Захворювання глотки. Лікування захворювань глотки в Харкові

Перегляди: 146

Захворювання глотки - це велика група різних патологічних станів, що об'єднує як гострі, так і хронічні хвороби горла. За походженням їх прийнято розділяти на інфекційні та неінфекційні. Більшість ЛОР-захворювань горла викликаються вірусами і бактеріями, які потрапляють на слизову оболонку ззовні. Широка поширеність даної патології пов'язана з особливостями будови горла, яке є першою лінією захисту організму і завжди приймає на себе основний удар інфекції.

Найбільш поширені хвороби горла:

аденоїди;

фарингіт;

пухлини гортані і ротоглотки;

ларингіт;

паратонзіллярний абсцес;

тонзиліт;

хропіння;

 Для більшості захворювань характерно гострий початок із значним погіршенням самопочуття. При цьому основна небезпека полягає в тому, що при відсутності лікування хвороба може перейти в хронічну форму, а також спровокувати розвиток різних ускладнень - серцево-судинної патології, захворювань придаткових пазух носа, легенів, суглобів, нирок.

 Захворюванням горла не прийнято приділяти велику увагу. Багато хто намагається лікувати їх в домашніх умовах. Це призводить до розвитку хронічних форм хвороб горла. Не займайтеся самолікуванням. Запишіться до лікаря, отримайте професійну допомогу і адекватну терапію.

СИМПТОМИ ЗАХВОРЮВАНЬ ГОРЛА

 Більшість захворювань горла мають яскраво виражені симптоми. При цьому клінічна картина для кожного захворювання індивідуальна. Серед загальних і найбільш основних симптомів варто виділити:

- біль в горлі, що підсилюється при ковтанні;

- першіння, сухість в горлі;

- кашель;

- осиплість голосу;

- підвищення температури;

- збільшення піднижньощелепних і шийних лімфовузлів;

- слабкість і загальне нездужання;

- головні болі;

- неприємний запах з рота.

 Поєднання відразу декількох з цих симптомів є приводом для негайного звернення до лікаря. При наростанні симптомів і погіршенні самопочуття необхідно оперативне надання медичної допомоги.

 Деякі хвороби горла можуть викликати стрімкий набряк гортані. В результаті, без медичної допомоги пацієнт може швидко загинути від задухи. У разі появи хворобливих відчуттів терміново запишіться до лікаря. Це допоможе швидко і ефективно усунути захворювання.

 ПРИЧИНИ РОЗВИТКУ ЗАХВОРЮВАНЬ

 Гострі і хронічні захворювання горла можуть виникати з різних причин, серед найбільш поширених можна виділити:

- мікроорганізми (бактерії, віруси, гриби);

- гастроезофагеальнорефлюксная хвороба (ГЕРХ);

- алергени;

- несприятливий вплив навколишнього середовища;

- перенапруження голосу;

- травми;

- переохолодження;

- загальне зниження імунітету;

- паління.

 Можливо поєднання відразу декількох причин. Їх виявлення та усунення є невід'ємною складовою лікування.

НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАХВОРЮВАННЯ ГОРЛА

 Серед найбільш поширених захворювань ЛОР-органів даної області виділяють фарингіт, ларингіт і ангіну.

ФАРИНГІТ

 Фарингіт - інфекційне ураження слизової оболонки глотки і лімфатичних вузлів. Як правило, фарингіт виникає на тлі гострого запалення верхніх дихальних шляхів. Найчастіше фарингіт викликається вірусно-бактеріальною флорою або грибковою інфекцією, серед інших причин - травми і алергічні реакції. При тривалому запаленні слизової глотки хвороба може перетікати в хронічну форму. Сприяти цьому можуть часті простудні захворювання, патологія шлунково-кишкового тракту, паління, вживання алкоголю, вплив хімічних речовин і проживання в несприятливих екологічних умовах. Загостренню хронічного фарингіту можуть сприяти інші інфекційні захворювання, зниження імунітету, переохолодження, стрес, підвищені фізичні навантаження.

