Ви хотіли б стати більш привабливою (им)? Вам хочеться поліпшити форму щік? Підняти обвислі щоки? Підняти куточки рота? Хто робить операції з видалення грудочок Біша? Ви давно мрієте про зміну зовнішності? Відновити естетичний вигляд щік?
Якщо ви вирішили зайнятися цими питаннями, то Вам необхідно звернутися до ЛОР-хірурга в Харкові.
Доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом зможе вам допомогти!
З урахуванням вимог в реконструктивній хірургії обличчя на сьогоднішній день в світі, Україні, і зокрема в нашій клініці проводяться оперативні втручання на верхній губі:
1. Видалення грудочок (грудок) Біша - "Removal of Bisha lumps" - метод пластичної корекції конфігурації щік, спрямований на зменшення їх обсягу.
2. Лазерне видалення грудочок (грудок) Біша - "Removal of Bisha lumps" - лазерний метод пластичної корекції конфігурації щік, спрямований на зменшення їх обсягу.
3. Радіохвильове видалення грудочок (грудок) Біша - "Removal of Bisha lumps" - радіохвильовий метод пластичної корекції конфігурації щік, спрямований на зменшення їх обсягу.
Операції на щоках в нашій клініці Харкова проводяться з обов'язковим дотриманням правил функціональної реконструкції. Залежно від обсягу і побажань пацієнта, застосовуються різні моделі анестезіологічної допомоги, в тому числі і загальний наркоз.
У нашій клініці зможуть Вам відновити красиву форму щік з використанням прихованих методик хірургічного втручання!
З повагою,
Phd.MD.Op.Dr.ENT. Карчинський О.О.
Грудочки Біша Харків. Пластика щік. Видалення грудок Біша в Харкові. Зменшення обсягу щік.
Небагато знайдеться людей, які були б повністю задоволені своїм зовнішнім виглядом. Особливо це стосується обличчя - хтось мріє про інший розріз очей, комусь хочеться прибрати зморшки і підтягнути овал, а хтось хоче зробити його візуально більш худим.
Однією з найпопулярніших естетичних операцій в цій області на сьогоднішній день є видалення грудок Біша - жирового тіла, яке розташоване нижче вилиці, між шкірою обличчя і слизової щоки. Саме ці грудочки, розташовані між жувальними і щічними м'язами, формують додатковий обсяг нижньої частини обличчя.
До цієї операції часто вдаються пацієнти, яким не вдається схуднути природним чином - жирові відкладення з обличчя йдуть вкрай повільно і навіть домігшись стрункої фігури можна залишитися з надмірно пухкими щоками. Не менш затребуване видалення жирових грудок і серед людей, у яких з віком ослаб тонус шкіри і м'язів обличчя, що привело до їх провисання і формування «брилів» - малоестетичних складок, опускаються по обидва боки нижньої щелепи.
Що таке грудки Біша?
Жирові тканини в щоках названі грудками (грудочками) Біша по імені французького анатома, вперше описав їх характеристики і властивості. В організмі вони виконують дві основні функції:
• полегшують немовлятам процес смоктання (тому практично у всіх дітей такі пухкі щічки)
• забезпечують плавне ковзання жувальних і щічних м'язів під час їжі, а також захищають їх від можливих зовнішніх травм.
З віком потреба в грудочках відпадає, вони поступово зменшуються в розмірі, точніше - не відбувається їх зростання на тлі розвитку інших тканин. Дитяча припухлість спадає зі щік, з'являються ямочки, чіткіше виділяються вилиці.
Показання до операції
Жирові відкладення під шкірою щік можуть доставляти пацієнтам виключно естетичні незручності, з медичної точки зору вони не є патологією, незалежно від розміру та форми. Як правило, видаляють, зменшують або переміщують їх в разі, якщо у пацієнта:
• є явні жирові надлишки на щоках;
• кругла форма обличчя, посилена жировими відкладеннями;
• з віком опустилися щоки, сформувалися «брилі» і заглибилися носогубні складки;
• інші естетично обґрунтовані передумови до зменшення обсягу скул і щік.
