Осиплість голосу? Повна або часткова відсутність голосу? Надсадний кашель? Утруднення вдиху? Клініка розвинулася протягом 24-48 годин?
Причиною цих симптомів може бути гострий ларингіт!
Для вирішення даної проблеми Вам необхідно записатися на прийом до ЛОР лікаря в Харкові.
Вам зможе допомогти доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом!
У нашій клініці з успіхом застосовуються сучасні методи лікування гострого та хронічного ларингіту, різної форми перебігу та ступеня тяжкості:
1. Консервативне медикаментозне лікування
2. Місцеве безопераційне лікування, з використанням мікроревізійної техніки під контролем ендоскопа
3. Внутрішньо-гортанні ін'єкції - блокади
4. Хірургічне лікування гострого і хронічного ларингіту:
- Трахеостомія - класична
- Лазерна трахеостомія
- Радіохвильова трахеостомія
- Розтин і дренування абсцесу гортані
- Розтин і дренування абсцесу надгортанника
5. Комбіноване лікування ларингіту.
Завжди будемо раді Вам допомогти відновити повноцінне дихання!
З повагою,
Лік. Карчинський О.О.
Гострий ларингіт: діагностика, лікування в Харкові!
Ларингіт - запальний процес, що охоплює всю область гортані. Збудниками хвороби можуть стати різні бактерії, віруси, а сприяє зростанню їх чисельності ряд негативних факторів. Різниться кілька форм ларингіту, для кожної з яких характерні особливі симптоми. Як лікувати ларингіт, в кожному випадку вирішує тільки лікар.
Викликати ларингіти можуть різні причини. Точної класифікації не існує, але медики виділяють окремі, що часто зустрічаються групи збудників.
Причинами розвитку можуть стати:
- Переохолодження всього організму або його частин.
- Вдихання морозного або палючого повітря.
- Травматичні ситуації.
- Хірургічне втручання.
- Хімічний вплив на гортань (пари хімікатів).
- Сильна напруга голосових зв'язок.
- Контакт з інфекцією, і подальше зараження.
- Інфекції ротової порожнини і пазух носа.
- Сприяє появі ларингіту та зловживання алкоголем, тютюном.
- У деяких випадках причиною ларингіту стає алергічна реакція на різні подразники. Наприклад, хутро домашніх вихованців, пилок, пил.
- Часто негативний вплив роблять стоматологічні проблеми, а також ослаблений імунітет і гормональні порушення.
Якими б не були причини появи хвороб, лікування ларингіту необхідно проводити своєчасно і під наглядом профільних фахівців.
Форми хвороби
Фахівці виділяють дві основні групи ларингіту: гостру і хронічну. Для першої категорії характерно швидкий розвиток і перебіг хвороби, при несвоєчасному лікуванні вона переходить в хронічну форму.
Серед гострих форм ларингіту виділяють:
- Катаральна - найлегша, з незначними симптомами. Больові відчуття рідкісні і нетривалі.
- Підскладочна - на цій стадії запальний процес протікає стрімко.
- Геморагічна - важка форма, що загрожує крововиливом. Вимагає негайного лікування.
Хронічний ларингіт протікає, як і будь-яка інша гостра форма, але піддається тільки тимчасовому лікуванню, тобто остаточно позбутися від нього не можна.
Які симптоми характерні для хвороби?
Без медичної освіти розпізнати хворобу складно. Симптоми ларингіту багато в чому схожі з клінічною картиною інших простудних захворювань. Тому, виявивши у себе один з перерахованих нижче ознак, не відкладаючи звертайтеся до лікаря для постановки правильного діагнозу.
Симптоми ларингіту можуть носити яскраво виражений характер або, навпаки, проявлятися змазано. Загострення чергуються з періодами ремісії. Хворий думає, що з ним все в порядку, і затягує з походом в поліклініку. При гострому перебігу симптоми проявляються яскраво, завдаючи занепокоєння.
