Міцетома гайморової пазухи, діагностика та лікування в Харкові "Doctor ENT"

Перегляди: 117

Вас мучить закладеність носа? Гнійні виділення з носа? Все це триває більше 3-х місяців? Даний стан пов'язуєте з лікуванням зубів напередодні? Неприємний запах в носі? Періодичний головний біль? Немає ефекту від консервативного лікування?

Причиною цих симптомів може бути міцетомне ураження верхньощелепної пазухи - Міцетома верхньощелепної (гайморової пазухи)!

Для вирішення даної проблеми Вам необхідно записатися на прийом до ЛОР лікаря в Харкові.

Вам може допомогти доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом!

Ви б не хотіли оперувати пазуху класичним способом? Вас цікавить ендоскопічний метод хірургії верхньощелепної пазухи з використанням сучасного обладнання?

ТОДІ ЦЕ ДО НАС!

У нашій клініці з успіхом застосовуються сучасні методи лікування міцетомного ураження верхньощелепної пазухи, різної форми перебігу та ступеня тяжкості!

Хірургічне лікування гаймориту в Харкові "Doctor ENT":

Ендоскопічна гайморотомія в Харкові "Doctor ENT"

Ураження навколоносових пазух порожнини носа хронічним міцетозним процесом можливий в будь-якому з синусів (лобовий, клиновидний, верхньощелепний синуси, осередки гратчастого лабіринту). У цьому розділі описано хронічний міцетомний верхньощелепний синусит, з огляду на те, що переважна кількість ураження міцетомою навколоносових пазух припадає саме на верхньощелепну пазуху, а саме 78-85%.

Що з себе являє міцетома?
Міцетома гайморової пазухи - це грибкове ураження гайморових пазух, що є однією з форм мікозу. Запалення гайморових пазух неінвазивного характеру. Коли відбувається міцетома, сама слизова гайморових пазух не пошкоджується даною грибковою структурою, вона не проростає в слизову. Гриби просто ростуть, грибкове тіло - міцелій - розростається всередині гайморової пазухи. Спочатку грибкове тіло міцетоми може виглядати у формі кулі, з часом грибок розростається і може займати всю гайморову пазуху.

Причини появи грибка в гайморовій пазусі
Чи є якась схильність організму до появи міцетоми, або грибок з'являється тільки в результаті зовнішнього впливу?
Необхідно вказати на те, що спори грибів знаходяться в повітрі, оточують нас постійно. Для того, щоб почало відбуватися грибкове розростання в гайморовій пазусі, у людини повинен бути знижений імунітет, у нього можуть бути важкі форми діабету, імунодефіцит, в результаті раніше проведеної лікарської терапії у людини пригнічується імунна система - на цьому тлі також може статися поява міцетоми в гайморовій пазусі.
Необхідно також відзначити, що часто стартом для появи і розростання міцетоми, грибка, міцелію може бути застосування препаратів цинку, який потрапляє в гайморову пазуху.
І одним з таких чинників можуть бути препарати цинку, які широко використовуються в стоматології.

Міцетома. Грибок в гайморовій пазусі.
І коли цинк потрапляє в гайморову пазуху, це є дуже хорошим середовищем для появи міцетоми. І навіть у людей з нормальним імунітетом, з нормальним імунологічним статусом може в такому випадку з'явитися міцетома - грибкове тіло в гайморовій пазусі.
Другим фактором утворення грибкової колонії може служити уламок стоматологічного інструменту, залишений лікуючим лікарем при проведенні пломбування каналів.

Запалення гайморових пазух при грибку
Найчастіше людина навіть не підозрює, що у нього в гайморовій порожнині ростуть гриби.

Симптоми при міцетомі. Пацієнт живе звичайним життям, можливо у нього в цей момент є які-небудь невеликі труднощі при диханні, можуть відбуватися невеликі виділення з слизової носа, може бути неприємний запах.
В основному пацієнт дізнається, що у нього міцетома в гайморовій пазусі при обстеженні, коли він приходить до ЛОР-лікаря або стоматолога, робить КТ і лікуючий лікар бачить при детальному вивченні знімка чужорідне тіло, грибкове ураження.