Важливо розуміти, що за допомогою висічення грудочок неможливо сформувати абсолютно новий овал обличчя - однак, можна помітно скоригувати його нижню частину, візуально омолодити і розгладити.
Хірургічне видалення грудочок Біша відноситься до малоінвазивних операцій, проте є ряд протипоказань:
До абсолютних протипоказань відносяться:
- виражена серцева недостатність;
- серйозні порушення роботи нирок;
- ендокринні патології, зокрема - декомпенсований тип цукрового діабету;
- порушення згортання крові, які можуть ускладнюватися кровотечею або тромбоутворенням;
- онкологічні захворювання;
- активна форма туберкульозу.
Відносні протипоказання:
- ряд захворювань верхніх дихальних шляхів і порожнини рота, які значно підвищують ризик ймовірності інфекційних ускладнень;
- схильність до утворення келоїдних рубців;
- системні колагенози - аутоімунні патології, що вражають сполучну тканину, в тому числі і ту, що лежить в основі шкіри і хрящів;
- дисморфофобія - психічна патологія, при якій пацієнт не в змозі адекватно оцінити власну зовнішність, а отже, і результат операції;
- загострення будь-яких інфекційно-запальних процесів;
- менструація у жінок;
- вагітність.
Видалення жиру з щік не рекомендоване пацієнтам, чия маса тіла істотно відхиляється від норми в більшу або меншу сторону, а також, якщо планується значне її зниження або набір. Як і будь-яку іншу пластичну операцію, видалення грудок Біша необхідно проводити після стабілізації ваги.
Також, не рекомендується проводити пластику раніше 25 років, так як приблизно до цього віку триває природне зменшення товщини жирового прошарку.
Перед операцією пацієнти проходять комплексне обстеження. Список досліджень включає:
- Аналіз крові (з лейкоцитарною формулою, ШОЕ, тромбоцити, тривалість кровотечі і час зсідання крові);
- Клінічний аналіз сечі;
- Біохімічний аналіз крові: глюкоза, сечовина, креатинін, білірубін загальний, білірубін непрямий, загальний білок, АЛТ, АСТ;
- Коагулограма: МНО, фібриноген, ПТІ;
- Група крові, резус-фактор;
- RW (сифіліс), HCV (гепатит С), HBs (гепатит В);
- ЕКГ (електрокардіографія);
- Флюорографія або рентгенографія легенів;
- Висновок терапевта про відсутність протипоказань до планової операції.
- ІФА або ПЛР тест SARS-Cov-2
Додаткові дослідження:
- Ехокардіографія - при наявності хронічних захворювань серцево-судинної системи
Примітка: 1 аналіз дійсний протягом 10 днів, 2-7,9 - протягом 1 місяця, 8 - протягом 6 місяців.
За 5 днів до оперативного втручання фахівці призначають пацієнтам, яким належить хірургічне втручання, прийом лікарських засобів, що знижують ризик кровотечі. Безпосередньо в день операції забороняється їсти і пити.
Ви повинні ретельно виконувати рекомендації свого лікуючого лікаря. Це дозволить звести до мінімуму ризик розвитку ускладнень, як під час оперативного втручання, так і в післяопераційному періоді.
Якщо під час комплексного обстеження профільні фахівці виявляють соматичну патологію, можливо, операцію доведеться відкласти. Лікар призначить відповідне медикаментозне лікування, за результатами якого буде прийматися рішення про можливість проведення операції.
Ін'єкції або видалення грудок Біша?
В даний час досить активно застосовується спосіб зміни форми обличчя шляхом інокуляції спеціальних ін'єкцій. Блискавичний ефект, відсутність реабілітації з хворобливими відчуттями і постійними перев'язки, відсутність шрамів і потреби в підготовці - все це відноситься до позитивних характеристик використання ін'єкцій.
