ЛОР КОНСУЛЬТАЦІЯ ДІАГНОСТИКА ЛІКУВАННЯ ХАРКІВ

Синехії порожнини носа, лазерне розсічення, діагностика та лікування в Харкові "Doctor RNT"

Утруднення носового дихання протягом тривалого часу? Немає результату від консервативного лікування? Залежність від судинозвужувальних крапель? Часті ГРЗ? Періодичні головні болі? Дані симптоми з'явилися після операції в носі?

Причиною цих симптомів можуть бути синехії порожнини носа!

Для вирішення даної проблеми Вам необхідно записатися на прийом до ЛОР лікаря в Харкові.

Вам може допомогти доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом!

У нашій клініці з успіхом застосовуються сучасні методи лікування, різного ступеня тяжкості і форми перебігу синехій порожнини носа:

Хірургічне лікування синехій порожнини носа:

• Холодове розсічення синехій порожнини носа;
• Лазерне розсічення синехій порожнини носа;
• Радіохвильове розсічення синехій порожнини носа;
• Ендоскопічне розсічення синехій порожнини носа.

Комбіноване лікування синехій порожнини носа.

Завжди будемо раді Вам допомогти відновити повноцінне носове дихання!
З повагою,
Лік. Карчинський О.О.

Синехії порожнини носа: діагностика, лікування в Харкові "Doctor ENT"

Синехії порожнини носа - це сполучнотканинні перемички між протилежними стінками носового ходу. Утворені при захворюванні тяжі (перемички) перекривають просвіт порожнини носа, що призводить до порушення носового дихання. Поодинокі синехії можуть ніяк себе не проявляти. Чим більше перешкода і, отже, менше просвіт, тим сильніше виражені симптоми захворювання. Повне зрощення носового ходу називається атрезією.

Синехії порожнини носа бувають вродженими і набутими.

Вроджені синехії порожнини носа утворюються в період внутрішньоутробного розвитку, в результаті порушень формування лицьового черепа. Їх причиною може бути вроджений сифіліс. Найчастіше вроджені синехії порожнини носа локалізуються в задніх відділах носа і часто поєднуються з атрезією хоан.

Придбані синехії виникають в результаті розвитку грануляцій і рубцевих змін після травм носа, хімічних і термічних опіків носової порожнини, перенесених запальних захворювань, лікувальних коагуляцій (наприклад, при носовій кровотечі) і оперативних втручань в порожнині носа (видалення новоутворень і поліпів носа, корекції атрезії хоан, операцій на носових раковинах, тощо).

Класифікація синехій порожнини носа
Синехії порожнини носа в отоларингології класифікуються залежно від того, який відділ носової порожнини вони займають:

  • Передні синехії порожнини носа локалізуються в присінку носа і можуть призводити до оклюзії ніздрів;
  • Серединні синехії порожнини носа займають середню частину і розташовуються між носовою перетинкою і носовими раковинами (найчастіше нижній);
  • Задні синехії порожнини носа знаходяться в області хоан і можуть призводити до їх перекриття, з порушенням надходження повітря з носової порожнини в глотку.


За типом тканини, з якої утворені синехії порожнини носа, вони поділяються на:

  • сполучнотканинні;
  • кісткові;
  • хрящові.

Найчастіше синехії порожнини носа мають сполучнотканинний характер. Кісткові і хрящові синехії, як правило, є вродженими.

Синехії порожнини носа можуть мати односторонній або двосторонній характер. Незначні синехії зазвичай не супроводжуються ніякими клінічними проявами. Синехії порожнини носа, істотно перекривають її просвіт, призводять до порушення нормальної циркуляції повітря під час дихального акту. У нормі повітряний потік, що вдихається, проходить через носові ходи і через отвори хоан потрапляє в глотку. Проходячи через ніс, повітря зволожується, зігрівається і звільняється від пилу і інших забруднень, які осідають на слизовій носової порожнини і поступово виводяться з носа, завдяки роботі війок епітелію його слизової.