На початок запальних процесів при ларингіті вказують такі симптоми:
- біль при ковтанні й мові;
- відчуття, що дряпають в горлі;
- зниження тембру голосу;
- незначне підвищення температури;
- збільшення лімфатичних вузлів.
Один із симптомів при гострому ларингіті - сухий, деручий кашель. Поступово він переходить у мокрий. Нерідко його супроводжують блювотні позиви, відкашлювання відбувається важко, в мокроті видно кров.
До симптомів відноситься і зміна голосу, він може стати тихіше, грубіше або взагалі пропасти. Також ларингіт відзначений швидкою стомлюваністю при тривалому говорінні, поступовим зниженням тембру голосу при розмовах.
Ларингіти у дітей проявляються у вигляді кашлю, на вдиху чути свист. Один з небезпечних симптомів - утруднене дихання і відчуття задухи. Малюк погано спить, його мучить жар. Займатися лікуванням самостійно категорично заборонено. Якщо лікуючий лікар недоступний, необхідно викликати бригаду швидкої допомоги.
Діагностика і лікування
Лікуванням ларингіту займається профільний фахівець. Але перед складанням схеми лікування обов'язково знадобиться пройти ряд лабораторних досліджень та здати аналізи. Крім традиційної здачі крові і сечі, можуть знадобитися додаткові дослідження.
Виходячи з отриманих даних підбирається схема лікування. Головний момент при лікуванні ларингіту - менша напруга на голосовий апарат. По можливості варто менше говорити, більше відпочивати, не вдихати горлом будь-які подразники (морозне або гаряче повітря). При ларингіті настійно рекомендовано виключити дратівливі види їжі (гостре, гаряче), тютюн і алкоголь.
Лікують ларингіти з використанням декількох засобів. Це:
- Медикаменти (антибіотики, противірусні, протизапальні препарати).
- Спреї і антисептики.
- Полоскання і інгаляції.
- Фізіотерапія.
- Електрофорез.
Для усунення кашлю паралельно призначаються муколітики, грудні збори, трав'яні настої. Додатково до загальної схеми лікування ларингіту додаються протиалергічні препарати, мультивітамінні комплекси.
Лікування народними засобами також можливо при ларингіті різної форми. Їх необхідно приймати за призначенням лікаря і в доповнення до основних методів лікування ларингіту в гострій формі.
При ларингіті добре себе зарекомендувало рясне тепле питво, воно приносить полегшення для хворого горла. Також не варто забувати про регулярне прибирання в приміщенні, провітрювати і зволожувати повітря. У важких випадках може знадобитися хірургічне втручання, іноді це єдиний засіб проти ларингіту. Таке радикальне лікування полягає у видаленні лазером вогнищ запалення.
Профілактичні заходи
Як і будь-яку іншу хворобу, ларингіт легше попередити, ніж проходити тривале лікування. Від багатьох форм ларингіту вбереже просте дотримання правил гігієни. Важливо уникати переохолодження, застосовувати процедури, що загартовують, вчасно відвідувати стоматолога. Стежити за режимом дня, дотримуватися збалансованої дієти, берегти голосові зв'язки, відмовитися від шкідливих звичок. Вчасно проводити лікування простудних і вірусних захворювань, не брати медикаменти безконтрольно, вживати вітаміни і мінерали. При шкідливих умовах праці (хімічна промисловість та ін.) носити марлеві пов'язки або респіратори.
Регулярне вологе прибирання будинку і провітрювання також знизять ризик виникнення ларингіту та інших проблем з голосом.
Якщо вам потрібна ЛОР консультація чи лікування цього захворювання, вам необхідно зв'язатися з нами
по телефону, або через соціальні контакти, які вказані на сайті!
НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА В "DOCTOR ENT"!
Почніть дихати вільно!
Лор лікар в Харкові.
Doctor ENT 2021