Флегмонозний ларингіт, діагностика лікування в Харкові "Doctor ENT" Харків

Перегляди: 94

Осиплість голосу? Повна або часткова відсутність голосу? Надсадний кашель? Утруднення вдиху? Інтенсивний біль в горлі? Клініка розвинулася протягом 24-48 годин? Підвищилася температура тіла?

Причиною цих симптомів може бути флегмонозний ларингіт!

Для вирішення даної проблеми Вам необхідно записатися на прийом до ЛОР лікаря в Харкові.

Вам може допомогти доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом!

У нашій клініці з успіхом застосовуються сучасні методи лікування флегмонозного ларингіту, різної форми перебігу та ступеня тяжкості:

1. Консервативне медикаментозне лікування

2. Місцеве безопераційне лікування, з використанням мікроревізійної техніки під контролем ендоскопа

3. Внутрішньо-гортанні ін'єкції - блокади

4. Хірургічне лікування гострого і хронічного ларингіту:

5. Комбіноване лікування ларингіту.

Завжди будемо раді Вам допомогти відновити повноцінне дихання!

З повагою,
Лік. Карчинський О.О.

Флегмонозний ларингіт: діагностика та лікування в Харкові!

Флегмонозний ларингіт - гостре запалення гортані, що характеризується поширенням гнійного процесу не тільки в підслизовий шар, але і в м'язи і зв'язки гортані, іноді до цього процесу залучаються надхрящница і хрящі.

Етіологія.

Причиною розвитку захворювання можуть бути гортанна ангіна, зовнішні травми гортані і пошкодження її слизової оболонки (чужорідне тіло, хімічні та термічні опіки, тощо). Велику роль у розвитку захворювання грає переохолодження.
Специфічний збудник хвороби відсутній. Їм можуть бути стафілококи, стрептококи, пневмококи.

Клінічна картина.

Захворювання починається гостро, хворі скаржаться на загальну слабкість, нездужання, розбитість, біль в горлі, що підсилюється при ковтанні, підвищення температури тіла. Якщо запальний процес локалізується в області голосової щілини, з'являється захриплість, утруднення дихання, грубий кашель, нерідко розвивається гострий стеноз гортані, проводять термінову трахеостомію.

Найбільш часто захворювання проявляється розвитком набряку, інфільтрації, абсцедуванням слизової оболонки надгортанника, черпалонадгортанних складок, ділянки хрящів або однієї половини гортані з явищами перихондрита.

Слизова оболонка ділянки запалення пофарбована в яскраво-червоний колір з острівцями відмерлого епітелію і згустками виділень слизово-гнійного характеру. При абсцедуванні визначається обмежена ділянка інфільтрації, на вершині якої просвічується гній. Ізольовані гнійники найчастіше утворюються на язиковій поверхні надгортанника і черпалонадгортанних складок.

У хворих флегмонозним ларингітом може розвинутися обмежена рухливість хрящів, голосових складок, що разом з набряком слизової оболонки стає причиною розвитку стенозу. Можливо поширення процесу за межі гортані, розвиток глибоких флегмон шиї, тромбозу яремної вени, медіастиніту, сепсису. Аспірація гною може викликати розвиток бронхопневмонії або абсцесу легень.

Флегмонозний ларингіт необхідно диференціювати з гортанною ангіною, набряком гортані, перихондритом. Набряк слизової оболонки гортані легко відрізнити за кольором, желеподібним характером, відсутністю ознак запалення. Перебіг подібно з таким при хондроперихондриті, так як вражений і нерідко секвестрований хрящ тривалий час може перебувати в закритій гнійній порожнині.
Одним з проявів флегмонозного ларингіту може бути гостре запалення надгортанника з розвитком набряку і абсцедуванням. Останнім часом деякі дослідники схильні виділяти гострий епіглотит в якості окремого захворювання, але в цьому немає необхідності. Захворювання виділяється тільки за місцем локалізації і найчастіше нічим не відрізняється від інших локалізацій ураження.

Гострий епіглотит зустрічається часто і протікає важко. Абсцедування надгортанника при флегмонозному ларингіті зустрічається досить часто (у 35,7% хворих).
Передумовою розвитку епіглотиту може стати ГРВЗ. Велике значення при цьому має переохолодження всього організму або місцево гортані. При дослідженні переважно висіваються стрептокок і стафілокок.

Захворювання розвивається гостро і швидко прогресує. На тлі порушення загального стану, слабкість, підвищення температури тіла з'являється різкий біль в горлі, ковтання стає болісним. Незабаром з'являється інспіраторна задишка, дихання стає шумним, голос - хриплим.

Запальний набряк, інфільтрація і формування абсцесу спостерігаються на язиковій поверхні надгортанника. Останній інтенсивно гіперемован, інфільтрован, часто крізь слизову оболонку проглядається гнійник. Набряк і гіперемія поширюються на черпалонадгортанні, вестибулярні складки, черпаловидні хрящі. При цьому, функція нервово-м'язового апарату гортані може порушитися і розвинутися стеноз, що вимагає невідкладної трахеостомії.

Лікування флегмонозного ларингіту. Застосовують великі дози антибіотиків широкого спектру дії або групи антибіотиків, протинабрякових засобів: антигістамінні (димедрол, піпольфен, супрастин, діазолін), кортикостероїдні (гідрокортизон, преднізолон) і сечогінні препарати. Іноді значний протизапальний ефект досягається в результаті застосування шийних новокаїнових блокад, параларингеального введення антибіотиків, загального зігрівання організму, гірчичних ванн для ніг, гірчичників на область гортані і на грудну клітку. Нерідко процес одужання значно прискорюється після застосування на область гортані електрофорезу 10% розчину кальцію хлориду, 1% розчину димедролу, антибіотиків і лужно-масляних інгаляцій, а також вливання в гортань 2-3% розчину коларголу, шипшинової, обліпихової, персикової, абрикосової олії.

Виявлений абсцес необхідно розкрити за допомогою гортанного ножа, з подальшим зрошенням антисептиками, промиванням гнійника, змазуванням рани розчином коларголу або Люголя.

При швидкому розвитку гострого стенозу показана термінова трахеостомія, а в разі поширення гнійників на шию або в середостіння їх розкривають чи проводять коллярну медіастинотомію.

При неускладненому перебігу запального процесу прогноз завжди сприятливий. Якщо розвиваються ускладнення, прогноз багато в чому залежить від їх тяжкості. 

Якщо вам потрібна ЛОР консультація чи лікування цього захворювання, вам необхідно зв'язатися з нами

по телефону, або через соціальні контакти, які вказані на сайті!

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА В "DOCTOR ENT"!

Почніть дихати вільно!

Лор лікар в Харкові.

Doctor ENT 2021