Однак не все так однозначно. У більшості випадків пацієнти вибирають пластику щік методом резекції грудок Біша або інший більш ефективний спосіб відновлення молодості. Вся справа в тому, що при уколах спеціального гелю або ін'єкцій на основі гіалуронової кислоти періодично з'являються досить неприємні ускладнення. Щоки можуть набрякати (в основному вранці). Крім того, термін ефекту від ін'єкцій вельми короткий близько 6-12 місяців.
Як проводиться видалення грудок Біша
Операція може проводитися як під місцевим наркозом, так і під загальною анестезією. Вибір методу знеболення залишається на розсуд лікаря. Хірург виконує невеликий (1-2 см) надріз на внутрішній поверхні щік, через який отримує доступ до жирових надлишків. Скільки саме їх видаляти - визначається в залежності від побажань пацієнта і особливості форми обличчя.
У деяких випадках жир не витягується, а переміщається в область скул для створення їх додаткового обсягу. Після виконання всіх запланованих дій, розріз на внутрішній стороні щоки вшивають косметичним швом.
Реабілітаційний період досить короткий. Уже в день операції, прийшовши до тями після наркозу, пацієнт може йти додому. Набряклість тканин на обличчі зберігається 2-3 дня, через що візуально щоки можуть здаватися навіть ширше, ніж були. Шви (якщо не використаний саморозсмоктуваний матеріал) знімають через 5-8 днів.
Як і після будь-якої іншої операції, пацієнтам необхідно буде скасувати фізичне навантаження протягом 2-3 тижнів, уникати відвідування сауни і тривалого купання. Також, в цей період не рекомендується давати зайве навантаження і безпосередньо на м'язи обличчя (кривитися, сміятися, кричати, тощо), а спати доведеться на високій подушці, щоб уникнути набряків, і переважно в позі на спині, щоб ненароком не травмувати прооперовані області.
Особливі вимоги після видалення грудок Біша пред'являються до раціону пацієнта: перші 3 дні показана рідка дієта, наступні 2-3 тижні необхідно уникати твердої їжі, яку потрібно довго і з зусиллям пережовувати. Вся їжа повинна бути середньої температури - нічого гарячого або холодного. Після кожного прийому їжі ротову порожнину потрібно ретельно полоскати і по можливості почистити зуби. Додатково лікар призначить курс антибіотиків або альтернативних їм препаратів, щоб уникнути запальних процесів на внутрішніх тканинах обличчя.
Кровопостачання тканин щік відрізняється високою інтенсивністю, що прискорює загоєння. Уникнути ускладнень допоможуть прохолодні компреси, захист щік від механічного роздратування і термічного впливу. Через місяць після операції реабілітаційний період вважається завершеним.
Оцінити результати операції можна буде вже через пару тижнів, коли зійде набряклість, а остаточний вигляд обличчя придбає через 5-6 місяців, після повного загоєння і осаджування тканин.
Можливі ускладнення
Раннє проопероване обличчя до 25 років, може виглядати змарнілим або виснаженим - а відновити втрачений жировий обсяг буде вельми непросто.
Імовірність розвитку ускладнень мінімальна. В окремих випадках можливий розвиток запального процесу на внутрішніх тканинах щік - якщо у пацієнта в організмі спочатку були присутні вогнища запалення або ж м'які тканини слизової були травмовані (наприклад, мимоволі під час сну, занять спортом або пережовування твердої їжі).
Увага!
Конкретні ризики і можливість проведення цієї процедури в кожному конкретному випадку визначаються тільки під час консультації. Всі хірургічні процедури мають певний рівень ризику. Можливі незначні і нетривалі ускладнення, які не впливають на здоров'я пацієнта і на кінцевий результат. Значні ускладнення вкрай рідкісні.
ДЛЯ БІЛЬШ ДЕТАЛЬНОЇ ІНФОРМАЦІЇ АБО ЗАПИСУ НА ПРИЙОМ - ТЕЛЕФОНУЙТЕ!
НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА У "DOCTOR ENT"!
Почніть дихати вільно!
Phd.MD.Op.Dr.ENT. Карчинський О.О.
Doctor ENT 2021