Тонзилектомія, видалення гланд, видалення мигдалин в Харкові

Перегляди: 119

Вас мучать постійні ангіни? Немає результату від консервативного лікування? Неприємний запах з рота?

Причиною цих симптомів може бути Хронічний тонзиліт!

Для вирішення даної проблеми Вам необхідно записатися на прийом до ЛОР лікаря в Харкові.

Видалення мигдалин в Харкові! Видалення гланд! Тонзилектомія в Харкові!

Вам може допомогти доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом!

У нашій клініці з успіхом застосовуються сучасні методи корекції хронічного тонзиліту, різних форм перебігу і ступеня тяжкості:

1. Класична холодова тонзилектомія - видалення мигдалин методом вилуговування

2. Радіохвильове видалення мигдалин пов'язане з використанням радіохвильового ножа. Практично безкровний метод

3. Лазерна тонзилектомія - видалення мигдалин пов'язане з використанням лазерного ножа. Практично безкровний метод

4. Секторальна резекція піднебінних мигдалин (тонзіллотомія)

5. Лазерна секторальна резекція піднебінних мигдалин (тонзіллотомія)

6. Радіохвильова секторальна резекція піднебінних мигдалин (тонзіллотомія)

7. Лакунотомія класична

8. Лазерна лакунотомія

9. Радіохвильова  лакунотомія

10. Комбінована тонзилектомія

11. Чистка мигдаликів, промивання мигдалин (Тонзиллор) - метод видалення патологічних включень (тонзиллолітів) при хронічному тонзиліті, а також, чистка мигдалин після перенесеної ангіни в період реабілітації з метою профілактики виникнення ускладнень і переходу в хронічну форму. 

Всі методики видалення мигдалин здійснюються під контролем ендоскопа. З можливістю проведення даної операції під будь-яким видом анестезії, в тому числі і загальним наркозом.

Завжди будемо раді Вам допомогти позбутися хронічного тонзиліту в "Doctor ENT" Харків!

ВИДАЛЕННЯ мигдалин при хронічному тонзиліті. Видалення гланд у Харкові "Doctor ENT"

Операцію з видалення мигдалин проводять при хронічному тонзиліті, який супроводжується ангінами, що часто загострюються. На тлі часто повторюваних ангін нерідко розвиваються пієлонефрит, вузликовий періартеріїт, хвороби суглобів, запалення передміхурової залози, інфекційний ендокардит. Через високий ризик виникнення ускладнень, фахівці часто рекомендують проводити хірургічне лікування хронічного тонзиліту. Найчастіше тільки операція може позбавити пацієнта від постійно повторюваних рецидивів ангіни, які сильно послаблюють захисні сили організму і знижують якість життя пацієнта.

Інноваційні технології, доступні фахівцям в клініці Харкова, дозволяють проводити малоінвазивні оперативні втручання на глоткових мигдалинах з високою ефективністю. Наша Клініка оснащена сучасним обладнанням, за допомогою якого ми проводимо якісну діагностику і контролюємо ефективність як консервативного, так і хірургічного лікування хронічного тонзиліту та інших хвороб, що входять в компетенцію отоларингологів.

ДІАГНОСТИКА хронічного тонзиліту
При часто рецидивуючому тонзиліті необхідна консультація ЛОР-спеціаліста. Чим раніше Ви запишитесь на прийом до лікаря, тим швидше фахівець надасть кваліфіковану допомогу. Лікар ставить діагноз на підставі даних анамнезу, огляду і результатів проведених досліджень. Основний метод діагностики хронічного тонзиліту - це фарингоскопія. Під час дослідження отоларинголог виявляє характерні ознаки захворювання: набряк слизової, зрощення піднебінних дужок з мигдалинами, утворення спайок, рихлість тканин, скупчення гною в лакунах, збільшення лімфатичних вузлів.

Найважче протікає токсико-алергічна форма хронічного тонзиліту. Рецидиви трапляються кілька разів на рік, можуть супроводжуватися інфекційно-запальними процесами внутрішніх органів і сусідніх тканин, утворенням абсцесів. Пацієнт відчуває сильну слабкість, може підвищуватися температура тіла, біль у горлі викликає сильне занепокоєння і знижує якість життя. Проста форма хронічного тонзиліту протікає з більш мізерними симптомами: хворого турбують біль в горлі, що посилюється при ковтанні і жуванні, слабкість і зниження працездатності.

Поширена помилка пацієнтів з хронічним тонзилітом - безконтрольний прийом медикаментів, включаючи антибіотики. Антибактеріальними препаратами Ви тільки гальмуєте поширення інфекції, але з часом патогенні мікроорганізми адаптуються до дії навіть найсильніших препаратів, які втрачають терапевтичний ефект. Поки інфекційне вогнище мигдалин знаходиться в ротоглотці, антибіотики дадуть лише тимчасове полегшення, але ніяк не вирішать проблему.

