Ангіна. Лікування лор захворювань в Харкові. Doctor ENT

Перегляди: 105

Вас мучать постійні ангіни? Немає результату від консервативного лікування? Неприємний запах з рота?

Причиною цих симптомів може бути Гострий тонзиліт - Ангіна!

Для вирішення даної проблеми Вам необхідно записатися на прийом до ЛОР лікаря в Харкові.

Видалення мигдалин в Харкові! Видалення гланд! Тонзилектомія в Харкові!

Вам може допомогти доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом!

У нашій клініці з успіхом застосовуються сучасні методи корекції хронічного тонзиліту різних форм перебігу і ступеню тяжкості:

1. Класична холодова тонзилектомія - видалення мигдалин методом вилуговування

2. Радіохвильова - видалення мигдалин, пов'язане з використанням радіохвильового ножа. Практично безкровний метод.

3. Лазерна тонзилектомія - видалення мигдалин, пов'язане з використанням лазерного ножа. Практично безкровний метод.

4. Комбінована тонзилектомія

5. Ультразвукова чистка піднебінних мигдалин (Тонзиллор) - метод видалення патологічних включень (тонзиллолітів) при хронічному тонзиліті, а також, чистка мигдалин після перенесеної ангіни в період реабілітації з метою профілактики виникнення ускладнень і переходу в хронічну форму. 

Всі методики видалення мигдалин здійснюються під контролем ендоскопа. З можливістю проведення даної операції під будь-яким видом анестезії, в тому числі і загальним наркозом.

Для цього вам необхідно зв'язатися з лік. Карчинським О.О. по телефону або через соціальні контакти які вказані на сайті.

АНГІНА. ЛІКУВАННЯ В ХАРКОВІ!

Доктор, якого ви відвідали в поліклініці або він відвідав вас вдома, за вашим викликом, поставив вам діагноз: ангіна.

А може ви і не зверталися до лікаря? І чи можна поставити діагноз ангіни самому, без лікарського огляду? Для цього треба знати, як виглядає горло здорової людини.

Якщо заглянути в широко відритий рот, то в глибині його, по боках від маленького язичка, праворуч і ліворуч видно піднебінні мигдалини. Поверхня їх не рівна через велику кількість отворів, що ведуть у вузькі, звивисті щілини, які називаються лакунами. У лакунах можуть утворюватися так звані пробки, що складаються зі скупчення слущиних клітин слизової оболонки, лейкоцитів, живих і не живих мікробів, дрібних частинок їжі.

Часто великий розмір мигдалин хвилює батьків дитини, які звернулися на прийом до лікаря. Однак розмір мигдалин не має вирішального значення для оцінки їх стану. Мигдалини можуть бути невеликими, закриті дужками мигдалин, що сприяє поганому самоочищення лакун мигдалин, містити багато мікробів і продуктів їх життєдіяльності, а, отже, мати шкідливий вплив на організм.

Крім піднебінних, у людини є ще кілька мигдалин: язикова (знаходиться в корені язика), глоткова (в носоглотці), гортанна (в гортані).

Давайте спробуємо коротко познайомитися з цим досить поширеним і, не рідко, підступним гострим захворюванням піднебінних мигдалин.

Ангіна - це загальне інфекційне захворювання всього організму, характеризується гострим запаленням лимфаденоїдної тканини глотки, а місцеві прояви виражені найчастіше в піднебінних мигдалинах, в той час як інші мигдалини втягуються в запальний процес щодо рідше.

Тому в лікарській практиці прийнято під терміном «ангіна» мати на увазі ангіну піднебінних мигдалин.

Від чого виникає ангіна? Її викликають мікроби гноєрідної групи, головним чином стрептококи і стафілококи. Значно рідше причиною ангіни є аденовіруси, спірохети і грибкова флора.

Мікроби можуть потрапити в організм з їжею, з крапельками слини хворого, коли він кашляє, або через погано вимитий посуд, з продуктами харчування зараженими стафілококом.

