Ви хотіли б стати більш привабливою (им)? Вам хочеться поліпшити форму губ? Підняти верхню губу? Підняти куточки рота? Яка висота стояння верхньої губи в нормі? Яка пропорція розташування верхньої губи по відношенню до обличчя? Як виправити косметичний дефект верхньої губи? Хто робить операції на верхній губі? Виправити результат первинної пластики губ? Ви давно мрієте про зміну зовнішності? Відновити естетичний вигляд і функціональний стан губ?
Якщо ви вирішили зайнятися цими питаннями, то Вам необхідно звернутися до ЛОР лікаря в Харкові.
Доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом зможе вам допомогти!
З урахуванням вимог в реконструктивній хірургії обличчя на сьогоднішній день в світі, Україні, і зокрема в нашій клініці проводяться оперативні втручання на верхній губі:
1. Пластика верхньої губи - Булхорн - "Bulhorn" - метод пластичної корекції висоти стояння верхньої губи від її краю облямівки до колумелярного кута і крил носа.
2. Лазерна пластика верхньої губи - Булхорн - "Bulhorn" - лазерний метод пластичної корекції висоти стояння верхньої губи від її краю облямівки до колумелярного кута і крил носа.
3. Радіохвильова пластика верхньої губи - Булхорн - "Bulhorn" - радіохвильовий метод пластичної корекції висоти стояння верхньої губи від її краю облямівки до колумелярного кута і крил носа.
Операції на губах в нашій клініці Харкова проводяться з обов'язковим дотриманням правил функціональної реконструкції. Залежно від обсягу і побажань пацієнта, застосовуються різні моделі анестезіологічної допомоги, в тому числі і загальний наркоз.
У нашій клініці зможуть Вам відновити красиву форму губ з використанням прихованих методик хірургічного втручання!
З повагою,
Phd.MD.Op.Dr.ENT. Карчинський О.О.
Булхорн Харків. Пластика верхньої губи в Харкові. Зменшення верхньої губи. Корекція асиметрії верхньої губи.
Булхорн - це операція по поліпшенню форми верхньої губи, спрямована на підтяжку і збільшення. На відміну від ін'єкційних методик, ефект від булхорна залишається назавжди.
Краса завжди була гордістю жінки і предметом захоплення чоловіків. Однак людська природа така, що все з кожним роком змінюється і не завжди в кращу сторону. З цієї причини затребуваність в косметичних салонах і центрах пластичної хірургії все вище. Завдяки сучасним медичним обладнанням і безлічі ефективних методик, повернути колишню привабливість або зробити риси обличчя більш виразними не так вже й складно.
Особливою популярністю в даний час користується хейлопластика - хірургічний метод корекції форми губ.
Пластика губ методом Булхорн є одним з найбільш сприятливих хірургічних втручань, що дозволяє досягти досить ефективного омолоджуючого результату без тривалого періоду відновлення.
Булхорн
Умови проведення операції
Здебільшого, за хірургічною корекцією форми та об'єму губ звертаються жінки, для яких інші косметичні процедури вже не ефективні. Крім того, до допомоги пластичного хірурга вдаються люди з вродженими чи набутими дефектами, або просто пацієнтки, які бажають поліпшити свій зовнішній вигляд. На жаль, люди не молодіють, і з кожним роком еластичність тургору знижується. Разом з цим з'являються дрібні зморшки і складки, шкіра розтягується і подекуди може проявитися птоз. Всі ці фактори негативно впливають на зовнішній вигляд губ: відстань від основи носа до губи збільшується, облямівка звужується, верхня губа виглядає досить вузькою. В даному випадку оптимальним варіантом буде використання хейлопластики Булхорн, яка дозволить зробити губи привабливими.
Показання до операції
Хірурги рекомендують цей метод, якщо пацієнта турбує занадто довга відстань від верхньої губи до основи носа. У нормі вона не перевищує 1,2-1,5 см. Якщо відстань більше - можна говорити про птоз губ або про спадкову особливість. Цю процедуру також роблять пацієнти, незадоволені об'ємом верхньої губи. За рахунок того, що губа під час пластики трохи вивертається - збільшується її обсяг.
Яка ж нормальна пропорція губ і, зокрема, верхньої губи у людини?
Пластика губ показана в наступних випадках:Пластичні операції на губах мають свої показання і протипоказання.
- при наявності невеликих зморшок в районі рота;
- при асиметричності, яка потребує хірургічного втручання;
- при появі несуттєвих патологічних змін, що погіршують зовнішній вигляд людини;
- при бажанні пацієнта збільшити форму губ і їх обсяг;
- при бажанні стати більш привабливою і молодо виглядати.