Симптоми при утворенні міцетоми
На ранніх стадіях пацієнт з міцетомою НЕ відчуває абсолютно нічого, тому що ще немає ніяких симптомів хвороби. А в міру збільшення в розмірах грибкового розростання, пацієнтові стане важче дихати через закладеність носа з одного боку, при цьому ніс буде чистий, без виділень. Але іноді виділеня можуть бути у вигляді крошковидних мас сіро-брудного кольору.
Крім перерахованих раніше симптомів, у пацієнта може спостерігатися запаморочення, головний біль. Коли міцетома сильно розростається, вона займає весь обсяг гайморової пазухи, створюючи надмірний тиск, в тому числі в області очниць. І, звичайно, при великому розростанні міцетоми верхньощелепної пазухи носа можливий гайморит.
У пацієнта можуть хворіти верхні зуби в бічному відділі з боку міцетоми. І, як я говорив раніше - утруднення дихання, перехід пацієнта на ротове дихання, внаслідок придбаного хронічного гаймориту.

Наскільки великою може бути міцетома?
Пліснява може розростатися до повного заповнення гайморової пазухи. А коли пліснява куля займає всю гайморову пазуху (на його розростання зазвичай йде 5-7 років), то діаметр кулі в середньому досягає 3-5 сантиметрів.


Чим небезпечне утворення грибка в гайморовій пазусі
Чим розростання грибкової колонії може бути небезпечно? У будь-якому випадку, не дуже приємно, коли в тебе живе будь-який паразит, цвіль, гриб. Це реально паразит, який живе в порожнині гайморової пазухи і відмінно там себе почуває. Крім цього, міцетома небезпечна тим, що погіршується кровопостачання і кисневе постачання до головного мозку, оскільки порушується робота функції носового дихання. Людина банально починає відчувати часткове кисневе голодування через міцетому.
Плюс до цього, продукти життєдіяльності грибка в гайморовій пазусі стікають в носоглотку, що може додатково призводити до додаткових ускладнень, аж до розвитку алергії, провокування респіраторних захворювань. І, звичайно - гайморит в хронічній формі.

Роль КТ при дослідженні міцетоми
Безумовно, хороша комп'ютерна томограма дає повну картину в гайморових пазухах, і є головним інструментом в постановці діагнозу «міцетома» при обстеженні пацієнта. КТ гайморової пазухи показує локалізацію, розміри, обсяг ураження міцетоми (локальний обсяг або тотальне ураження порожнини грибком).
Фактично, проведення комп'ютерної томографії є ​​золотим стандартом діагностики при міцетомі на сьогоднішній день.

Як можна вилікувати міцетому?
Чи можна обійтися без оперативного втручання? Без оперативного втручання позбутися грибка в гайморовій пазусі неможливо!

Ніякі методи консервативного лікування не дадуть належного лікувального ефекту. В першу чергу необхідно хірургічним шляхом прибрати грибкове тіло, прибрати цей міцелій, прибрати весь грибок з гайморової пазухи.
Міцетому можна усунути тільки хірургічним шляхом!

З цим завданням чудово може впоратися ЛОР-хірург "Doctor ENT" який зможе санувати пазуху, застосовуючи малоінвазивну техніку, спрямовану на збереження всіх анатомічних структур порожнини носа і функціональної активності, з метою швидкого відновлення і мінімальними наслідками після перенесеного оперативного втручання! У нашій спеціальності існує унікальна можливість витримати основні принципи функціональної синусохірургії, при використанні спеціального сучасного ендоскопічного обладнання та інструментарію!

Реабілітація пацієнта після видалення міцетоми
Після хірургічного видалення міцетоми термін реабілітації пацієнта становить від 3 до 5 днів. А якщо говорити про післяхірургічне лікування, то це довше, оскільки після видалення міцетоми необхідно надалі підтримувати протигрибкову терапію протягом декількох тижнів.

Необхідно, в першу чергу, чітко дотримуватися припису лікаря, приймати призначену лікарську терапію, застосовувати спеціальні назальні протигрибкові краплі. По-друге, пацієнту банально необхідний спокій, щоб ранова поверхня нормально зажила.
Ніяких спеціальних складних рекомендацій немає. Насправді все досить просто - Якщо є міцетома, необхідно її якомога швидше видалити! 

Якщо вам потрібна ЛОР консультація чи лікування цього захворювання, вам необхідно зв'язатися з нами

по телефону, або через соціальні контакти, які вказані на сайті!

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА В "DOCTOR ENT"!

Почніть дихати вільно!

Лор лікар в Харкові.

Doctor ENT 2021