Хронічний поліпозний риносинусит, лікування в Харкові. Поліп в носі. Поліпи порожнини носа, лікування в Харкові "Doctor ENT"

Перегляди: 115

Утруднення носового дихання протягом тривалого часу? Немає результату від консервативного лікування? Немає ефекту від судинозвужувальних крапель? Бронхіальна астма в анамнезі? Часті ГРЗ? Періодичні головні болі?

Причиною цих симптомів може бути Хронічний поліпозний риносинусит!

Для вирішення даної проблеми Вам необхідно записатися на прийом до ЛОР лікаря в Харкові.

Вам може допомогти доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом!

У нашій клініці з успіхом застосовуються сучасні методи лікування хронічного поліпозно риносинуситу, різної форми перебігу та ступеня тяжкості:

1. Консервативне медикаментозне лікування

2. Місцеве безопераційне лікування з використанням мікроревізійної техніки під контролем ендоскопа

3. Внутрішньоносові ін'єкції

4. Хірургічне лікування хронічного поліпозно риносинуситу:

5. Комбіноване лікування хронічного поліпозно риносинуситу.


Завжди будемо раді Вам допомогти відновити повноцінне носове дихання!
З повагою,
Лік. Карчинський О.О.

Хронічний поліпозний риносинусит: діагностика, лікування в Харкові "Doctor ENT"!

Хронічний поліпозний риносинусит - хронічне запальне захворювання слизової оболонки порожнини носа і навколоносових пазух, що характеризується утворенням і рецидивуючим зростанням поліпів, що складаються переважно з набряклої тканини, інфільтрованої еозинофілами.

Назальні поліпи мають стійку тенденцію до рецидиву після хірургічного лікування. Причиною цього може послужити особлива властивість слизового запалення у пацієнтів з уже діагностованими поліпами.

Види і рівні захворювання. На підставі ендоскопічних досліджень порожнини носа виділяють 4 стадії поширеності поліпозного процесу:

I стадія: стійкий дифузний набряк слизової оболонки в середньому носовому ході;

II стадія: поліпи, що не виходять за межі середнього носового ходу;

III стадія: поліпи, що виходять за межі середнього носового ходу і / або поліпозні зміни слизової оболонки на медіальній поверхні середньої носової раковини;

IV стадія: наявність поліпів в загальному носовому ході, що виходять з середнього носового ходу, середньої носової раковини, а також слизової оболонки верхньої або нижньої раковини і перетинки носа.

На підставі аналізу результатів КТ і даних синусоскопії також виділяються 4 стадії вираженості поліпозного ураження навколоносових пазух:

I стадія - пристінкове потовщення слизової оболонки навколоносової пазухи;

II стадія - поодинокі поліпи в порожнині пазухи;

III стадія - ураження навколоносовій пазухи поліпозним процесом на 2/3 її обсягу;

IV стадія - тотальне ураження навколоносової пазухи.

Причини і фактори ризику.

В даний час виділити провідний фактор у розвитку поліпів порожнини носа і ННП не вдається, тому, на сучасному етапі, в основі розвитку поліпозного риносинуситу лежить багатофакторна причина.

Найбільш ймовірні фактори ризику розвитку поліпозного синуситу:

Симптоми. Для хронічного інфекційно-залежного алергічного риносинусита характерні:


При ендоскопічному дослідженні визначаються блідо-рожевий, частіше блідий до мармурово-фарфорового колір слизової оболонки на всьому протязі обох половин носа, виражений інфільтративний набряк зі збільшенням нижніх і середніх носових раковин, зазвичай не знімається симпатоміметиками, різке звуження або обструкція всіх носових ходів.

Діагностика. В її основі лежить ендоскопічне дослідження порожнини носа, а також комп'ютерна томографія.


Чим небезпечний поліпозний риносинусит?

Поліп в носі - начебто нешкідливе утворення, з яким можна прожити без належного лікування довгі роки. Однак, не варто забувати, що поліп - це перш за все доброякісна пухлина. Крім того, за одним поліпом можуть з'явитися інші, тому що причина хвороби залишається.

На жаль, виявити поліп на ранніх стадіях вдається рідко. Утворення поліпів - процес, який може розтягнутися на кілька років. Тим часом, багатьох ускладнень можна уникнути, якщо уважно ставитися до будь-якого порушення носового дихання.

Перш за все потрібно зрозуміти, як з'являються поліпи. Справа в тому, що простудні захворювання часто ускладнюються запаленням пазух носа, гайморитом або фронтитом. Якщо при даній патології пацієнт не лікується, процес переходить в хронічну форму і ставиться діагноз «хронічного синуситу».

Хвороба тривалий час нагадує про себе постійним закладенням носа, слизовими або гнійними виділеннями, утрудненням носового дихання. Але якщо синусит не лікувати, поступово слизова оболонка втрачає свої сили.

Виснажена слизова починає розростатися, тим самим намагаючись за рахунок збільшення своєї площі боротися із запальним процесом. Для порівняння можна навести приклад з кроною листяного дерева, яка швидко зростає, щоб забезпечити приплив сонячного світла до листів.

