо ви хочете більш симетричні ЛОР-органи, майте на увазі, що обличчя у всіх в деякій мірі асиметричне. В результаті операції, ЛОР-органи можуть виглядати не зовсім симетричними, хоча мета полягає в тому, щоб поліпшити форму обличчя, створити баланс і правильну його пропорцію.
Вкрай важливо, щоб зростання і розвиток кісток обличчя були завершені, що відбувається приблизно до 17-18 років.
Операція на ЛОР-органах, яка проводиться для поліпшення їх функції, вимагає ретельної оцінки структур, оскільки вони на пряму формують їх здатність до адекватного функціонування, пов'язаного з фізіологічними особливостями.
При первинній консультації з ЛОР хірургом будьте готові обговорити з ним ряд питань, таких як:
- Вашу хірургічну мету щодо зовнішнього вигляду ЛОР-органів?
- Ваше здоров'я, супутні захворювання, як наприклад, лікарська алергія, характеристика їх перебігу, на якій стадії клінічного перебігу вони знаходяться на момент огляду, одержуване лікування?
- Чи приймаєте ви будь-які ліки, наприклад, вітаміни, рослинні добавки; алкоголь, тютюн і наркотики?
- Перенесли ви які-небудь операції ЛОР-органів або сусідніх структур в минулому?
Можливо, нам буде потрібно обговорити наступне під час консультації:
- Оцінити загальний стан вашого здоров'я і будь-які раніше існуючі чинники ризику;
- Як може бути змінено ваше обличчя;
- Вивчити і виміряти ваше обличчя;
- Зробити знімки обличчя;
- Обговорити варіанти вашої пластичної реконструкції;
- Обміркувати курс лікування;
- Обговорити можливі результати і будь-які ризики або можливі ускладнення.
Дуже важливо розуміти всі аспекти вашої реконструктивної операції на ЛОР-органах.
Цілком природно відчувати тривогу, будь то хвилювання за ваш новий вигляд або невеликий передопераційний стрес. Не соромтеся обговорювати ці почуття з вашим лікарем.
Перед операцією вас можуть попросити:
- Пройти передопераційне обстеження (див. Вище);
- Уточнити прийом певних медикаментів або підкоригувати дози ліків, які ви приймаєте, як наприклад, таблетки для щитовидної залози;
- Кинути палити і приймати алкоголь;
- Якщо пацієнт приймає ліки, що впливають на згортання крові, такі як аспірин або гормональні контрацептиви, слід припинити їх використання за два тижні до операції.
- За цей же час до процедури слід відмовитися від алкоголю і паління, оскільки нікотин звужує судини і погіршує регенерацію, алкоголь змінює систему згортання здатність крові, а продукти його розпаду є причиною інтоксикації організму.
Результат
Перед операцією слід детально обговорити всі питання. З пацієнтом обговорюються всі очікувані зміни. Природність кінцевого результату для нас завжди є пріоритетом.
Потрібно відзначити, що на відміну від багатьох наших колег, ми не робимо комп'ютерне моделювання при ринопластиці. Оскільки естетичний результат операції завжди індивідуальний: я переконаний, що ніяка програма просто не в змозі врахувати всі нюанси. Використовуючи комп'ютерне 3D-моделювання, можна вільно чи мимоволі ввести пацієнта в оману, або в результаті залишити його розчарованим, або, навпаки, сформувати у людини невиправдані очікування.
Власне хід втручання в багатому визначається авторськими методиками - хтось використовує ендоскопічні інструменти, хтось - власні техніки. Після таких операцій не залишається грубих косметичних дефектів.
Реконструктивна пластика ЛОР-органів дозволяє відновити їх після травм, опіків, відморожень, операцій, в тому числі за допомогою імплантатів.
Робити перші висновки про результат операції можна не раніше, ніж через 1-3 місяці після її проведення, коли починають спадати набряки. Весь цей час не можна перегріватися (відвідувати баню, сауну, засмагати), активно займатися спортом. Остаточно оцінити результат можна не раніше ніж через 6-12 міс. після операції.
Пластичні операції на ЛОР-органах найчастіше проводяться під загальним наркозом.
Післяопераційний курс
- Пацієнт повертається додому з зовнішньої пов'язкою або шиною. Це абсолютно безпечно і не завдає болю. Накладки і шини зазвичай видаляються через тиждень.
- Дискомфорт після оперативного втручання легко контролюється пероральними препаратами.
- Більшість набряків і синців поступово спадає протягом двох-чотирьох тижнів.
- Зовнішні шви (якщо є) знімаються через чотири - шість днів. Внутрішні шви розсмоктуються.
- Перший результат видно через 1-3 місяці. Остаточний результат - тільки через 12-14 місяців, цей час необхідний для повного розм'якшення тканин зовнішнього носа.
Увага!
Конкретні ризики і можливість проведення цієї процедури в кожному конкретному випадку визначаються тільки під час консультації. Всі хірургічні процедури мають певний рівень ризику. Можливі незначні і нетривалі ускладнення, які не впливають на здоров'я пацієнта і на кінцевий результат. Значні ускладнення вкрай рідкісні.
ДЛЯ БІЛЬШ ДЕТАЛЬНОЇ ІНФОРМАЦІЇ АБО ЗАПИСУ НА ПРИЙОМ - ТЕЛЕФОНУЙТЕ!
НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА У "DOCTOR ENT"!
Почніть дихати вільно!
Phd.MD.Op.Dr.ENT. Карчинський О.О.
Doctor ENT 2021