Часто ангіна виникає через активізацію і посилення розмноження мікробів, що знаходяться в лакунах мигдалин, а це може бути пов'язано з ослабленням організму через перевтому, нераціональне харчування, перенесення іншого захворювання, наприклад грипу.

Призводить до захворювання загальне і місцеве переохолодження. Пам'ятаєте - морозиво було таким смачним, а холодний напій був такий хороший в літній, жаркий день. Ну, а в холодні сезони року - промочили ноги, замерзли і застуда з ангіною не змусить себе довго чекати. Розрізняють такі основні різновиди ангін: катаральна, лакунарна, фолікулярна, виразково-плівчаста. Ще бувають специфічні ангіни при гострих інфекційних захворюваннях і захворюваннях системи крові.
При катаральній ангіні уражаються в основном поверхневі шари мигдаликів. Почінається з Відчуття сухості, першіння в горлі, яке поступово переростає в Біль, загального нездужання, головного болю. Іноді ця Біль может при ковтанні віддавати у вухо.

Лакунарна ангіна починається з різкого підйому температури тіла до 39-40 градусів, ознобу, загального нездужання, сильного болю в горлі, голові, суглобах, м'язах і навіть в серці. Багато виробляється слини. У дітей може бути блювота.

При огляді мигдаликів видно, що вони сильно почервоніли і збільшилися, а на їх поверхні з'явилися жовтувато-білі острівці або плівки нальотів, що не виходять за межі мигдаликів. Шийні лімфатичні вузли збільшуються і болять. Така ангіна зазвичай триває 5-7 днів. Протікає бурхливо. Невисока температура може тривати і після стихання основних симптомів захворювання.

Фолікулярна ангіна починається з раптового ознобу і підвищення температури тіла до 40 градусів і сильного болю в горлі. При ковтальних рухах біль може відчуватися у вусі, хоча при огляді вуха лікар змін не знаходить. Виражені явища загальної інтоксикації: загальна слабкість, головний біль, болі в серці, суглобах і м'язах.

Сильно болять і збільшуються лімфовузли під щелепою. На різко почервонілих і набряклих мигдалинах видно білувато-жовтуваті обмежені утворення, завбільшки з шпилькову головку.

Ці форми ангіни в основі своїй представляють різні стадії одного процесу. Розрізняють ж їх на підставі переважання тих чи інших симптомів.

Виразково-плівчаста ангіна (ще вона називається: ангіна Симановского-Плаута-Венсана), протікає майже без порушення загального стану організму: температура невисока, загальне самопочуття більш-менш задовільне, ковтання малохворобливе. На мигдалинах (дуже часто тільки на одній), можна побачити брудно-сірий наліт з виразковими ділянками.

Відрізнити перераховані види ангін від інших захворювань зі схожими симптомами - це завдання вашого лікаря. А вам потрібно лікуватися і скоріше одужувати.

Лікування ангін проводиться в домашніх умовах і тільки при тяжкому перебігу - в інфекційному стаціонарі.

Досвід лікування ангін привів окремих фахівців до висновку, що ангіна як гостре захворювання при дотриманні спокою, правил режиму та деяких лікувальних заходів протягом 5 - 10 днів завершується клінічним одужанням без застосування будь-яких лікарських препаратів, що вводяться через рот або ін'єкційно.

Можна було б з цим погодитися, якби не існувала потенційна небезпека ускладнень ангін, які, особливо у дітей, можуть виявитися досить важкими.

Ось чому треба проводити ту чи іншу медикаментозну терапію. Лікувати комплексно і інтенсивно потрібно навіть саму «легку» катаральну ангіну, пам'ятаючи, що захворювання підступно своїми ускладненнями.

Багато хворих, що страждають на ревматизм або ревматоїдний артрит скажуть, що захворювання почалося з ангіни. Крім того, треба знати, що ангіна може дати таке «місцеве» ускладнення, як паратонзиллярний абсцес (гнійник, розташований близько мигдалини).

Основні завдання хворого і лікаря при лікуванні ангіни.

