ЛОР КОНСУЛЬТАЦІЯ ДІАГНОСТИКА ЛІКУВАННЯ ХАРКІВ

Отомікоз. Грибкове ураження вуха, діагностика, лікування в Харкові "Doctor ENT" Харків

Прогресуюче зниження слуху на одне вухо? Сверблячка у вухах? Виділення з вуха, особливо вранці?

Причиною цих симптомів може бути отомікоз - грибкове ураження вуха!

Для вирішення даної проблеми Вам необхідно записатися на прийом до ЛОР лікаря в Харкові.

Вам зможе допомогти доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом!

У нашій клініці з успіхом застосовуються сучасні методи лікування отомікоза, різного ступеня тяжкості і форми перебігу:

1. Консервативне медикаментозне лікування

2. Місцеве безопераційне лікування

3. Хірургічне лікування отомікоза:

 

• санація грибкових мас з структур зовнішнього вуха

• санація грибкових мас з структур середнього вуха

• санація грибкових мас з постопераційної порожнини

4. Комбіноване лікування отомікоза.

Завжди будемо раді Вам допомогти відновити ваш слух!

З повагою,
Лік. Карчинський О.О.

Отомікоз - грибкове ураження вуха: діагностика та лікування в Харкові!

Грибкові захворювання або мікози вуха зустрічаються досить часто у людей різних вікових груп. Патогенні мікроорганізми, потрапляючи на шкіру зовнішнього слухового проходу, при зниженні імунітету або супутніх захворюваннях, починають розмножуватися. Фізіологія і анатомічна будова вушного проходу створюють сприятливі умови для інтенсивного розмноження грибків, а лікування ускладнюється практично безсимптомною початковою стадією захворювання.

Причини
Є кілька груп основних причин отомікоза:

  • Наявність супутніх захворювань, здатних спровокувати розвиток грибкової інфекції. Це може бути як екземи, атопічний дерматити, дерматози, що супроводжуються свербежем. Під час розчісування окремих ділянок шкіри, грибки-сапрофіти, в нормальних умовах безсимптомно розташовані на поверхні епідермісу, можуть потрапити на поверхню слухового проходу. Генітальний кандидоз, наявний у людини, теж часто стає причиною отомікоза.
  • Розвиток місцевого дисбактеріозу, спровокованого різними запальними захворюваннями вуха. Застосування антибіотиків або кортикостероїдів, що входять до складу антибактеріальних вушних крапель, а також медіатори запалення, роблять шкіру вушного проходу сприйнятливою для будь-якої грибкової інфекції. Пухка поверхня, яка не володіє природною захисною плівкою, стає відмінним живильним середовищем для грибків.
  • Зовнішні чинники, такі як постійна присутність пилу, висока вологість або наявність в навколишньому середовищі великої кількості мікроорганізмів. Отомікози часто діагностуються у людей певних професій, таких як лахмітник, працівник пунктів прийому утильсировини, гардеробник. Певний відсоток пацієнтів заявляють про постійне відвідування басейну або частому відвідуванні громадських бань або саун.
  • Постійна травматизація вушного проходу різними сторонніми предметами, включаючи навушники і слухові пристрої для людей з вадами слуху.
  • Післяопераційні періоди.

Класифікація отомікоза

Отомікози класифікуються за місцем локалізації грибкової флори і інтенсивності патологічного процесу.

1. Зовнішній отомікоз

Найбільш часто діагностується отомікоз, частота якого досягає п'ятдесяти відсотків у всіх обстежених пацієнтів. Характеризується невеликим запаленням і звуженням слухового проходу, відсутністю жирової плівки на шкірі, невеликими виділеннями. Лікувати гострий зовнішній отит треба при перших симптомах, не вдаючись до домашніх методів, так як мікози здатні вражати слуховий прохід на всій його протяжності, включаючи барабанну перетинку. Спроби очистити слуховий прохід призводять до інтенсивного поширення грибкової флори, до появи гострої фази зовнішнього отомікоза.

Під час гострої фази пацієнти відзначають появу больових відчуттів, найбільш інтенсивних у нічний час. Обсяг виділень істотно зростає, збільшується набряк слухового проходу, він настільки виражений, що практично повністю перекриває просвіт. Людина не чує навіть гучні звуки, її переслідує постійний шум у вусі. Гострий зовнішній отомікоз може супроводжуватися болем при ковтанні, запальний процес зачіпає регіональні лімфовузли, привушні залози.

2. Мікотичний середній отит

Середній отомікоз діагностується в два рази рідше, він зустрічається приблизно у двадцяти відсотків пацієнтів, і найчастіше є ускладненням гнійного отиту, викликаним приєднанням до бактеріальної інфекції грибкової патогенної флори. Характеризується різким зниженням слуху, посиленням виділень, різким болем, що не слабшає в денний час. Пацієнти скаржаться на закладеність і шум у вухах, частий головний біль і болючість регіональних лімфатичних вузлів. Підвищення температури і загальне погіршення стану супроводжують середній мікотичний отит.