ЛІКУВАННЯ хронічного тонзиліту: ЧОМУ САМЕ ОПЕРАЦІЯ?
Лікарська тактика при хронічному тонзиліті підбирається на підставі численних даних діагностики та оглядів. Фахівці зважують всі «за» і «проти», оцінюють ризики розвитку ускладнень і роблять професійні прогнози на майбутнє.

У більшості випадків тонзилектомія проводиться при розвитку токсико-алергічної форми хронічного тонзиліту, яка, на відміну від простої форми хвороби, протікає з вираженими симптомами інтоксикації, придушенням імунітету і високим ризиком розвитку інфекційних ускладнень.

Радикальне видалення мигдалин при хронічному тонзиліті абсолютно виправдано: при неефективності консервативного лікування тонзиліту, тільки операція дозволяє позбутися вогнища хронічної інфекції в горлі і запобігти поширенню інфекції.

Фахівці виділяють більше 100 супутніх захворювань, які зустрічаються при тривалому тонзиліті: псоріаз, нефрит, екзема, простатит, склеродермія, червоний вовчак, ревматизм та інші патології. Не варто відкладати операцію, якщо на ній наполягає фахівець. Мигдалини втрачають свої основні захисні функції і перетворюються в небезпечне вогнище інфекції.

Існують певні показання до хірургічного лікування хронічного тонзиліту, на підставі яких лікар виносить рішення про необхідність проведення операції.

ОСНОВНІ Показання для видалення мигдалин при хронічному тонзиліті:

 Головні цілі оперативного лікування - видалити вогнище хронічної інфекції, усунути симптоми тонзиліту, запобігти розвитку інфекційних ускладнень і зупинити інтоксикацію організму. При високій кваліфікації хірурга тонзилектомія дозволяє з успіхом виконати всі ці завдання і позбавити пацієнта від постійних дискомфортних відчуттів.

Операція з видалення мигдалин повинна проводитися тільки в стінах медичного закладу, який має все необхідне технічне обладнання. У нашій клініці працюють кваліфіковані фахівці, добре підготовлені і досвідчені, за плечима яких багаторічний практичний досвід, що дозволяє з високою ефективністю проводити оперативне лікування хронічного тонзиліту.

Тонзилектомія має не тільки показання, але і протипоказання. Їх обов'язково враховують при виборі тактики лікування. Фахівці виділяють абсолютні та відносні протипоказання до видалення мигдалин.

До абсолютних протипоказань відносяться:


Відносні протипоказання до тонзилектомії:

ОСОБЛИВОСТІ ПІДГОТОВКИ ДО Тонзилектомії

Перед операцією пацієнти проходять комплексне обстеження. Список досліджень включає:


За 5 днів до оперативного втручання фахівці призначають пацієнтам, яким належить хірургічне видалення мигдалин, прийом лікарських засобів, що знижують ризик кровотечі. Безпосередньо в день операції забороняється їсти і пити.

Ви повинні ретельно виконувати рекомендації свого лікуючого лікаря. Це дозволить звести до мінімуму ризик розвитку ускладнень, як під час оперативного втручання, так і в післяопераційному періоді.

Якщо під час комплексного обстеження профільні фахівці виявляють соматичну патологію, можливо, операцію доведеться відкласти. Лікар призначить відповідне медикаментозне лікування, за результатами якого буде прийматися рішення про можливість проведення тонзиллектомії.

В якому віці НАЙЧАСТІШЕ ПРОВОДЯТЬ Хірургічне лікування хронічного тонзиліту?

Операція може проводитися в будь-якому віці, відповідно до існуючих показань до операції. Дітям в силу анатомічних особливостей показана тонзіллотомія - часткове видалення (підрізання) мигдалин або консервативна терапія. Дорослим проводять тонзиллектомію - повне видалення гіпертрофованих мигдалин. Малоінвазивне хірургічне лікування тонзиліту дозволяє проводити оперативне втручання з мінімальною травматизацією тканин, без вираженої крововтрати і з коротким реабілітаційним періодом.

Тонзилектомія є однією з найпоширеніших операцій в сучасній практиці ЛОР-спеціалістів. Незважаючи на це, пацієнти повинні перебувати під наглядом в ранньому післяопераційному періоді, щоб кваліфіковані співробітники Клініки могли контролювати стан здоров'я пацієнта і, в разі виникнення ознак погіршення самопочуття або ускладнень - надати необхідну медичну допомогу.

АНЕСТЕЗІЯ при тонзилектомії І тонзіллотомії

Операція з видалення мигдалин може проводитися під загальним наркозом або під місцевим знеболенням. Рішення про застосування того чи іншого способу анестезії приймає лікар на підставі даних анамнезу, результатів обстеження і огляду пацієнта. Місцева анестезія сьогодні рідко використовуються в ранньому дитячому віці, так як в силу особливостей психіки, дитина до 8-10 років не може спокійно сприймати операцію. Тому ми рекомендуємо проводити тонзиллектомію в дитячому віці із застосуванням короткочасного загального наркозу.