1. Створення сприятливих умов для подолання організмом явищ загальної інтоксикації, які повинні полегшити діяльність своїх захисних механізмів в боротьбі з інфекцією (пункт схеми - 1, 9).

2. Загальне протизапальне лікування (пункти схеми - 2, 3, 4,9).

3. Місцеве лікування (пункти схеми - 5, 6, 7, 8, 9)
Схема лікування ангіни.

1. Строгий постільний режим.

Він потрібний не тільки на період високої температури, але і на 2-3 дня після її нормалізації. Спокій важливий, так як нерідко при ангіні виявляються порушення в серцево-судинній, сечостатевій та інших системах організму. Вам потрібні ускладнення? Краще полежте.

Рясне тепле пиття. Чай з лимоном, морси, фруктові киселі, соки, мінеральна вода типу боржомі, тощо. В кількості до 1-1,5 л в день. Часте пиття сприяє виведенню токсичних відходів, що накопичуються в організмі, особливо в період високої температури.

Щадна, переважно молочно-рослинна дієта, багата вітамінами, особливо вітаміном С і В.

Виключіть гостру, дуже гарячу і холодну їжу.

2. Застосування антибіотиків.

Незважаючи на їх побічні дії, без них все ж буває важко обійтися.

Зазвичай призначаються при лакунарній і фолікулярній ангіні, рідше при катаральній. Наприклад такі як: амоксицилін (флемоксин, Хіконцил), АУГМЕНТИН, амолакт, цефалексин, цифран, абактал, макропен, тощо.

При важкому і ускладненому перебігу ангіни застосовуються ін'єкційні антибіотики: ампиокс-натрій, цефазолін, цефотаксим, цефтриаксон (Лораксон).

Вікове дозування треба дивитися в інструкції, терміни прийому - 7-10 днів.

3. Застосування сульфаніламідних препаратів.

Бісептол (він же гросептол, оріпрім або під іншою назвою).

Може застосовуватися при катаральній ангіні самостійно, а при лакунарній і фолікулярній - на додаток до антибіотиків.

Вікове дозування треба дивитися в інструкції, терміни прийому - 7-10 днів.

4. Інші препарати.

Цитрамон, аналгін, амідопірин, парацетамол. Один зі списку, вікове дозування за інструкцією, приймати не менше 5 днів.

НІМУЛІД (німесулід, Німід, найз) - нестероїдні протизапальні засоби. Виявляє протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Застосовується 2 рази в день, 5 днів.

Протигістамінні, гіпосенсибілізуючі препарати: лоратадин, супрастин, діазолін, піпольфен. Один зі списку, вікове дозування за інструкцією, приймати не менше 5 -7 днів. Включаються в комплексне лікування, особливо при ангіні, що виникає як загострення хронічного тонзиліту з алергічним компонентом.

4. Полоскання горла.

Приготуйте 2 склянки (така методика може застосовуватися при наявності нальоту на мигдалинах).

В одній склянці розведіть 1 столову ложку 3% перекису водню на половину або цілий (для дитини) стакан води. Або розведіть 1 таблетку гідропериту на 1 склянку води, теж вийде перекис.

Полоскання таким розчином зменшує фібринозний наліт на мигдалинах, що в свою чергу зменшує інтоксикацію організму.

У другій склянку налийте лікарський розчин, це може бути один з наступних препаратів :, мікроцид (1 ст. Ложка на 1 ст. Води), йодинол, прополіс (15-20 крапель на 1/2 склянки води), фурацилін, диоксидин (розвести 1 -2 ампули на 1/2 склянки фурациліну), бетадин (вокадін), хлорофіліпт (1 ст. ложка на 1 склянку води), декасан (в 0,5 літровому флаконі), Йоддицерин (15 - 20 крапель на 1/2 склянки води ), календула, сангвиритрин (спиртова настоянка, 1 ч.л. на 1 склянку води), Фитодент (концентрат трав, 1 ч.л. на 12 склянки води), ротокан (концентрат трав, 1 ч.л. на 1 склянку води ), марганцівка (рожевий розчин), ектерицид, содо -сольовий розчин (1 - 1/2 ч.л. харчової соди, солі + 4-6-8 (залежить від віку) крапель йоду на 1 склянку води), Елекасол (збір трав, приготувати по інструкції), Рекутан (концентрат ромашки, 1 ч.л. на 1 склянку води) або багато, багато інших.