Якщо навіть на цьому етапі пацієнт не звертається до отоларинголога, то процес розростання слизової оболонки прогресує. Але кожна пазуха носа має обмежений обсяг, тому настає момент, коли збільшеною слизовій оболонці стає тісно і вона виходить за межі пазухи, тобто в порожнину носа, Так і утворюється поліп.

Винуватці хвороби

Не тільки гайморит або фронтит можуть привести до утворення поліпів у носі. Факторів, що провокують поліпозний риносинусит, дуже багато. Наведу деякі з них:

1. Алергічні захворювання: алергічний риніт, бронхіальна астма, поліноз. Пацієнтам, які страждають зазначеними розладами, варто більш уважно ставитися до стану носового дихання і щорічно обстежуватися у отоларинголога.

2. Хронічні запальні захворювання придаткових пазух носа: гайморит, фронтит, етмоїдит, кісти.

3. Анатомічні порушення структури порожнини носа: викривлення носової перетинки, гіпертрофічний риніт, вузькість носових ходів.

Тривожні сигнали

При поліпах в носі, людина починає звертати увагу на те, що носове дихання різко погіршилось і судинозвужувальні краплі, як раніше, вже не допомагають. Якщо і на цьому етапі не застосовується лікування, то хвороба може призвести до повної втрати носового дихання і нюху.

При запущених станах поліпи розростаються настільки, що, проходячи всю порожнину носа і носоглотку, опускаються в горло. При цьому виникають труднощі під час прийому їжі.

Також хворого можуть турбувати головний біль, дискомфорт в області навколоносових пазух, гнійні виділення з носа.

Щоб встановити діагноз поліпозно риносинуситу, необхідно провести комп'ютерну томографію (КТ) придаткових пазух носа в коронарній і аксіальній проекціях.

Ліки або операція?

Поліпи носа лікуються як консервативно, так і хірургічно. Але, на жаль, найчастіше люди звертаються до отоларинголога, коли розростання мають вже великі розміри. У цьому випадку ліки безсилі, необхідна операція.

Існує кілька способів позбавитися від поліпів. Найбільш травматичним методом є видалення за допомогою петлі: поліп захоплюють спеціальною дротяною петлею і різко видирають. Процедура ця хвороблива, може ускладнитися кровотечею, кілька днів після неї доведеться ходити з затампонованих носом. При цьому видаляються поліпи, які видно лікарю тільки в порожнині носа, а в пазухах вони залишаються недоступними.

Більш щадним методом є лазерний розтин. Під дією лазера з поліпа випаровується рідина, і він зменшується в об'ємі, тобто висихає.

Переваги цього способу полягають в наступному: можливість проведення операції в амбулаторних умовах, мінімальна хворобливість, швидкість виконання, відсутність кровотечі як під час операції, так і після неї.

Однак застосовувати лазерну терапію можна тільки при одиничних і невеликих поліпах. Крім того, це лікування, на жаль, не усуває причину хвороби, не видаляє поліпозную тканину з пазух, тому в подальшому нерідко трапляються рецидиви.

Ще більш сучасним і ефективним способом видалення поліпів визнана функціональна ендоскопічна ендоназальна хірургія. При такому методі лікар, використовуючи збільшувальний прилад - ендоскоп, бачить все відділи порожнини носа і пазух, і може максимально видалити тканину, що розрослася.

Ендоскопічна операція проводиться через ніс - ендоназально, без розрізів і швів, під різними видами анестезії, в залежності від обсягу оперативного втручання і переваг пацієнта. Видаляють поліп за допомогою спеціальних інструментів або шейвера (мікродебридера - інструменту з гострою насадкою).

Відновлення дихальної функції порожнини носа

Найважливішим моментом післяопераційного лікування є догляд за порожниною носа. Протягом першого тижня ЛОР-лікар проводить туалет носа, видаляє скоринки, слиз.

Такі процедури можна проводити і в домашніх умовах. Для цього потрібно промивати ніс за допомогою шприца або гумової груші спеціальними розчинами (Фізіомер, аквамарис, розчин хлориду натрію 0,9-процентний).

Надовго позбутися поліпів після операції допомагає місцева кортикостероїдна терапія. Протягом півроку пацієнт зрошує порожнину носа інтраназальними глюкокортикостероїдами. Це гормональні препарати, але не варто боятися застосовувати їх. Вони надають місцеву дію, не потрапляючи в загальний кровотік.

Якщо пацієнт страждає вираженим алергічним ринітом, то додатково можуть використовуватися антигістамінні препарати (еріус, кларитин).

Після оперативного лікування набряк слизової оболонки порожнини носа і пазух може триматися близько 1-3 місяців. Ось чому дуже важливо, щоб пацієнт регулярно спостерігався у отоларинголога і дотримувався всіх рекомендації.

Якщо вам потрібна ЛОР консультація чи лікування цього захворювання, вам необхідно зв'язатися з нами

по телефону, або через соціальні контакти, які вказані на сайті!

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА В "DOCTOR ENT"!

Почніть дихати вільно!

Лор лікар в Харкові.

Doctor ENT 2021