ЛОР КОНСУЛЬТАЦІЯ ДІАГНОСТИКА ЛІКУВАННЯ ХАРКІВ

Епіглотит, діагностика, лікування в Харкові "Doctor DENT" Харків

Осиплість голосу? Повна або часткова відсутність голосу? Надсадний кашель? Нічні напади задухи? Утруднення вдиху? Інтенсивний біль в горлі? Клініка розвинулася протягом 24-48 годин? Підвищилася температура тіла?

Причиною цих симптомів може бути Епіглотит!

Для вирішення даної проблеми Вам необхідно записатися на прийом до ЛОР лікаря в Харкові.

Вам може допомогти доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом!

У нашій клініці з успіхом застосовуються сучасні методи лікування епіглотиту, різної форми перебігу та ступеня тяжкості:

1. Консервативне медикаментозне лікування

2. Місцеве безопераційне лікування, з використанням мікроревізійної техніки під контролем ендоскопа

3. Внутрішньо-гортанні ін'єкції - блокади

4. Хірургічне лікування епіглотиту:

  • Трахеостомія - класична
  • Лазерна трахеостомія
  • Радіохвильова трахеостомія
  • Розтин і дренування абсцесу гортані
  • Розтин і дренування абсцесу надгортанника

5. Комбіноване лікування епіглотиту.

 

Завжди будемо раді Вам допомогти відновити повноцінне дихання!

З повагою,
Лік. Карчинський О.О.

Епіглотит: діагностика та лікування в Харкові!

Епіглотит - це швидко прогресуюче захворювання бактеріальної природи, що локалізується в надгортаннику і оточуючих тканинах, яке може привести до раптової асфіксії і смерті. Симптомокомплекс включає в себе виражений біль в горлі, високу температуру, гіперсалівацію, дисфагію і струс стридор. Для постановки діагнозу необхідно безпосередньо оглянути надгортанник і його структури, що не слід робити, поки не може бути забезпечена підтримка функції дихальної системи. Лікування полягає в підтримці прохідності дихальних шляхів і антибактеріальній терапії.
Раніше епіглотитом в основному хворіли діти, і основним збудником була Haemophilus influenzae типу В. Сьогодні на фоні масової вакцинопрофілактики ця інфекція практично не зустрічається у дітей (більшість епізодів відзначається у дорослих). Збудниками у дітей і дорослих є Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus aureus, нетипуємі H. influenzae, Haemophilus parainfluenzae, бета-гемолітичні стрептококи, Branhamella catarrhalis, і Klebsiella pneumoniae. H. influenzae типу В до теперішнього часу викликає захворювання у дорослих і невакцинованих дітей.

Бактерії, що колонізують носоглотку, поширюються і інфікують окологортанну клітковину, що супроводжується вираженим запаленням надгортанника, валлекул, черпалонадгортанних складок, хрящів і гортанних шлуночків. H. influenzae типу В може поширюватися гематогенним шляхом.

Запалені структури надгортанной зони механічно обтурують дихальні шляхи, приводячи до задишки і, в підсумку, до дихальної недостатності. Відходження запального ексудату також утруднено.

Клінічні прояви
У дітей епіглоттіт проявляється у вигляді болю в горлі і швидко розвивається дисфагією. Через кілька годин може розвинутися асфіксія, яка може привести до летального результату. Слинотеча є поширеним явищем. Також у дитини відзначається інтоксикація з фебрильною температурою (млявість, дратівливість, деякі діти не дізнаються батьків, відзначається ціаноз). Іноді з'являються задишка, тахіпное і струс стридор, що часто призводить до вимушеного положення (сидячи з нахилом вперед, з вигнутою шиєю, нижня щелепа висунута вперед з відкритим ротом), щоб полегшити надходження повітря. Відмова від вимушеного положення може призводити до дихальної недостатності. Також може відзначатися втягнення поступливих місць грудної клітки: яремної області, надключичних западин і міжреберних проміжків.

У дорослих симптоматика схожа з дитячою, також відзначається біль в горлі, лихоманка, дисфагія, підвищене слиновиділення, але гостра симптоматика, як правило, розвивається через> ніж 24 години. Через більший обсяг дихальних шляхів у дорослих, обструкція малоймовірна і не буває настільки блискавичною. Часто видимого запалення в ротоглотці немає. Однак наявність гострого болю в горлі при нормальному стані глотки передбачає наявність епіглотиту. Затримка з діагностикою та лікуванням збільшує ризик розвитку обструкції дихальних шляхів і смерті.