- вікові зміни (втрата обсягу, поява вертикальних зморшок по контуру губ, опускання куточків рота, витончення шкіри);
- незадоволеність власною зовнішністю;
- косметичні дефекти;
- непропорційний обсяг губ (дуже високе стояння верхньої губи);
- травматичні ушкодження, шрами і рубці;
- гладкий контур верхньої губи.
Хірургічна корекція форми губ відноситься до малоінвазивних операцій, проте для хейлопластики є ряд протипоказань:
До абсолютних протипоказань відносяться:
- виражена серцева недостатність;
- серйозні порушення роботи нирок;
- ендокринні патології, зокрема - декомпенсований тип цукрового діабету;
- порушення згортання крові, які можуть ускладнюватися кровотечею або тромбоутворенням;
- онкологічні захворювання;
- активна форма туберкульозу.
Відносні протипоказання:
- ряд захворювань верхніх дихальних шляхів і порожнини рота, які значно підвищують ризик ймовірності інфекційних ускладнень;
- схильність до утворення келоїдних рубців;
- системні колагенози - аутоімунні патології, що вражають сполучну тканину, в тому числі і ту, що лежить в основі шкіри і хрящів;
- дисморфофобія - психічна патологія, при якій пацієнт не в змозі адекватно оцінити власну зовнішність, а отже, і результат операції;
- загострення будь-яких інфекційно-запальних процесів;
- менструація у жінок;
- вагітність.
І також, не рекомендується вдаватися до подібної пластичної операції людям з укороченою верхньою губою і низько розташованими ніздрями. Виконати хірургічне втручання і залишити непомітний шрам не вийде.
Перед операцією пацієнти проходять комплексне обстеження. Список досліджень включає:
- Аналіз крові (з лейкоцитарною формулою, ШОЕ, тромбоцити, тривалість кровотечі і час зсідання крові);
- Клінічний аналіз сечі;
- Біохімічний аналіз крові: глюкоза, сечовина, креатинін, білірубін загальний, білірубін непрямий, загальний білок, АЛТ, АСТ;
- Коагулограма: МНО, фібриноген, ПТІ;
- Група крові, резус-фактор;
- RW (сифіліс), HCV (гепатит С), HBs (гепатит В);
- ЕКГ (електрокардіографія);
- Флюорографія або рентгенографія легенів;
- Висновок терапевта про відсутність протипоказань до планової операції.
- ІФА або ПЛР тест SARS-Cov-2
Додаткові дослідження:
- Ехокардіографія - при наявності хронічних захворювань серцево-судинної системи
Примітка: 1 аналіз дійсний протягом 10 днів, 2-7,9 - протягом 1 місяця, 8 - протягом 6 місяців.
За 5 днів до оперативного втручання фахівці призначають пацієнтам, яким належить хірургічне втручання, прийом лікарських засобів, що знижують ризик кровотечі. Безпосередньо в день операції забороняється їсти і пити.
Ви повинні ретельно виконувати рекомендації свого лікуючого лікаря. Це дозволить звести до мінімуму ризик розвитку ускладнень, як під час оперативного втручання, так і в післяопераційному періоді.
Якщо під час комплексного обстеження профільні фахівці виявляють соматичну патологію, можливо, операцію доведеться відкласти. Лікар призначить відповідне медикаментозне лікування, за результатами якого буде прийматися рішення про можливість проведення операції.
Ін'єкції або Булхорн
В даний час досить активно застосовується спосіб збільшення губ шляхом інокуляції спеціальних ін'єкцій. Блискавичний ефект, відсутність реабілітації з хворобливими відчуттями і постійними перев'язками, відсутність шрамів і потреби в підготовці - все це відноситься до позитивних характеристик використання ін'єкцій.
Однак не все так однозначно. У більшості випадків пацієнти вибирають пластику губ методом Булхорн або інший більш ефективний спосіб відновлення молодості. Вся справа в тому, що при уколах спеціального гелю або ін'єкцій на основі гіалуронової кислоти періодично з'являються досить неприємні ускладнення. Губи можуть набрякати (в основному вранці), нагадуючи при цьому качиний дзьоб. Гіалуронова кислота може мігрувати під слизову оболонку губ. Замість соковитої і сексуальної посмішки, є ризик отримати просто випнуті вперед губи. Крім того, термін ефекту від ін'єкцій вельми короткий, близько 6-12 місяців.
У той же час при Булхорні губ застосовується абсолютно інша методика, яка полягає в усіченні невеликої частини шкірного покриву і м'язової тканини, які знаходяться під носом. При хейлопластиці Булхорн довга верхня губа просто зменшується, не утворюючи при цьому неприродньої опуклості.