Синехії порожнини носа, що перешкоджають проходженню через неї повітря, призводять до порушення носового дихання і появи гугнявого відтінку голосу. Пацієнти скаржаться на закладеність носа, погіршення або повну відсутність нюху, неможливість нормально висякатися. Подібно озені, синехії порожнини носа супроводжуються постійним утворенням кірок, проте їх кількість не така велика.

Обтуровуя носові ходи, синехії порожнини носа, порушують нормальну вентиляцію навколоносових пазух, що може стати причиною виникнення в них запального процесу - синуситу (фронтиіта, гайморита, етмоїдита). Порушення носового дихання призводить до того, що в глотку і верхні дихальні шляхи потрапляє холодне і неочищене повітря, що вдихається ротом. Це в свою чергу провокує розвиток запальних захворювань верхніх дихальних шляхів: фарингіту, ангіни, ларингіту, трахеїту, ларинготрахеїту), може призвести до розвитку бронхіту і навіть пневмонії. Потрапляє в глотку холодне повітря може стати причиною євстахиїта і середнього отиту.

Вроджені синехії порожнини носа викликають у грудних дітей порушення смоктання. При повному перекритті обох носових ходів, у новонароджених виникають важкі порушення дихання: відсутність нормального крику і першого вдиху після народження, ціаноз особи, крайнє занепокоєння, відсутність дихання при закритому роті.

Симптоми синехій порожнини носа

Ведучий симптом захворювання - порушення носового дихання внаслідок наявності перешкоди для проходження повітряного потоку.

Також зазначається:

  • гугнявість;
  • утворення сухих кірок в носі на стороні ураження;
  • сухість в горлі вранці, хропіння, що обумовлено диханням ротом під час сну;
  • часті захворювання ЛОР-органів, які пов'язані з порожниною носа (наприклад: євстахієва (слухова) труба, навколоносові пазухи). В результаті - труднощі аерації навколоносових пазух (проходження повітря по повітроносних шляхах в порожнині навколоносових пазух) виникає застій вмісту пазух, що служить грунтом для розвитку інфекцій. Крім того, синехії, що утворилися в області сполучень, блокують окремі пазухи, що в підсумку призводить до виникнення застою вмісту і розвитку запалення. В результаті, виникають запальні процеси слизових оболонок навколоносових пазух.

Причини

  • Хірургічні втручання в порожнині носа.
  • Травми слизової носової порожнини.
  • Інфекції, що супроводжуються формуванням виразок (дифтерія - можуть утворюватися покриті корочками поверхневі виразки, сифіліс - утворюються глибокі виразки з ділянками відмерлих клітин по краях, тощо).


В результаті травматичного впливу на слизову носової порожнини утворюються ділянки, позбавлені епітеліального покриву (поверхневого шару клітин). Такі ділянки, представлені сполучною тканиною, зростаються між собою з утворенням спайок.

Діагностика синехій порожнини носа
Передні синехії порожнини носа можуть бути діагностовані отоларингологом при огляді пацієнта. Середні і задні синехії порожнини носа виявляються при проведенні риноскопії. Вид синехій (кісткові, хрящові або сполучнотканинні) встановлюють за допомогою їх промацування пуговчатим зондом. Для діагностики супутніх запальних змін проводять також фарингоскопію, ларингоскопію, дослідження прохідності слухової труби, отоскопію, дослідження навколоносових пазух (рентгенографію, КТ, УЗД). Встановити етіологію виявлених запальних захворювань допомагає проведення бак.дослідження мазків із зіву і носа. Часто перемички утворюються на стороні, в яку викривлена ​​носова перетинка.
Ендоскопічний огляд носа - для виявлення дрібних синехій (сполучнотканинних перемичок між протилежними стінками носового ходу), які блокують сполучення пазух.
Комп'ютерна томографія (для виявлення наявності сполучнотканинних перемичок, оцінки товщини слизової оболонки навколоносових пазух, кількості в них вмісту).