3. Грибковий мірінгіт

Мірінгіт, викликаний грибковим ураженням барабанної перетинки, характеризується проникненням грибків на поверхню перетинки, що порушує її рухливість. У багатьох випадках грибки викликають інфільтрацію і перфорацію барабанної перетинки, спостерігається її гіперемія, набряклість.

4. Отомікоз післяопераційної порожнини

Поширенню грибкової інфекції схильні післяопераційні порожнини вушного проходу в зв'язку з постійною місцевої обробкою антибіотиками і кортикостероїдами, а також зниженням загального імунітету в післяопераційний період. Пацієнти скаржаться на підвищення кількості виділень з вушного проходу, посилення больових відчуттів в післяопераційний період, біль за вухом.

Діагностика

При першій підозрі на отомікоз, лікар після візуального огляду, обов'язково бере мазок або зішкріб, який підлягає мікроскопічному дослідженню. Лабораторні аналізи зазвичай призначаються при гострому отомікозі, для диференціації його від бактеріальних запальних захворювань. Якщо в зашкрібі виявляються міцелярні нитки, псевдоміцелій або спори, лікар може ставити остаточний діагноз, призначаючи адекватне лікування.

Лікування отомікоза

Лікування отомікоза обов'язково проводиться під наглядом лікаря. В нашій клініці пацієнти з підозрою на грибкове захворювання вушного проходу можуть пройти необхідне обстеження і швидко позбутися від неприємної і болісної хвороби. Зручно проходити лікування, перебуваючи на денному стаціонарі, або відвідуючи клініку для проходження процедур, лікування проводиться конфіденційно при бажанні пацієнта.

Терапевтичні методи включають в себе не тільки призначення протигрибкових препаратів, а й місцеву обробку уражених ділянок, промивання середнього вуха, обов'язкову очистку слухового проходу від мертвого епітелію і частинок ексудату.

Крім місцевого лікування, пацієнту проводиться загальнозміцнююча терапія, спрямована на підвищення імунітету, виявлення супутніх захворювань. Обов'язково призначаються протиалергічні препарати, так як грибки викликають сильну алергізацію організму.

Ускладнення

Відсутність своєчасного лікування отомікоза може привести до великого ураження всього слухового проходу, барабанної перетинки і оточуючих вухо тканин. Грибкова інфекція небезпечна швидким поширенням, загрозливим ураженням внутрішніх органів, зростає ця загроза в післяопераційний період.

Якщо патологічний процес локалізується в середньому вусі, то він може набути хронічного характеру, що виражається періодичними загостреннями. Згодом, в слуховому проході утворюються спайки, що утруднюють нормальне звукосприйняття, і виникає приглуховатість, що не підлягає лікуванню. Отомікоз у грудничка або дитини молодшого дошкільного віку особливо небезпечний різними ускладненнями і несприятливими наслідками.

Профілактика отомікоза

Отомікоз вуха при своєчасному лікуванні можна повністю вилікувати, уникнувши рецидивів. Але набагато простіше вдатися до простих методів профілактики:

  • Обов'язково ліквідувати місцеві або хронічні вогнища інфекції в вусі.
  • Уникати травмування слухового проходу.
  • Не торкатись до шкіри слухового проходу брудними руками або сторонніми предметами.
  • Дітям небажано користуватися ватними паличками для очищення вух, так як вони можуть пошкодити ніжну шкіру, викликавши інфікування.

Багато пацієнтів запитують у лікаря, чи заразний отомікоз. Так як захворювання викликане грибковою інфекцією, то при виявленні захворювання у кого-небудь з домочадців, треба обов'язково стежити за дотриманням профілактичних заходів. Не можна користуватися одним рушником з хворим, всі предмети особистої гігієни обов'язково обробляти паром або дезінфікуючими розчинами. 

Якщо вам потрібна ЛОР консультація чи лікування цього захворювання, вам необхідно зв'язатися з нами

по телефону, або через соціальні контакти, які вказані на сайті!

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА В "DOCTOR ENT"!

Почніть дихати вільно!

Лор лікар в Харкові.

Doctor ENT 2021


 

Додати коментар


Консультант:
Лікар отоларинголог (ЛОР) Phd.MD.Dr.ENT
Карчинський Олександр Олександрович
тел .: +38097 626 5560
Часи роботи:
Пн-Сб 09 00-18:00

Україна,
проспект Незалежності, 13,
м. Харків, Харківська обл. 61000
2-й поверх 4-х поверхового корпусу.
Кутовий будинок, з перехрестям
по вулиці Трінклера

З питань щодо консультативної допомоги, лікувальної тактики ведення ЛОР захворювань ви можете писати на email: dr.ent@lor.kh.ua 

Мапа сайту - це файл, в якому відображені посилання на всі важливі сторінки