Діагностика
Безпосередній огляд (як правило, в умовах операційної)
У сумнівних ситуаціях виконується рентген.

Епіглотит слід підозрювати у пацієнтів з вираженим болем в горлі при нормальній фарингоскопічній картині і при наявності інспіраторного стридора. Стридор у дітей також може виникнути в результаті крупа (вірусного ларинготрахеобронхіту), бактеріального трахеїту і потрапляння стороннього тіла в дихальні шляхи. Вимушене положення також може виникати при паратонзилярних або заглоткових абсцесах.

При підозрі на епіглотит слід негайно госпіталізувати пацієнта. Зазвичай для діагностики потрібно виконати рухливу фіброриноларингоскопію. (УВАГА: огляд глотки і гортані може викликати повну обструкцію дихальних шляхів, внаслідок чого дану маніпуляцію необхідно проводити в операційній, де є всі умови для відновлення прохідності дихальних шляхів). Хоча оглядова рентгенографія може бути корисна для діагностики, але не слід транспортувати дітей при стридорі у відділення рентгенології. При прямій ларингоскопії визначається набряклий гіперемований надгортанник. Для виявлення етіології можна взяти мазок з поверхні надгортанника і зробити аналіз крові.

Дорослим в деяких випадках можна без побоювань виконувати фіброриноларингоскопію.

лікування
Антибактеріальна терапія (наприклад, цефтриаксон)

У дітей зі стридором слід уникати будь-яких втручань, які можуть стривожити дитину (і, таким чином, спровокувати обструкцію дихальних шляхів), поки не буде забезпечена прохідність дихальних шляхів. У дітей з епіглотитом особливо необхідно забезпечити нормальне дихання. Інтубація таких дітей може бути досить складною, тому повинна завжди виконуватися досвідченим персоналом в умовах операційної. Інтубаційна трубка, як правило, залишається на 24-48 годин, поки стан пацієнта не стабілізується, зазвичай сумарна тривалість інтубації не перевищує 60 год. Альтернативою інтубації є трахеотомія. Якщо зупинка дихання настає до початку заходів по відновленню дихання, то необхідно вентилювати пацієнта за допомогою мішка Амбу по вітальним показаннями. Кожне медичний заклад повинен мати спеціальний протокол і бригаду лікарів, що складається з отоларинголога, анестезіолога і педіатра для надання екстреної допомоги хворим з епіглотитом.

При вираженій обструкції дихальних шляхів у дорослих виконується ендотрахеальна інтубація під контролем фіброскопа. Більшості хворих не потрібна інтубація, але такі пацієнти повинні спостерігатися в умовах реанімації, при цьому в палаті інтенсивної терапії і реанімації повинен знаходитися готовий набір для крікотиротомії і інтубації.

Антибактеріальну терапію з бета-лактамазною резистентністю, наприклад, цефтриаксон у дозі від 50 до 75 мг / кг, внутрішньовенно, 1 раз / день (максимальна доза 2 г) слід використовувати емпіричним шляхом до моменту отримання результатів бактеріального посіву та визначення антибактеріальної чутливості флори.

Епіглотит, що викликається H. influenzae типу В, може бути ефективно запобігнут введенням кон'югованої вакцини проти H. influenzae типу B (Hib).

Якщо вам потрібна ЛОР консультація чи лікування цього захворювання, вам необхідно зв'язатися з нами

по телефону, або через соціальні контакти, які вказані на сайті!

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА В "DOCTOR ENT"!

Почніть дихати вільно!

Лор лікар в Харкові.

Doctor ENT 2021


 

Додати коментар


Консультант:
Лікар отоларинголог (ЛОР) Phd.MD.Dr.ENT
Карчинський Олександр Олександрович
тел .: +38097 626 5560
Часи роботи:
Пн-Сб 09 00-18:00

Україна,
проспект Незалежності, 13,
м. Харків, Харківська обл. 61000
2-й поверх 4-х поверхового корпусу.
Кутовий будинок, з перехрестям
по вулиці Трінклера

З питань щодо консультативної допомоги, лікувальної тактики ведення ЛОР захворювань ви можете писати на email: dr.ent@lor.kh.ua 

Мапа сайту - це файл, в якому відображені посилання на всі важливі сторінки