Лікування синехій порожнини носа
Лікування синехій порожнини носа (сполучнотканинних перемичок між протилежними стінками носового ходу) тільки хірургічне. Операція виконується під ендотрахеальним наркозом або місцевою анестезією. Суть операції полягає в висіченні спайок в порожнині носа. З метою попередження повторного виникнення захворювання в носову порожнину на тривалий термін встановлюють силіконові Сплінти (пластини). Якщо синехії розташовувалися в середньому носовому ході, або в області ґратчастих клітин, то до місця операції поміщають маленькі тампони або губки, що розсмоктуються.
Менш травматична операція виконується за допомогою лазера. Висічення синехій проводиться під місцевою анестезією. Відсоток рецидивів при такому способі набагато нижчий, так як мінімальний набряк зменшує ймовірність зіткнення протилежних стінок і утворення нових перемичок. Якщо після видалення синехій залишилася велика ранова поверхня, то для поділу протилежних стінок використовується рентгенівська плівка або перчаткова гума.
Також використовується для видалення синехій порожнини носа радіохвильовий вплив апаратом «Сургитрон». Дане оперативне втручання проводиться під місцевою анестезією з мінімальним об'ємом крововтрати та пошкодженням тканин за рахунок високої точності впливу на клітини. У зв'язку з цим, операція може бути проведена амбулаторно (тобто відразу після операції пацієнт може йти додому).

Ускладнення і наслідки

  • Євстахіїт (тубоотит) - запалення слизової оболонки середнього вуха, внаслідок порушення функції євстахієвої (слухової) труби.
  • Гайморит - запалення слизової оболонки верхньощелепної (гайморової) пазухи.
  • Фронтит - запалення слизової оболонки лобової пазухи.
  • Етмоїдит - запалення слизової оболонки гратчастої пазухи.
  • Сфеноїдит - запалення слизової клиноподібної пазухи.

Профілактика синехій порожнини носа

  • Своєчасне і адекватне лікування при травмах носа.
  • Дотримання технік хірургічних маніпуляцій у порожнині носа.
  • Своєчасне лікування захворювань ЛОР-органів (для попередження поширення запалення з пов'язаних з порожниною носа органів - євстахієвої (слухової) труби, навколоносових пазух, тощо.

Правильне ведення післяопераційного періоду після будь-яких операцій в носі: проведення заходів щодо попередження утворення рубцевих перемичок - тампонада порожнини носа (установка в носові ходи тампонів з різних матеріалів - поролону в перчаточній гумі, полімерних речовин, тощо), - установка силіконових Сплінтов (пластин), тощо.

Регулярний туалет носа в ЛОР-кабінеті в післяопераційному періоді, в тому числі з ендоскопічним контролем (за допомогою ендоскопа лікар може більш ретельно оглянути порожнину носа, особливо в «вузьких» місцях). Після операції обов'язково регулярне спостереження у лікаря отоларинголога.  

Якщо вам потрібна ЛОР консультація чи лікування цього захворювання, вам необхідно зв'язатися з Нами

по телефону, або через соціальні контакти, які вказані на сайті!

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА В "DOCTOR ENT"!

Почніть дихати вільно!

Лор лікар в Харкові.

Doctor ENT 2021


 

Додати коментар


Консультант:
Лікар отоларинголог (ЛОР) Phd.MD.Dr.ENT
Карчинський Олександр Олександрович
тел .: +38097 626 5560
Часи роботи:
Пн-Сб 09 00-18:00

Україна,
проспект Незалежності, 13,
м. Харків, Харківська обл. 61000
2-й поверх 4-х поверхового корпусу.
Кутовий будинок, з перехрестям
по вулиці Трінклера

З питань щодо консультативної допомоги, лікувальної тактики ведення ЛОР захворювань ви можете писати на email: dr.ent@lor.kh.ua 

Мапа сайту - це файл, в якому відображені посилання на всі важливі сторінки