Перераховані препарати мають протизапальні, протимікробні, ранозагоювальні, знеболюючі та інщі властивості.

Методика полоскання: берете ковток з першої склянки і чітко промовляючи букву О або Е прополоскуюте горло. Потім виплюнувши розчин, набираєте знову ковток розчину, але вже з другої склянки і знову полощіть горло.

Перші порції розчинів можете виплюнути, а от наступні видаляйте з порожнини рота не відразу, а прополоскавши, потримайте в роті кілька секунд і знову їм же полощіть і так 3-5 разів одним ковтком розчину і тільки потім набираєте нову порцію. Це потрібно для більш тривалого контакту розчину з хворими мигдалинами.

Інший спосіб полоскання - глибоке полоскання.
Візьміть невелику кількість розчину, сильно закиньте голову назад і чітко, безперервно вимовляєте буквосполучення «гли», теж одним ковтком кілька разів. При такому полосканні добре омиваються мигдалини, задня стінка глотки і корінь язика (таке полоскання незамінне при запаленні язикової мигдалини).

При полосканні з двох склянок - останнє полоскання має бути розчином із другої склянки, тобто змити перекис. Розчин в першій склянці залишається завжди з перекисом, а от у другій бажано міняти, виберіть зі списку два препарати і протягом дня чергуйте їх.

Полоскати треба по 1/2 - 1 склянці розчину за один раз, протягом дня - через кожні 2 - 3 години. Якщо немає нальоту, а це може бути при катаральній ангіні, то застосовувати перекис немає гострої необхідності, також можна припинити полоскання, застосовуючи перекис, коли мигдалини очистилися від нальоту і залишити звичайні полоскання.

6. Місцеве застосування таблетованих антисептиків.

Через 15 хвилин після полоскання розчиніть в роті один з антисептиків для рота: Трахісан, антіангін, декатилен, себидин, стрепсилс, септолете, Фалиминт, фарингосепт, септефрил, ефізол, колдакт лор Пилс, прополки або багато подібних інших.

Непогано зарекомендували себе гомеопатичні препарати для розсмоктування: тонзилотрен, тонзилгон, ангін-хеель, ангін-гран і багато подібних інших (застосовувати тільки за інструкцією препарату).

7. Місцеве застосування аерозольних препаратів.

Через 30 хвилин після розсмоктування таблетки зробіть зрошення горла одним з аерозолів: Орасепт, біопарокс, гексаспрей, каметон, інгаліпт, камфомен, пропосол, фармасептік, йокс, хлорофіліпт в аерозолі або іншими подібними.

Це протимікробні, протизапальні, знеболюючі препарати.

8. Компреси.

Напівспиртові або горілчані компреси  накладіть на підщелепні області. Тримати компрес кілька годин, протягом дня - 2-3 рази. У проміжках можна накласти на верхню третину шиї ватно-марлеву пов'язку на кілька годин.

Якщо сильно збільшені і болючі підщелепні лімфовузли або починається паратонзіллярний абсцес, то доцільно накласти компрес з димексидом в розведенні 1: 3 (1 частина димексида і 3 частини води або фурациліну) або 1: 4, 1: 5. Більше розведення для жінок, дітей. Тримати такий компрес потрібно від 30 хвилин до 1,5 - 2 годин, це залежить від віку, переносимості розчину, чутливості шкіри. Протягом дня від 1 до 3 разів. Кількість днів: 3-5-7, залежить від тяжкості захворювання.

Можна комбінувати з напівспиртовим компресом.

Компреси від народної медицини.