 Основним симптомом фарингіту виступають хворобливі відчуття при ковтанні. Також недуга може супроводжуватися сухістю, печінням, першіння, загальною слабкістю і головними болями. Фарингіт небезпечний тим, що інфекція з області глотки може переміститися в область середнього вуха і спровокувати погіршення і навіть втрату слуху, або спуститися до гортані і викликати ларингіт, трахеїт.

 Ларингіт

 Ларингітом називають запальний процес слизової оболонки гортані. Він може протікати як самостійно, так і на тлі інших запалень носоглотки. Виділяють катаральну і флегмонозну форми. Перша характеризується поширенням запалення тільки на слизову оболонку гортані, друга - на підслизовий шар, зв'язки і м'язові тканини. Спровокувати ларингіт можуть переохолодження, контакти з хворими на ГРВІ, вдихання подразників, паління (в тому числі кальяну та електронних сигарет - парогенераторів).

 Відмінним симптомом ларингіту, крім змін голосу, є «гавкаючий» дратівливий горло кашель. Також, як і для інших аналогічних захворювань горла, тут характерним симптомом виступає осиплість голосу, також може бути присутнім біль при ковтанні, затруднення дихання, запалення лімфовузлів. Серед найбільш серйозних ускладнень ларингіту можна виділити інфільтрацію надгортанника, абсцес, пошкодження голосових зв'язок аж до повної втрати голосу.

 Ангіна

 Ангіна - це гостре інфекційне захворювання, що характеризується ураженням мигдаликів, яке викликається вірусами, бактеріями або грибками. При цьому збудники можуть як потрапляти в організм ззовні, так і вже знаходитися в організмі і активуватися при зниженні імунітету. Ангіна починається гостро з різкого погіршення самопочуття і підвищення температури тіла до 38-39 °С. Важливо не переплутати це зі звичайною застудою. Для ангіни характерні сильний біль в горлі, збільшення лімфовузлів і ломота в суглобах. При огляді пацієнта на мигдалинах спостерігаються гнійники.

 При підозрі на ангіну слід негайно звернутися до лікаря, тому що неправильне лікування загрожує розвитком ускладнень у вигляді абсцесу, отиту, менінгіту, сепсису і багатьох інших загрозливих для життя станів. 

ДІАГНОСТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ГОРЛА В КЛІНІЦІ ХАРКОВА

 - збір анамнезу та інформації про особливості перебігу захворювання;

 - огляд за допомогою спеціальних інструментів (ларингоскопія і фарингоскопія, пальпація шийних лімфатичних вузлів);

 - оцінка лабораторних аналізів крові і сечі;

 - визначення збудника за допомогою взяття мазка із зіву або посіву мокротиння.

 Відразу після постановки діагнозу наші фахівці призначають лікування, яке підбирається індивідуально в залежності від захворювання та особливостей організму пацієнта.

 При виявленні патології проводять загальну медикаментозну, дезінтоксикаційну, десенсибілізуючу терапію, місцеві лікарські маніпуляції (змазування, лікарські зрошення, тощо). Комплексне лікування, що поєднує відразу декілька терапевтичних методів, дає найкращі результати. У будь-якому випадку, лікування призначається відповідно до збудника інфекції та направлено на усунення основного захворювання, зняття симптомів, попередження розвитку ускладнень і відновлення організму.

 Без правильного лікування, інфекції горла можуть давати ускладнення на серце, формуючи різні патології. Не ризикуйте власним здоров'ям. Запишіться на прийом до лікаря для швидкого усунення захворювання.

Якщо вам потрібна ЛОР консультація чи лікування цього захворювання, вам необхідно зв'язатися з нами

по телефону, або через соціальні контакти, які вказані на сайті!

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА В "DOCTOR ENT"!

Почніть дихати вільно!

Лор лікар в Харкові.

Doctor ENT 2021