Гострий гайморит діагностика, лікування, в Харкові "Doctor ENT"

Перегляди: 105

Вас мучить закладеність носа? Гнійні виділення з носа? Неприємний запах в носі? Виражений головний біль, що посилюється при нахилах впред?

Причиною цих симптомів може бути запалення верхньощелепної пазухи - Гайморит

Для вирішення даної проблеми Вам необхідно записатися на прийом до ЛОР лікаря в Харкові.

Вам може допомогти доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом!

У нашій клініці з успіхом застосовуються сучасні методи лікування гострого та хронічного риносинуситу, різних форм перебігу і ступеня тяжкості:

1. Консервативне медикаментозне лікування

2. Місцеве безпункційне лікування, з використанням мікроревізійної техніки під контролем ендоскопа

3. Пункційні методи лікування

4. Комбіноване лікування риносинуситу

Гайморит: діагностика, лікування в Харкові!

Гайморит - це запальне захворювання верхньощелепних пазух носа, при якому в них накопичується гнійний секрет. Захворювання носа і навколоносових пазух є найбільш поширеною патологією верхніх дихальних шляхів. Гострий і хронічний гайморит займає друге місце за поширеністю серед ЛОР-патологій. Не менш 10% населення щорічно хворіють гайморитом, і їх кількість постійно підвищується.

Зростанню захворюваності сприяє несприятлива екологічна ситуація, збільшення кількості респіраторних, вірусних інфекції і алергічних захворювань, а також загальне зниження імунітету у дорослих і дітей. Найчастіше запалення пазух носа відбувається на тлі або через деякий час після перенесеної вірусної інфекції.

Причини виникнення гаймориту
У більшості випадків розвиток запалення пазух носа може бути спровоковано проникненням інфекції, на тлі грипу, ГРВІ, запальних захворювань ротової порожнини та носа, а також викривленням носової перетинки, вродженою вузькістю носових ходів, аденоїдами, або алергічною реакцією.

Також причинами гаймориту можуть бути:

Класифікація гаймориту

По формі:

За походженням:

Залежно від причини, що викликала запалення, гайморит може бути:

Гайморит може бути одностороннім (виникають в одній пазусі) або двостороннім, що зачіпають обидві верхньощелепні пазухи носа.

Симптоми захворювання
Захворювання може бути гострим або мати хронічний перебіг. Гострий гайморит зазвичай проявляється закладеністю носа і слизисто-гнійними виділеннями з носа, болем в області пазухи, що підсилюється при пальпації, сильним головним болем. Носове дихання порушується, хворий дихає переважно ротом, змінюється голос (з'являється гугнявість). Виділення з носа спочатку серозні, рідкі, потім стають в'язкими, каламутними, зеленуватими.

Гостре запалення супроводжується підвищенням температури тіла з явищами загальної інтоксикації (слабкістю, головним болем, втратою апетиту). При цьому набрякають і припухають очі і щоки, з'являється інтенсивний біль в області пазух і крил носа, у міру розвитку захворювання гнійні виділення стають рясними.

Ускладнення гаймориту
Своєчасно розпочате лікування дозволяє уникнути різних ускладнень гаймориту. У числі яких менінгіт, отит, абсцес мозку, а також призвести до виникнення запалення оболонок серця (перикардиту, міокардиту), нирок (пієлонефриту, гломерулонефріту).

Діагностика захворювання
Лікуванням гаймориту займається лікар оториноларинголог. На підставі скарг пацієнта лікар проводить загальний огляд носової порожнини і пазух носа. При гаймориті спостерігається загальний набряк, запалення, гнійні виділення з пазух носа. Додатково проводиться рентгенологічне дослідження верхньощелепних пазух. На знімку при гаймориті спостерігається характерне потемніння. Для уточнення діагнозу і визначення характеру виділень проводиться діагностична пункція вмісту пазухи, при крайній необхідності. Наявність і ступінь розвитку запального процесу можна визначити за допомогою аналізів крові і сечі.

Для диференціальної діагностики типу і характеру запалення при тяжкому перебігу і наявності внутрішньочерепних і орбітальних ускладнень проводиться - КТ придаткових пазух носа і головного мозку, при необхідності, ендоскопічне дослідження порожнини носа, УЗД, МРТ, цитологічне дослідження патологічного відокремлюваного і визначення його чутливості до антибіотиків, і інші дослідження. Комплексна діагностика захворювання допомагає лікарю не тільки виявити гайморит, а й визначити найбільш ефективне лікування патології.

Лікування гаймориту
Ефективність лікування безпосередньо залежить від правильної діагностики виду захворювання. Причини і види захворювань можуть бути настільки різні, що і способи лікування можуть відрізнятися принципово.

Лікування захворювання може бути:

У складі комплексної терапії запалення пазух застосовуються антибактеріальні, антигістамінні, протизапальні засоби. Також широко використовуються фізіопроцедури - УВЧ, УФО, лазерна і магнітолазерна терапія, інгаляції та ін. На початковому етапі, або якщо патологія протікає в легкій формі, найчастіше застосовується консервативна терапія.

Якщо протягом 2-3 діб медикаментозна терапія не дає позитивних результатів, або стан хворого погіршується, то в цьому випадку, лікар приймає рішення зробити пункцію синуса для видалення гною. Це складне втручання, що має ряд протипоказань. Воно вимагає відповідної та високої кваліфікації фахівця, щоб уникнути ускладнення. Якщо пункція проведена правильно, з дотриманням всіх необхідних правил, побічних явищ не виникає.

При відсутності позитивної динаміки, прогресуванні захворювання, появі вторинних ускладнень - вирішується питання про проведення хірургічного лікування в ургентному порядку, метою якого є санація патологічного вогнища з наступним відновленням дренажно-дихальної функції пазухи!

Якщо вам потрібна ЛОР консультація чи лікування цього захворювання, вам необхідно зв'язатися з нами

по телефону, або через соціальні контакти, які вказані на сайті!

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА В "DOCTOR ENT"!

Почніть дихати вільно!

Лор лікар в Харкові.

Doctor ENT 2021