При ангіні обкласти горло листям свіжої капусти і обв'яжіть теплим шарфом. Листя міняти кожні 2 години.

Сирний компрес. У полотняну тканину загортають невелику кількість віджатого сиру і поміщають під нижні щелепи. Покривають поліетиленовою плівкою і шарфиком або ватно-марлевою пов'язкою. Накладається такий компрес на всю ніч, вранці сир повинен бути твердим. Застосовується в самому гострому періоді.

Візьміть по одній столовій ложці меду, гірчиці, спирту, соняшникової олії, борошна і води, все перемішайте. Отриману масу в теплому вигляді загорніть в марлю і прикладіть до підщелепної області, попередньо шкіру змастіть рослинною олією, можна накрити плівкою і легким шарфиком. Тримати від 30 хвилин до декількох годин. Можна застосовувати весь період захворювання.

Ще один компрес. Суміш з 2 частин меду, 1 частини алое і 3 частин горілки. Просочіть кілька шарів бинта і накладіть на шию, ближче до щелепи, покрийте плівкою, шарфиком. Застосовувати кілька разів на день, на кілька годин, можна залишити і на ніч.

9. Лікування ангіни методами народної медицини.

Виберіть для себе найбільш підходяще і доступне.

Повільно зжувати половину лимона разом з цедрою. Протягом години після цього нічого не їсти, щоб ефірні масла і лимонна цедра впливали на запалені мигдалини. Процедуру добре повторити через 3 години. Засіб дуже ефективний при ангіні.

Очистити від цедри 2 - 3 часточки лимона і по черзі класти в рот, ближче до горла. Часточки слід просасувати, а потім ковтати. Процедуру повторювати щогодини, поки хворий не відчує полегшення. Теж ефективно на початку захворювання.
Середню головку часнику подрібнити в кашку, залити 1 склянкою теплої кип'яченої води і кожні півгодини глибоко полоскати, одночасно пити щогодини 1 ст. ложку цього настою, розведеного в 1/4 ст. теплої води.

Шматочки прополісу завбільшки з ніготь повільно жувати після їжі. За день зжувати до 5 грам прополісу. Хороший прополіс в роті викликає печіння.

Чайну ложку меду, що закристалізувався, приймати всередину 6 раз в день, намагаючись довше тримати в роті. Можна застосовувати в період всієї ангіни.

Заварити 4 чайні ложки листя або сухих плодів малини в двох склянках окропу. Пити по 0,5 склянки в теплому вигляді 4 рази на день.

Фіалка запашна. Це прекрасний засіб при ангіні, грипі та інших запаленнях слизової оболонки верхніх дихальних шляхів. Застосовується у вигляді спиртової настоянки. Настоянка на спирту: 25 г квітів на 10 мл спирту. Приймати по 20-30 мл настоянки 3 рази на день перед їжею. Полоскання - 10 мл настоянки на склянку теплої води - після їжі і на ніч.

Аїр (корінь). Щодня жувати корінь 5-6 разів на день по маленькому шматочку. Причому тримати в роті кожен шматочок 15-20 хвилин.

Аніс звичайний. Чайну ложку плодів заварити склянкою окропу, настояти 20 хвилин, процідити. Пити по 1/2 склянки 3-4 рази на день за 30 хвилин до їжі.

Вдихати свіжевиготовленную кашку з цибулі, можна взяти цибулину приблизно 5 см в діаметрі, очистити і розрізати на 4 частини. Взяти одну частину в рот і розсмоктувати, поки цибуля не стане зовсім суха. І так послідовно всі 4 частини цибулини.

Натерти на тертці буряк, віджати стакан соку, додати 1 столову ложку оцту (але не оцтової кислоти). Полоскати горло 5-6 разів на день невеликими порціями. Можна по 1 глотку проковтнути, застосовувати до одужання.