Під час оперативного втручання в операційній присутній анестезіолог, який повністю контролює стан пацієнта. Сучасні препарати, які ми використовуємо для загальної анестезії, не викликають розвитку ускладнень, характерних для засобів, що використовуються раніше. Пацієнт швидко приходить до тями і відновлюється під чуйним контролем грамотних фахівців клініки.

ОСОБЛИВОСТІ МІСЦЕВОЇ АНЕСТЕЗІЇ

В якості місцевого анестетика фахівці використовують розчин лідокаїну або дикаїну. Їм зрошують слизову оболонку ротоглотки, після чого настає втрата чутливості. Місцевоанестезуючий препарат додатково вводиться в слизову оболонку. Вже через 5-10 хвилин після цього фахівець приступає до виконання операції.

ЗАГАЛЬНА АНЕСТЕЗІЯ при тонзилектомії

Видалення мигдалин під загальним наркозом використовується на сьогоднішній день все частіше. Перед операцією призначаються седативні засоби. Анестетик вводять внутрішньовенно, що дозволяє швидко занурити пацієнта в сон. Після цього доктор приступає до видалення мигдалин. Якщо під час використання місцевого наркозу пацієнт сидить і знаходиться в свідомості, то при оперативному втручанні під загальною анестезією пацієнт знаходиться в операційній в положенні лежачи із закинутою назад головою.

ОСОБЛИВОСТІ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОГО ПЕРІОДУ

Незважаючи на те, що тонзилектомія є однією з найпоширеніших операцій в сучасній отоларингології, в післяопераційному періоді за станом пацієнта повинні спостерігати кваліфіковані фахівці. Переводять пацієнта в палату на каталці або в сидячому положенні - в залежності від застосованого виду анестезії.

Самопочуття відновлюється через кілька днів після операції. У першу добу не можна ковтати слину - потрібно тримати рот відкритим, щоб вона стікала самопливом. У ранньому післяопераційному періоді не можна розмовляти. Якщо виникають незначні болі в горлі, доктор призначає знеболюючий засіб. Також рекомендує використовувати нестероїдні протизапальні препарати, які, крім знеболюючого ефекту, запобігають розвитку запальної реакції. В цілому операцію пацієнти переносять легко і можуть майже відразу повернутися до звичних справ.

Перші дні після операції їсти можна переважно м'яку протерту їжу. Відмовтеся від гарячих напоїв. За показами фахівці можуть призначати засоби, що запобігають кровотечі. Антибактеріальні препарати використовуються для профілактики розвитку інфекційних ускладнень.

НАСЛІДКИ тонзилектомії
Операція з видалення мигдалин в більшості випадків проходить успішно. Величезна роль відводиться професіоналізму лікаря, що оперує, анестезіолога та інших фахівців, які контролюють самопочуття пацієнта. Якщо Ви звертаєтеся до компетентного отоларинголога, в розпорядженні якого є необхідне технічне оснащення, виконуєте рекомендації лікаря до операції і в післяопераційному періоді, то ризик виникнення ускладнень зведений до мінімуму.

При появі перших ознак нездужання і погіршення самопочуття ви повинні звернутися до лікаря.

Найбільш небезпечним вважається перший тиждень після операції. У цей період відбувається загоєння тканин і відторгнення утвореного на місці видаленої мигдалини фібрину. Не слід нічого робити самостійно. Звертайтеся до кваліфікованих фахівців клініки, які нададуть необхідний обсяг медичної допомоги та попередять розвиток серйозних ускладнень.

ЯКІ ІСНУЮТЬ альтернативи хірургічному лікуванні хронічного тонзиліту?
Тонзилектомія вважається золотим стандартом в сучасній отоларингології. Але фахівцям сьогодні доступні і інші методики видалення глоткових мигдалин.

Також затребуване видалення глоткових мигдалин за допомогою лазера, який має антисептичні та протизапальні властивості. Одночасно з видаленням мигдалин коагулюють судини. Вони «запаюються», і це в кілька разів знижує ризик крововтрати.

Деякі фахівці використовують електрокоагуляцію або радіохвильовий ніж для видалення уражених мигдаликів.

Вибір методики оперативного втручання знаходиться в компетенції кваліфікованих фахівців.

Якщо вам потрібна ЛОР консультація чи лікування цього захворювання, вам необхідно зв'язатися з нами

по телефону, або через соціальні контакти, які вказані на сайті!

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА В "DOCTOR ENT"!

Почніть дихати вільно!

Лор лікар в Харкові.

Doctor ENT 2021