Особливості операції Булхорн
Тривалість пластики губ Булхорн не перевищує 60 хвилин і здійснюється під наркозом або місцевою анестезією. Якщо пацієнт сильно хвилюється перед проведенням операції, йому вводять седативні препарати, що дозволяє зняти хвилювання. У більшості випадків, шви знімаються вже на 5-6 день після процедури. Як і будь-яке хірургічне втручання, Булхорн губ також залишає після себе невелику набряклість і синці, але вони самостійно зникають через 5-6 днів. Шрам, який залишиться після пластики губ методом Булхорн можна побачити лише ретельно придивившись до обличчя людини, яка зробила операцію. Крім того, його легко можна заховати за допомогою тонального крему.
Різновид технік проведення Булхорн:
Етапи операції
1. Підготовчий - підбирається індивідуально кожному пацієнту лікарем!
2. Операція
3. Завершальний - розрізи вшиваються найтоншими нитками спеціальним косметичним швом, який після заживання не залишає шрамів і рубців.
4. Післяопераційний
5. Реабілітація
Результати операції
Булхорн роблять перш за все для гармонізації обличчя. Навіть таке невелике втручання може внести велику кількість змін у зовнішній вигляд:
• збільшиться верхня губа, вона стане об'ємною і чуттєвою;
• арка купідона стане яскравішою;
• нижня третина обличчя стане молодше і пропорційніше (занадто довга відстань від носа до червоної облямівки губи робить обличчя старше);
• посмішка стане красивою і відкритою.
Можливі ускладнення
При різному вигляді хірургічного втручання рівень кваліфікації хірурга грає велику роль. Операція Булхорн не виняток. У разі добре виконаної роботи з боку лікаря, пацієнт уже через 5-6 годин може відправитися додому. Повноцінно оцінити результат можна буде відразу після того, як пропадуть синці і спаде набряклість, а тривалість ефекту збережеться на багато років. Однак далеко не завжди все проходить гладко. Бувають випадки, коли невдала пластична операція стає причиною наступних явищ:
- тимчасової або постійної втрати чутливості в області рота;
- занадто великого рубцювання;
- занесенням інфекції в рану при перев'язках;
- розбіжністю швів, викликані різними травмами або занадто імпульсивної міміки;
- скупченням серозної рідини.
Відновлення після хейлопластики: рекомендації фахівців
Реабілітаційний період після пластики займає 10 - 12 днів, ускладнення бувають рідко, але, щоб гарантовано уникнути інфікування рани і закріпити результат операції, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:
- не менше 2-х днів цілодобово носити фіксуючу пов'язку, а в подальшому протягом місяця надягати пов'язку на ніч (якщо лікар не дав інших рекомендацій); через 10 днів прийти до лікаря, щоб зняти шви (якщо рана не була ушита саморозсмотуваними нитками);
- до загоєння проводити антисептичну обробку швів рекомендованими хірургом препаратами;
- до повного відновлення обмежити фізичну активність, виключити тренування, в ході яких губи можуть бути випадково травмовані і відмовитися від відвідування басейну, лазні та пляжу.
- Після операції на губі залишаються невеликі шви (розмір і кількість залежить від обсягу оперативного втручання). Повне загоєння відбувається протягом 2-3 тижнів, а шви знімаються на сьомий-десятий день після операції. Щоб уникнути інфікування і для кращої фіксації на область швів накладаються смужки спеціального пластиру. Не варто панікувати через припухлості і почервоніння - в перші дні після хейлопластики це вважається нормою.
Кровопостачання тканин губ відрізняється високою інтенсивністю, що прискорює загоєння. Уникнути ускладнень допоможуть прохолодні компреси, захист губ від механічного роздратування і термічного впливу. Через місяць після операції реабілітаційний період вважається завершеним.
Увага!
Конкретні ризики і можливість проведення цієї процедури в кожному конкретному випадку визначаються тільки під час консультації. Всі хірургічні процедури мають певний рівень ризику. Можливі незначні і нетривалі ускладнення, які не впливають на здоров'я пацієнта і на кінцевий результат. Значні ускладнення вкрай рідкісні.
ДЛЯ БІЛЬШ ДЕТАЛЬНОЇ ІНФОРМАЦІЇ АБО ЗАПИСУ НА ПРИЙОМ - ТЕЛЕФОНУЙТЕ!
НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА У "DOCTOR ENT"!
Почніть дихати вільно!
Phd.MD.Op.Dr.ENT. Карчинський О.О.
Doctor ENT 2021