Суміш для розсмоктування (автор Лобко А.Д.). Натріть на дрібній тертці моркву 2 ст. ложки + 1 ст. ложку меду + 20 крапель аптечної настоянки прополісу + 1 ч.л. соку лимона (або 1 таблетку аскорбінової кислоти розтертої в порошок в дозі 0,5 гр) + 1 ч.л. соку червоного буряка + 1 ч.л. обліпихової олії або масла шипшини. Можна також додати ще 6 - 8 - 10 крапель олії чайного дерева або ялицевої олії. При сильних болях можна ще додати 0,5 - 1 мл 10% розчину лідокаїну. Все це перемішайте, наберіть 1-2 ч.л., покладіть на язик, притисніть до піднебіння і просасивайте як цукерку секунд 30 і ковтайте, потім кладете нову порцію. В день 2 рази, протягом перших 3 - 5 днів захворювання. Це порція на одне вживання для дорослої людини. Готується перед вживанням.
Для дитини дози компонентів зменшуються в 2 рази.

Пити сік журавлини, малини, смородини, трави: кропива, м'ята.

Спосіб приготування настоїв, відварів, настоянок.

Настої зазвичай готують з розрахунку 20,0: 200 мл
(1 столова ложка сухої подрібненої рослини на склянку окропу). Настоювати 15-20-30 хвилин.

Для приготування відвару лікарська рослина заливається сирою водою на 1-2 години, а потім кип'ятять на повільному вогні протягом 20-30 хвилин, поступово помішуючи.

Відвари готують в співвідношенні 1: 10, а для групи сильнодіючих рослин - 1: 400,
1: 500. Настої і відвари відносяться до швидкопсувних лікарських форм, тому бажано готувати їх щодня. Допускається зберігання їх не більше 2-3 діб в прохолодному місці.

Найбільш сильну дію мають настоянки з лікарських рослин, що представляють собою спиртово-горілчані вилучення. Спосіб приготування: подрібнені лікарські рослини заливають 70% етиловим спиртом (або горілкою) і настоюють в темному місці протягом 8-10 днів, після чого фільтрують.

Для приготування спиртових настоянок лікарська сировина береться в співвідношенні 1: 4, 1: 5, для сильнодіючих рослин - 1:10. Отримані настоянки повинні бути прозорими.

Приклад приготування настоянки прополісу: 20 грам прополісу залити 70% спиртом у кількості 100 мілілітрів. Щодня по 10 хвилин збовтувати. На восьмий день поставити в холодильник і ввечері процідити. Для полоскань 10-15-20-25 крапель на 1/2 склянки води.

Рекомендації хворим із застосування схеми.
1. Самолікуванням займайтеся тільки в тих випадках, коли у вас немає можливості відвідати лікаря або замовити в поліклініці виклик лікаря додому.
З ознаками ангіни часто протікають інші досить серйозні захворювання. НЕ пропустіть.
2. При виборі препаратів завжди дивіться інструкцію, чи немає у вас протипоказань для їх прийому. При алергії на медикаменти застосовуйте методи, що рекомендуються народною медициною.
3. При важких формах ангіни доцільно виконати з кожного пункту схеми щось одне.
4. При перших ознаках ангіни, що починається, застосовуйте методи зазначені в пунктах 5-9, місцеві прояви ангіни можуть бути незначними.
5. При відвідуванні лікаря, можете ненав'язливо попросити його зняти у вас з мигдалин нальоти тампоном з перекисом водню. Доктор скаже, що у нього перекису немає, а ви сходіть в аптеку і принесіть, заодно купите розчин Люголя або йоддіцерину, після видалення нальотів добре було б змастити мигдалини такими розчинами. Зменшення нальотів сприяє зменшенню інтоксикації, зниження температури тіла, зменшенню запалення мигдалин. Перевірено.
6. Всі місцеві процедури для горла повинні застосовуватися за 30 хвилин до їжі або незабаром після їжі.

Якщо вам потрібна ЛОР консультація чи лікування цього захворювання, вам необхідно зв'язатися з нами

по телефону, або через соціальні контакти, які вказані на сайті!

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА В "DOCTOR ENT"!

Почніть дихати вільно!

Лор лікар в Харкові.

Doctor ENT 2021